בתהליך..המתן בבקשה.

רווית בן הרוש - רפואה אינטגרטיבית / סרטונים

מה זה רפלקסולוגיה?

מה זה רפלקסולוגיה?
מקור השם רפלקסולוגיה במילה reflection – השתקפות. רובנו מכירים את הרפלקסולוגיה כטיפול בכפות הרגליים, אך ברפלקסולוגיה הגוף משתקף גם בידיים, באוזניים ובקרקפת.

זוהי השתקפות של מערכת העצבים של כל הגוף בכף הרגל.
אם עיסוי עובד על השרירים, כירופרקטיקה על השלד והמפרקים ודיקור על מרידיאנים (ערוצי אנרגיה), רפלקסולוגיה עובדת על המערכת העצבית.

יש לנו בגוף 2 מערכות העצבים עיקריות – מוח ועמוד שדרה.
המוח הוא מעין רשות מחוקקת – הוא שולח את הפקודות,
עמוד השדרה הוא הרשות המבצעת – שולח את הפקודות אל איברי גוף לפעולה.

לדוגמא – כאשר אנו רוצים ללכת, המוח נותן פקודה לגב התחתון, והוא שולח את הפקודה לרגליים
ללא עמוד השדרה אין אנו יכולים לזוז או לבצע כמעט אף פעולה.

מערכת העצבים היא מערכת פיזיולוגית שניתן לראותה בחתך של הגוף. למעשה השתקפות הגוף בכפות הרגליים היא קצות העצבים של איברי הגוף. למשל מיקום הקיבה במפה הרפלקסולוגית הוא למעשה מיקום קצה עצב הקיבה בכף הרגל. המפה הרפלקסולוגית שקיימת מזה כ- 3000 שנה הוכחה גם מדעית.

אופן הטיפול:
הטיפול נעשה בעיקר בכפות הרגליים והידיים. המטרה היא זיהוי של חסימות ושחרורן ע"י לחיצות על כל הנקודות בכף הרגל. כל טיפול מתבצע על השתקפות כל איברי הגוף תוך התמקדות במוקד הבעיה.

איך זה עובד?
באמצעות הלחיצה אנו משחררים חסימות במערכת העצבים ויוצרים זרימה נכונה מכף הרגל לכל הגוף. כשמערכת העצבים פועלת היטב, הדם מתחיל לזרום ועל ידי כך הגוף מתחיל לפנות את הפסולת והחסימות ולהכניס חיוניות לאיברי הגוף. בכך מתחיל הגוף לאזן ולרפא את עצמו.

בטיפול אני משלבת טיפול בהשתקפות האיבר עצמו, בחוליה הקשורה אליו – שזהו למעשה טיפול פרטני במערכת העצבים עצמה בלוטות הלימפה קשורות לאיבר. כך אני מגיעה לכל ההיבטים של האיבר להשגת תוצאה מקסימלית.

תגובות

רווית בן הרוש

רפואב טבעית - אינטגרטיבית- ...