בתהליך..המתן בבקשה.

אורן זך - face look ניהול דפי פייס ויח"צ - כש ADHD פוגש שיווק / בלוג

האם לקחת ריטלין בחופשות או לא?

08/10/2014 15:06

 • כמי שמלווה משפחות רבות , כמדריכת הורים המתמחה בהפרעות קשב במשפחה, כאמא לשני חבר'ה עם הפרעת קשב וגם כמי שבעצמה אובחנה, נושא הריטלין בכלל ובחופשה בפרט העמיד אותי לא פעם בפני אותן דילמות של הורים רבים. 

  הורים רבים שואלים אותי האם לתת ריטלין בחופש או לא? 

  אין לי תשובה חד משמעית. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות ובהתאם לתשובה שלכם תחליטו מה נכון לכם ולילדכם! 

  1. האם אתם מתכננים ללכת או לעשות פעילויות הדורשות ריכוז, ישיבה ארוכה כמו ארוחת חג, בית כנסת וכד'?                     האם פעילות היתר של הילד תגרום למתחים מיותרים וכל מה שתרצו זה שהמפגש הזה יסתיים? 


  2. האם במהלך החופשה יש לכם תכנית מובנת, סדר יום מגובש או שהילד יסתובב חופשי בבית בחוסר מעש ללא מטלות או עניין?     האם ילדכם מסוגל לעסיק את עצמו יום שלם בלי להציק לאחים ולכם? 

  3. האם תוכלו במהלך החופשה לעשות כל יום תיאום ציפיות מראש, לקבוע כללים (בעיקר לא מה לא לעשות אלא מה כן עושיים, ואייך כן מתנהגים בזמן החופש) וגם להתמיד בהם? 

  הפרעת קשב וריכוז יכולה לפגוע במהלך החיים כולו ולא רק בחיי בית הספר, אך ניתן להתמודד עם הקשיים שההפרעה מביאה.  ואפשר לעזור לילדים הסובלים ממנה ולבני משפחתם לצלוח בשלום את תקופת החגים והחופשות. 


  אם החלטתם להמשיך טיפול תרופתי וגם אם לא, ממליצה לכם להקפיד על שלושת הכללים הבאים: 

  1. פסק זמן והתאווררות - הפסקות יזומות, גם אם יושבים בבית כל היום ליד המחשב - לעשות הפסקה ללכת להליכה קצרה, לקניות, לתת משימות וכד'. 

  2. תנו לידיכם מטלות שיהיו בעלות אופי חיובי ומשמעותי ולא כענישה - לעשות כלים או להוריד את הזבל זה ממש מבאס. אבל, להיות אחראי על הכנת תפריט לארוחת ערב ובהתאם ללכת לקנות ביחד מוצרים, או הכנת רשימה לסופר של מוצרים שחסרים בבית וכד' מכניסים את הילד למוטיבציה כי הוא מרגיש אחראי ושייך. זיכרו ילדים עם הפרעת קשב אוהבים להיות אחראים ולהרגיש שייכות. 

  3. הכנה מראש - כל ערב הכינו את ילדכם מה התכניות למחר. הכינו אותו מראש מה סדר היום הצפוי לו. ההכנה מראש ותיאום הציפיות מאפשרות לו לדעת מה מצופה ממנו למחרת ובמהלך היום. דבר זה מאוד מרגיע את הילד.

  לא יכולה לסיים בלי לשאול אתכם,  מה אתם החלטתם? להמשיך טיפול תרופתי או לא? וכיצד אתם מתכננים את החופש ככה שילדכם יהנה וגם אתם? אשמח לשמוע מכם. 


  חג סוכות שמח!  אורן זך (M.A)  מדריכת הורים, התמחות בהפרעת קשב וריכז (ADHD),

  יועצת  אישית ומשפחתית לתהליכי צמיחה.

  orenwithu@gmail.com , 0526728285 או בעמוד הבית בפייסבוק: אורן זך הדרכת הורים.


   


תגובות

אורן זך

ניהול דפי פייסבוק, יח"צ, מר...

עסקים מומלצים בתחום

דנה ברדה מאמנת משפחתית דנה ברדה מאמנת משפחתית
מדריכה משפחתית ומאמנת NLP
לידור תמיר סטון לידור תמיר סטון
לידור תמיר סטון - mom of a kind
קלרה הרכבי - הדרכת הורים קלרה הרכבי - הדרכת הורים
קלרה הרכבי - הדרכת הורים