בתהליך..המתן בבקשה.

פנטה ריי בע"מ

מילות מפתח: גיוס הון ומשקיעים , חדשנות ויצירתיות , קניית חברות והשבחה , ייעוץ עיסקי ושיווקי , השקעות בחברות

אודות העסק

חדשנות ומהפך עסקי

פנטה ריי עוסקת בחדשנות וביצירת מהפך עסקי בחברות. יש לנו שיטה ליצירת מהפך ופריצת דרך עסקית. אנו מגיעים פעם אחר פעם לתוצאות שהן מעל ומעבר למקובל בשוק בתחום החדשנות.

בשביל להצליח תידרשו לאומץ, נחישות, ופתיחות לתפיסות עסקיות וטכנולוגיות חדשות.

את הצמיחה שלכם אנחנו ממציאים ביחד אתכם באמצעות כלים, שיטות וכן.. גם אינטואיציה. חדשנות ויצירתיות זאת המומחיות שלנו.

שירותים

סדנאות חשיבה המצאתית ויצירתיות
רעיון מרכזי

יצירתיות נתפשת אצל רבים כתוצאה של אינטואיציה, של הברקה, או של השראה פתאומית. יש הסבורים שאי אפשר לייצר רעיונות מקוריים על פי שיטה - חשיבה המצאתית שיטתית קוראת תגר על מוסכמה זו ומציעה שיטה להעלאת רעיונות יצירתיים.

חשיבה המצאתית שיטתית מדגישה עקרונות חשיבה הנראים סותרים ממבט ראשון. המשתתף לומד להגמיש את החשיבה כלומר לנסות אפיקי חשיבה שונים, ובו בזמן להיות ממוקד למצות במהירות כיוון חשיבה עליו החליט.

כאשר בוחנים פתרונות פורצי דרך לכל בעייה בנפרד מגיעים לעיתים למסקנה שאין כללים ולא יכולים להיות כללים ביצירתיות, אולם כאשר מנתחים מספר רב של המצאות, פטנטים, או מוצרים חדשים מגלים כי יש תבניות יסוד אשר יש בכוחן לסייע למומחים להגיע להמצאות ולרעיונות יצירתיים בתחום מומחיותם. תבניות אלה קשורות בזיקה ישירה לאופן בו חושב (ומתנהג) המוח האנושי, והן מהוות התרסה על קבעונות מובנים באופן החשיבה והלמידה שלנו.

חשיבה המצאתית חיפשה אלגוריתם אשר יוכל לתת פריצת דרך הן בקיצור הזמן להגעה לפתרונות יצירתיים והן בהגדלת ההסתברות למפות ולזהות כיוונים המצאתיים. על אף הפוטנציאל העצום הגלום בשיטה ברצוננו לציין כי הפנמתה דורשת זמן ותרגול רב. איננו מדברים על פתרון "אינסטנט".


יתרונות חשיבה המצאתית שיטתית

השיטה מאפשרת קיצור זמן בפתרון בעיות והגדלת הסתברות להגיע לפתרונות יצירתיים.
הרחבת רפרטואר החשיבה. השיטה מספקת קווים מנחים ליצירתיות וכלים הנתמכים על ידי מחקר מדעי. ניתן לצרף מאמרים שנכתבו בנושא על פי בקשה.
השיטה מאפשרת לצוות אנשים להמשיך ולהעלות רעיונות מקוריים ופתרונות יוצאי דופן לאורך זמן. שיטות אחרות מתקשות בפריצות דרך לאחר זמן מה.
השיטה מכוונת את הפותר לסדרה של שאלות בתהליך פתרון הבעיה. השאלות יכולות להוביל לתובנה חדשה בתחום בנוסף לפתרון הבעיה הספציפית.
השיטה מציעה אימון להגברת גמישות החשיבה.

לקוחות והתנסות

חשיבה המצאתית שיטתית נוסתה בהצלחה בארגונים רבים בישראל ובעולם (אינטל, אלביט, KLA, מוטורולה, קודאק, דלתא הלבשה תחתונה, רפא"ל, בגיר, טאוור סמיקונדקטורס, קומברס, טבע, תנובה, ברמד, רהיטי רגבה)

פתרונות פורצי דרך מופקים על ידי בוגרי הקורס. בחברת KLA העוסקת במיכון ומתקדם לחדרים נקיים לתעשיית המוליכים למחצה, עבר צוות הפיתוח סדנא ובעקבותיה עלה רעיון לפתרון חדשני אשר נרשם כפטנט עבור החברה. בחברת ברמד העוסקת בייצור מגופי מים, נמצא במהלך סדנה פתרון חדשני לבעיה עסקית טכנולוגית. הפתרון אפשר פריצת דרך עסקית וכניסה ללקוח חשוב במערב אירופה.

נושאי הלימוד לשלושה ימים:

האפשרות ללמוד "שיטה" לחשיבה המצאתית.
תבניות חשיבה ויצירתיות
אילוצים כמפתח ליצירתיות
עקרונות השיטה:
מיקוד הבעיה
אילוצי עולם הבעייה ועולם הפתרון
גמישות חשיבה והתמודדות עם סתירה או קונפליקט מחשבתי
כלי חשיבה להתמודדות עם האילוצים (איחוד, הכפלה, חלוקה, הוספת ממד, החסרה, היפוך)
אימון בחשיבה "מהסוף להתחלה"
אימון בהעלאת גמישות החשיבה.
מבוא להמצאת מוצרים חדשים. כיצד ניתן לנצל את אותם כלי חשיבה בכדי להפתיע את השוק במוצרים חדשים.
תרגול על בעיית אמת.
הכרת גישות נוספות ליצירתיות והשוואה ביניהן ובין חשיבה המצאתית (אופציונלי).
התמודדות עם התנגדות בארגון לרעיונות חדשים, וקידום רעיונות בארגון.

תהליך הלמידה

הלימוד כולל קטעי הרצאה המלווים בעבודה עצמית וקבוצתית. הלימוד הוא אינטנסיבי. התכנים הם ברמה אקדמית והדוגמאות מהשטח. המשתתפים יתבקשו לעשות כמיטב יכולתם להתפנות משגרת היומיום ו"לנקות את הראש" במהלך ימי הסדנה. בתום כל מפגש יידרשו המשתתפים להקדיש כשעה לעבודת הכנה למפגש הבא.
קבלת פרטים

כל השירותים (1)

לכל העדכונים

גידי גילדה

השקעות ויזמות עסקית

עסקים מומלצים בתחום