בתהליך..המתן בבקשה.

צמיחה והתפתחות תודעתית -אל האור שבך / חוות דעת

נירה אוני-אוגונבור
03/05/2021 12:44

על שושי שמעתי מחברה ששמעה הרצאה שלה והחליטה שתשתמש בשרותיה לטובת הכנה לצו ראשון לבנה שלומד עם בתי באותה השכבה.
אחרי ההכנה שמעתי מחברתי שבחים על הדרך, על היעוץ וההכוונה ואחרי שהבחור היה בצו ראשון - המחמאות רק גברו, כי הוא ואימו כמובן הבינו כמה זה היה חשוב ותורם.
מנגד, שמעתי סיפורים של חברותי שבנותיהן הלכו לצו ראשון ללא הכנה והיתה להן חוויה מאוד לא נעימה (בלשון המעטה..). הן לא ידעו מה מצופה מהן, לא עמדו בלחץ וענו בראיון תשובות לא מתאימות. לא הגיעו מוכנות עם הניירת באופן מסודר מה שגרם לעיכובים בתהליך, אינספור שיחות להורים וכל היום הזה היה ארוך וללא תוצאות טובות.
לכן, הרגשתי שנושא הגיוס לצה"ל בימינו אינו דומה לחוויה שאני וחברי הכרנו לפני 30, 20 ואפילו 10 שנים... והחלטתי שאני רוצה שבתי תגיע מוכנה, בבטחון, תדע מה מצופה ממנה ותבין את ההשלכות של כל שלב בתהליך הגיוס.
בגדול: המטרה היא לקבל דרוג גבוה וציונים טובים שיתאימו לרצונות שלה וליכולות שלה להתקבל לתפקיד משמעותי בעיניה עליו היא חולמת!
ו - נפגשנו עם שושי!
ומפגישה אחת, החלטנו שנבקש משושי 4 פגישות שבכל אחת מהן נתמקד בנושאים שונים, על מנת שבתי תרגיש שהיא בשליטה מלאה בתהליך.
חייבת לציין ששושי בסבלנות ובנועם כמו גם באופן מסודר ומאורגן הציגה את התהליך, פרקה אותו לנושאים ושילבה בשיחה הרבה דוגמאות אמיתיות שתסברנה בדיוק מה מצופה מהמתחייל/ת בכל רגע נתון. איך לחשוב, איך להגיב וכל זאת על מנת שה"אני האמיתי" של מקבל היעוץ יבוא לידי ביטוי באופן הכי טוב עבורו/ה.
בנוסף, בתי קיבלה הרבה עצות מעשיות של מה שנקרא 'תכלס'.
שושי גם זמינה לכל שאלה, בקשה ועזרה תוך כדי התהליך ועד רגע הגיוס.
אני מרגישה "בטוחה" בידיה למודות הנסיון והחשוב יותר הוא שבתי מבינה מה מצופה ממנה, כיצד להתכונן וכיצד לנהוג בכל רגע נתון בתהליך.
מומלץ!! מומלץ!! מומלץ!!
אל תתנו לילדיכם "ליפול" למלכודות שמנסות להלחיץ אותם. שלחו אותם בבטחון, עם ידע, עם הכנה ותבטיחו את עתידם!
כי למעשה, הצו הראשון והציון שייקבע להם בקב"א הוא זה שיוביל לאיך ייראה השרות הצבאי שלהם!

שושי זאדה

טיפול אישי להשגת מטרות דרך ...