בתהליך..המתן בבקשה.

ירמיה שטיין

שירותים

טיפול בהתמכרויות

בעולם המודרני אנחנו מתמודדים עם סוגי התמכרות שלא היו מוכרים עד כה. התמכרות מוגדרת כפעילות כפייתית אשר מונעת מהתמודדות עם מצבי חיים שונים, ומסתירה בחובה משברים נפשיים.
בעבר הכרנו בעיקר את הסמים "הקשים" (הרואין קוקאין וכו') כיום אנו יודעים שבעולם יש מגוון סוגי התמכרות.
אני מטפל במכורים לאוכל, הימורים, בזבוז כספים, גראס, ועוד. עוזר בגמילה ובשיקום.
חלק חשוב בתהליך הגמילה קשור למשפחתו או סביבתו של המטופל. במקרים של התמכרות לחומרים כמו הרואין, גראס או הימורים, נטל ההתמכרות נופל על כתפי המשפחה אם במימון או בהתמודדות עם קשיים נלווים. במקרים אלו אני תומך בבני המשפחה ועוזר להגביר את המוטיבציה לגמילה ושיקום.

טיפול בגיל השלישי

לאחר שגדלנו למדנו בגרנו והתבגרנו, הגיעה תקופת גדילה נוספת. עשינו צבא בנינו קריירה התחתנו נולדו לנו ילדים חיתנו את הילדים והיינו בפעילות נמרצת ב 60 השנים הראשונות לחיינו.
הנה הגענו אל המנוחה והנחלה הזמן בו נוכל להקדיש רק לעצמינו. פחות נצטרך לחשוב על העתיד "החיים יפים".
אבל כאן מתחילים המשברים: הפנסיה היא לא בדיוק כמו שחשבנו. אנחנו לא יודעים מה לעשות עם עצמינו בזמן הפנוי שפתאום יש לנו לרוב. הילדים שהיו עיקר עולמינו כבר פחות זקוקים לנו. בסביבתנו אנשים מתחילים ללכת לעולמם ואנחנו מתחילים להתמודד עם אובדן ועם עתיד מפחיד ולא ידוע, פתאום הגוף שלנו כבר לא מתפקד כפי שציפינו, והמשבר הרגשי בעיצומו. זה הזמן לפנות אלי לעזרה מקצועית.

משפחות שכולות

לפני כ 100 שנים, אתמול במושגי ההיסטוריה האנושית, המוות היה חלק אינטגרלי מחיינו. עם התפתחות הרפואה ובניית בתי חולים חדישים ומרווחים, המוות הופקע מהמשפחה הגרעינית והוצא מהבית מחיק הקרובים לבתי חולים והוספיסים.
כיום כשהמוות תופש אותנו אנחנו לא מוכנים לקראתו.
לפעמים המוות בא בהפתעה ולפעמים לאחר מחלה קשה. בכול מקרה מעורבים רגשות קשים. חלק מהרגשות הם טבעיים בתהליך עיבוד האבל ואנחנו עוברים אותם וממשיכים בשגרת החיים.
לעתים יותר קשה לנו לחזור לחיים ואנו צריכים עזרה בהתמודדות ברגשות המבלבלים.
יש לי ניסיון רב בהתמודדות עם שכול באופן אישי של שכול בגיל צעיר, וגם בטיפול במשפחות ובהורים ואחים שכולים מטעם משרד הביטחון.

טיפול בנפגעי בטראומה

כמה מילים על טראומה, מילה נפוצה במיוחד במדינת ישראל.
טראומות קטנות וגדולות מעצבות לנו את מהלך החיים. יכולות להיות טראומות רבות וקטנות עד כי הן נראות כלא משמעותיות. יכולה להיות גם טראומה גדולה ממש "פיצוץ" כאשר ברור שמה שהיה לפני לא יהיה אחרי.
טראומות מתבטאות בהרבה צורות. הנפוץ ביותר הוא חרדה (פחד שלא יודעים מי מה), חוסר שקט, וקשיי קשב וריכוז. דיכאון ועוד.
שנים רבות אני מטפל בנפגעי טראומה בהתמכרויות ובמסגרת הפניות של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון.
שיטת ה - EMDR שבשנים האחרונות החלה לצבור תאוצה לאור הצלחות מרובות והיתה למהפך בטיפול בנפגעי טראומה,היא שיטה שבה נעשה שימוש משמעותי בקליניקה. זוהי שיטת טיפול חדשה יחסית המעוגנת בעבודות מחקר מרובות, והמוכרת על ידי ארגון הבריאות של האו"ם.
הטיפול אינו מצריך, כבטיפולים אחרים, נבירה בפצע ובכאב או שחזור הטראומה לפרטיה.
יש לי ניסיון רב בשימוש בשיטה והצלחות לא מבוטלות.

פגישת יעוץ

פגישה בקליניקה או בווידאו למשך 50 דקות
במסגרתה נפתור יחד בעיה ממוקדת שמפריעה וניתן כלים להמשך התמודדות.

תודה שחשבת עלי

תודה שחשבת עלי והפנית אלי לקוח פוטנציאלי או חיבור עסקי גם אם לא יצאה עסקה אל הפועל.

ירמיה שטיין

פסיכותרפיה וטיפול ביצירה