בתהליך..המתן בבקשה.

יעל - ריקוד הודי בישראל / בלוג

סיפורים על שפע

29/10/2019 08:50

 • בואו תשמעו על לאקשמי אלת השפע ההודית, חג האורות דיוואלי ואיך ריקוד הודי הופך לחלק מהחיים.

  בימים אלו נחגג חג האורות דיוואלי ברחבי הודו. לחג הזה יש משמעויות רבות והוא נקשר לסיפורים רבים, לפי המקום בהודו בו הוא נחגג. אך ללא ספק, זהו החג בו האור הוא החגיגה! השם דיוואלי הוא בין היתר "שדרת אורות". כל משפחה הינדואית מקשטת את הבית בדגמי צבע או פרחים (ראנגולי) צבעוניים ומאירים אותו עם מנורות שמן ססגוניות. כל רחוב, שכונה ועיר מתקשטים במיצגי אור ובמקומות הגדולים גם הופעות זיקוקים מרהיבים, תהלוכות, ריקודים....
  אני זוכרת באחת הטיסות שלי מבנגאלור ובומביי המראתי בדיוק בערב הדיוואלי ומעל שמי הודו נראו לאורך כל הדרך הזיקוקים האלו מלמעלה... שפע של אור!

  השפע בהודו מתקשר לדמות ששמה לאקשמי, אחת משלושת הכוחות הנקביים המובילות את היקום. לאקשמי היא בת זוגו של וישנו, האל האחראי על שמירת העולם והברואים שבו.  השפע הזה מגיע בכמה דרכים (שהם גם ההתגלמויות של לאקשמי): האלה העתיקה מנציחת הזמן, מעניקה שפע גשמי, אלת האדמה הפורייה, אלת הפוריות וההמשכיות בעולם הן אצל האדם והן בעולם החי בכלל, מעניקה אומץ וחוזק פנימי, מעניקה ידע ומביאה לנו את הרגשת הניצחון (הפנימי).

 • ואיך זה מתקשר אלי?
  החיים הם ריקוד. זה המשפט שמוביל אותי בכל המסע שלי עם הריקוד ההודי.  ועכשיו זה רגע קסום אחד בחיים (בפעם השלישית כי טוב) שזה מתחולל בתוכי. הנה עכשיו היא רוקדת לה ברחם... כבר שם מתחיל ריקוד החיים!

  עם לידת הילדה השלישית, אני מאחלת לעצמי להפוך לאם האחת העוטפת את שלושת הכוחות: סרסוואטי שהיא הידע, המוזיקה והאמנות; פרוואטי המכילה, מלאת הנתינה, מזיזת העולמות; ולאקשמי שמביאה את השפע לכל רבדיו (לך מצפים...)
  ועם הכוחות המחודשים האלה אחזור לפעילות עם בוא האביב!

  ואיך זה מתקשר לעסק שלי?
  את השפע שהריקוד ההודי מביר אני מביאה אליכם דרך סיפורים וריקוד: מופע-הרצאה על הודו בנושאים שונים כמו האשה ההודית (מתאים ליום וחודש האשה ובכלל), הצבעים בהודו (מתאים לפורים), "לרקוד את החלום" - מסע אישי אל הריקוד ההודי ועוד... מתאים לגימלאים, ארגונים, חוגי בית. כמו כן אני מציעה גם שיעורים, סדנאות והרקדות חוויתיות בקצב הודי סוחף...

  אני מאחלת לכולנו הרבה ריקוד, שמחה, אהבה, שפע, עומק ומשמעות
  ולעצמי לידה מוצלחת, עוצמתית וטובה...
  אום שאקטי 🙏

תגובות

יעל טל נוטע יעל - ריקוד הודי בישראל

רקדנית מקצועית ומורה למחול ...