בתהליך..המתן בבקשה.

סיפורי חיים רינה רוטברג

מילות מפתח: סיפורי חיים , תיעוד זכרונות , לוכדת זכרונות , אימון אישי , כתיבה ביוגרפית , ספרי-מסע , הנצחה , סופרת צללים לשירותכם , כתיבת סיפורי חיים

אודות

שעות פעילות: א-ה' בין השעות 09:00-17:00

שנות נסיון: 17

רוצים לכתוב את סיפור החיים שלכם, ולא ממש יודעים איך? יש לכם יום הולדת עגול? רוצים לסגור מעגל? רוצים להעניק מתנה לאהוב? להורים? ואולי לעצמכם?
זו אחת הסיבות שאני כאן בשבילכם, לעזור, לייעץ, לכוון ולהנחות. התמחיתי ורכשתי נסיון רב מאוד בכתיבת סיפורי חיים
לאורך השנים רכשתי ניסיון עשיר, ועם הניסיון הרחבתי את חוש ההתמצאות הגיאוגרפי.בעקבות הסיפורים ביקרתי במקומות עליהם שמעתי ואותם כתבתי. כתבתי על מזרח, כתבתי על מערב, כתבתי על עצמי, וכתבתי על שורשים ומסעות. היום אני מראיינת, כותבת, עורכת, סורקת, מפיקה ומוציאה לאור ביוגרפיות, ספוריחיים וסיפוריםאישיים. כ"כ אני כותבת ועורכת סיפורימסע. במסגרת עבודתי אני מראיינת את המספר במשך מספר פגישות () למשך כשעה וחצי כל מפגש. במפגש עובר המספר תהליך חוויתי ורגשי, שמאפשר לו לחוות את סיפור חייו תוך התבוננות מחודשת על ההתרחשויות שחווה. אני מעלה את סיפור החיים למחשב, עורכת אותו, חוקרת את התקופה והמקום, ולא אחת מכירה את המקומות בעקבות מסעות שערכתי. אני נפגשת עם קרובי משפחה, בהסכמת הלקוח, סורקת תמונות שנבחרות יחד עם המספר. עם סיום עבודת ההכנה והעריכה הראשונה אני מעבירה טיוטא ראשונה ללקוח ולבני משפחתו, משנה ומוסיפה בהתאם לדרישה. רק עם קבלת הסכמת הלקוח ובני משפחתו, החומר עובר לבית הדפוס.
אני עורכת השקתהספר ומספרת קטעים נבחרים ממנו, וניהנת מהאושר הנסוך על פני הלקוח המחזיק את ספורחייו ומעבירו לדורות הבאים למזכרת נצח.
פגישה ראשונה ללא התחייבות.
בנוסף לעיסוקי בתחום הכתיבה אני נפגשת במשך שנים עם פונה במסגרת "עמך" ארגון למען ניצולי שואה. כ"כ השתתפתי בפרוייקט " שנים לתלאביב" ובפרוייקט תיעוד ניצולי שואה מול מצלמה עבור "יד ושם". במסגרת תיעוד הניצולים זכיתי להכיר מקרוב סיפוריהישרדות רבים, וליוויתי את המספרים במסע החזרה שלהם לשורשים ולקורות אותם ועד לתקומה. רכשתי ניסיון עשיר בכתיבה ביוגרפית, בראיון ובשאלות מנחות כתיבה. רכשתי ניסיון עשיר בעריכה, עיצוב, הפקה והוצאה לאור. הוצאתי לאור עשרות ספרים. אני עובדת עם ארגונים ומוסדות, ועם אנשים פרטיים שמעוניינים לספר את הסיפור שלהם לדורות. אפשר לרכוש אצלי ספר מנחה כתיבה שיזמתי וערכתי מתנה לאדם יקר שרוצים לשמח אותו. אני גם מכינה ועורכת סיפוריחיים לילדים שהגיעו למצוות "מינקות לבגרות", ספרי אורחים לכל אירוע ולכל גיל, ו"ספרימסע" לשורשים ולטיולים. כ"כ אפשר ומומלץ להשתתף אצלי בסדנאות כתיבה כדי לחוות את הצעד הקטן לקראת המטרה הגדולה.
ועוד על עצמי: אני בוגרת החוג לספרות ולשון עברית. כמוכן סיימתי קורס להדרכת תוכנה, קורס שנתן לי כלים בעבודה שלי. חבקתי את ספסלי המוסדות להשכלה גבוהה בתחומים נוספים וחשוב מכל אני אוהבת את העיסוק שלי:)
חבל שתעלמו בערפל!!! בואו לספר את סיפור החיים שלכם. חוויה רגשית :) ומזכרת למשפחה:)
ובקישור תוכלי להכיר עוד
קישור לראיון אתי באתר "המומחה" של גלובס

תגובות
 • רינה רוטברג סיפורי-חיים רינה רוטברג סיפורי-חיים - לפני 2971 ימים

  העמותה לזקן ר"ג –ע"ר
  מרכז יום לקשיש ע"ש הרי וג'נט וינברג
  ר'ח שלום עליכם 36 ר"ג
  טל: 7302515 -03 פקס: 7391279 -03
  27.2.13
  א.ג.נ,
  שלום רב,
  הנדון: המלצה על הגב' רינה רוטברג
  הגב' רינה רוטברג הוציאה 6 ספרים בהם מקובצים סיפורי חיים במסגרת מרכז היום. רינה ראיינה את הקשישים ביחידות לאחר מכן העלתה את הסיפור לכתב וקיבלה אישור סופי מהקשיש.
  הגב' רוטברג הקדישה הקשבה, תשומת לב ורגישות אין סופית לכל אחד ואחד מהסיפורים.
  בכל ספר נכתבו סיפורי חיים סביב נושא מסוים (60 שנה למדינה, אמא יש רק אחת, שלח את עמי, ובחרת בחיים, דור לדור יביע אומר, אני מאמין).
  בסיומו של כל ספר נערכה השקה חגיגית עם בני המשפחה בליווי זמרת. במהלך האירוע רינה הקריאה קטעים נבחרים מכל סיפור.
  הגב' רוטברג, מסורה, רגישה, מקצועית ועיניינית.
  בכבוד רב,
  נירית חן- עו"ס
  מנהלת מרכז היום

 • רינה רוטברג סיפורי-חיים רינה רוטברג סיפורי-חיים - לפני 2971 ימים

  חוות-דעת נוספות תוכלו למצוא תחת "תיק עבודות" בגלל הסריקה

 • ניצה מנדל עיצוב וסטיילינג איש ניצה מנדל עיצוב וסטיילינג איש - לפני 2970 ימים

  בכל פעם שאני מעיינת בספריה של הביוגרפית רינה רוטברג, ליבי נפעם מחדש.
  במשיכת קולמוס, היא יכולה לגעת במקומות הכי רגישים בנפשו של האדם ולשלוף ממנו את הרגעים הכי מרגשים.
  היא מעבירה מהמספר אל הקורא את הרגעים הבלתי נשכחים כחוויות מציאותיות ללא מימד המרחק והזמן כאילו שהם קורים כאן ועכשיו.

 • רינה רוטברג סיפורי-חיים רינה רוטברג סיפורי-חיים - לפני 2970 ימים

  ניצה יקרה תודה על חוו"ד:)
  הספר הבא "בתנור" מחכה לפגוש אותך:)

 • אדי אלון ספרים תרבות ואירועים אדי אלון ספרים תרבות ואירועים - לפני 2960 ימים


  רינה רוטברג מקצועית מאוד בתחום כתיבת ביוגרפיות. יש לה כישרון לראיין ולשמוע עדויות של ניצולי שואה. היא עושה זאת ברגישות והבנה. בזכות הידע הרב שלה היא יודעת לדובב את המרואיינים ולכוון אותם להעלות ממעמקי הזכרון את הפרטים החשובים. לרינה חשוב להעלות על הכתב לא רק עובדות אלה ובעיקר רגשות, מחשבות, צלילים וריחות.... הספרים שכתבה מרתקים וערכם רב בגלל נצחיותם. מתוך דפי הספר עולה ומהדהד קולה של הדמות כזכרון נצח.
  אני רוצה להמליץ במיוחד על הספר "סיפור חיים" שרינה יצרה עבור אלה שרוצים לכתוב לבד את זיכרונותיהם. בספר הכוונה קלה ויישימה לכתיבת ביוגרפיה.

 • רינה רוטברג סיפורי-חיים רינה רוטברג סיפורי-חיים - לפני 2960 ימים

  לאדי הנצחית המון תודה:)

 • רינה רוטברג סיפורי-חיים רינה רוטברג סיפורי-חיים - לפני 2787 ימים

  ובקישור מה שעוד לא אמרתי ומה עוד לא כתבתי
  https://www.facebook.com/pages/Biography-Life-Stories/583011211710543

רינה רוטברג סיפורי-חיים

כתיבה, עריכה, והוצאה לאור ש...

עסקים מומלצים בתחום