בתהליך..המתן בבקשה.

שינוי מכאן עם תמי שמיר / בלוג

אמא, אבא אני חוזר בתשובה

15/06/2014 12:18

 • לפני קצת למעלה מחמש שנים, חזר בני איתי מפאב ואמר לי שהכיר בחורה שנראית לו כמו מלאכית, לשאלתי מתי הוא מתחיל לצאת איתה הוא השיב שהוא לקח את הנייד שלה אך לא נראה לו שייצא מזה משהו כי היא דתייה.

  אנחנו בית חילוני למהדרין,חוגגים את חגי ישראל, יוצקים ערכים לכל ארבעת ילדינו, ולאורך השנים טיפחנו אצלם את יכולת קבלת ההחלטות שלהם, חשיבה עצמאית של מה טוב להם ולא מה טוב לסביבה עבורם..

  שאלתי את איתי מה הקשר? אי אפשר לצאת עם בחורה דתייה ולהישאר חילוני ? האם זה מפריע לה? הוא השיב שלה לא מפריע אך הוא בשום פנים לא מתכוון לחזור בתשובה, " אני בליין" וכך אני אשאר.

  איתי ושיראל החליטו לצאת, כאשר בתחילת הקשר הוא היה חילוני והיא דתייה, כאשר ראיתי שהקשר אינו בר חלוף, החלפנו את מערכות הכלים בבית והחלטנו להכשיר את המטבח מתוך רצון ששיראל תרגיש רצויה ובבית.

  חודשים ספורים חלפו, וכאשר נסע איתי לבלות את השבת אצלה באחד הפעמים הוא חזר מוקסם! אישי שיחיה החל להסתובב מודאג " מה יהיה"? הוא שאל אותי, ואני ביטלתי את דבריו ואמרתי שאיתי לא יחזור בתשובה כי חבריו כל כך חשובים לו, הוא אינו יכול בלי בילויי השבת שלו כאשר הוא יוצא לחופשות מהצבא, אמרתי ולא ידעתי כמה טעיתי..

  איתי נשבה באורחות החיים הדתיים, ואט אט החל בתהליך חזרה בתשובה, להפתעתנו ליוו אותו רבנים ששמרו עליו שלא יקצין, שימשיך לכבד אותנו ושהתהליך יהיה מובנה ולא מהיר, וכל המצקצקים: שיראל לא "החזירה" אותו בתשובה, היא התאהבה בו כחילוני והבחירה של איתי היא שלו בלבד, לא הוטלו עליו שום אולטימטומים מהצד הדתי.

  לפני שנתיים נישאו שיראל ואיתי, שיראל הפכה להיות בתנו החדשה (למען האמת אני אימצתי אותה והתאהבתי בה ממבט ראשון..), אנו מברכים את הזוג המקסים הזה ורואים עד כמה אהבתם גדולה.

  ומדוע אני משתפת אתכם אתם שואלים? משום שגם אני כמאמנת למדתי ש-NEVER SAY NEVER... אין דבר כזה שאין דבר כזה...תקיעות מחשבתית ודפוסים תוקעים יתקעו את חייכם ויהיו תלויים על בלימה.

  אני מאמנת הורים רבים לילדים שבחרו לחזור בתשובה, גם כאן, אני מסייעת להם לקבל את הבחירה מתוך הבנה שהילד או הילדה הנפלאה שהם גידלו יידעו לבחור את דרכם באופן הכי טוב להם - לא מה שטוב לסביבה אלא מה שטוב להם!

  מה אני יכולה להרוויח מהבחירה שלו? מה המחיר שאשלם אם לא אקבל את דרכו? איזו אמא אהיה אם אוכל לקבלת את הדרך?איזה  אבא אהיה אם אשחרר את המחשבה שהילד שלי צריך ללכת בדרכים שלי? אילו בני זוג נהיה אם נוכל לאפשר לכל ילדינו לחיות את חייהם? אילו מקצת השאלות בהם אני מתמקדת במהלך האימון.

  אני מסייעת ליצור גשר שבו יעברו הורים וילדים שבחרו אחרת, אני הרווחתי בגדול ומה איתכם?

תגובות

תמי שמיר אימון אישי והנחית סדנאות

שינוי מכאן-הנחיית סדנאות וא...

עסקים מומלצים בתחום

סיגל לבאן סיגל לבאן
הדרכת טיולים
מאיר ברנר מאיר ברנר
מאיר ברנר