בתהליך..המתן בבקשה.

אסתר בוטביקה

שירותים

אימון אישי משולב עם טיפול אלטרנטיבי

במפגש הכולל טיפול אנרגטי אני מתחילה עם הסבר קצר על התהליך ונגיעה בנושאים שאנו רוצים להעצים , לפתור, לחזק.
תוך כדי התהליך עולות שאלות, ניתנות תשובות או כיוונים שדרכם אנו פותחים צוהר ויוצאים לדרך ההצלחה.
אנו ממשיכים בדמיון מודרך שבאמצעותו מנקים את גופנו מעכבות ומתחושות לא נעימות, לאותם מקומות מוזרמת אנרגיה שמתאימה לנו (אהבה , שמחה , עוצמה וכו' ).

כל אחד מאתנו מרגיש שונה לאחר הטיפול, בדרך כלל בימים שלאחר המפגש אנו מרגישים קלים, מאושרים, מחייכים ומרגישים תפנית לא מוסברת ותחושה טובה שמלווה את יומנו.
אט אט נלמד לחיות את חיינו אחרת, במבט חיובי , נחליף משקפיים ונראה ברור יותר.
המפגשים נערכים שעה וגורמים להנאה מרובה.
חשוב להתנסות כדי להבין כמה אנו זקוקים וצמאים לפתרונות, לדרך אחרת בחיינו.
נמצא את עצמנו בתהליך שגורם לנו להצליח בכל מה שבאמת נרצה, שדרכו נגלה שעם דחיפה קלה התעצומות והכוחות לשינוי נמצאים ומתחילים בתוכנו .

לימודי "חיבור למודעות על "

חיבור למודעות על
"חיבור למודעות על" אשר מתוקשרת על ידי לילה ברזבסקי –
כמה מילים על שיטת הטיפול שיצרה את המפנה בחיי:

שיטת טיפול זו מעניקה לנו כלים פשוטים ליצירת שינוי מהותי בחיינו. הטיפול מתבצע בכוח המחשבה, והוא מאפשר לנו להתחבר באופן עוצמתי לתדרים של אהבה. תדרים אלו מביאים לשינוי בדפוסים מעכבים, ומאפשרים לנו לממש את הפוטנציאלים שלנו.
שיטת "חיבור למודעות על" מורכבת מ-37 מפגשים, 37 פרקים בחיי אנוש, ומעניקה ללומדים אותה 37 כלי עבודה מקוריים, פשוטים ואפקטיביים להתמודדות עם כל התחומים המשמעותיים והרלוונטיים בחיינו: כיצד לאזן את בריאותנו הפיזית והנפשית, כיצד לאזן את הגוף הרגשי שלנו, כיצד לדייק את יחסינו עם הבריות לרבות גישור וניהול משברים, כיצד להתנהל בחוכמה וביעילות עם כסף ו"חומר" מחד, ועם הרוח והנסתר מאידך, ועוד ועוד.
בכל מפגש אנו עוברים טיפול עצמי ומתוודעים לעוד ועוד כלי עבודה שנוכל ליישם לשימושנו העצמי וכן לעזרת האחר שנרצה לסייע לו. אנו מפתחים ומרחיבים יכולות. הידע שמתקבל בלימודים הוא כלי המאפשר לחיות את החיים עצמם. הידע הזה פתוח בפני כל מי שמעוניין ללמוד באמת ובתמים, ובעיקר בפני כל מי שמעוניין לקחת אחריות על חייו וליישם את הכלים הלכה למעשה.

אימון זוגי

למה צריך בכלל אימון זוגי ?

חשבתם פעם שבשום מקום לא לימדו אותנו לחיות בזוגיות , שני אנשים מגיעים ממקומות שונים לחיות ביחד השקפת עולם שונה , דפוסים ,ומנהגים שונים ולא נלאה ונמשיך ברשימה אינסופית של דברים ... בסופו של דבר אנו אנשים נבדלים עם רצונות מאווים וחלומות..שרוצים לחיות ביחד.

זו הסיבה הראשונה שצריך לבוא בעטייה לאימון זוגי כדי לנסות לבנות ביחד קן יציב, לשתף ,לחבר ,לחלוק פשוט לחיות מתוך אהבה וכבוד הדדי . אחר כך יבואו הסיבות הנוספות: הגוזלים , משברים , ריקנות , חוסר פרגון , דרייב להמשיך , ריחוק,פגיעות ועוד ....

למה אנחנו נשארים : הרגל , מצב כלכלי , הגוזלים ,"אולי יהיה קשה יותר את זה אני מכיר , עדיף לחיות בשניים, מי ירצה אותי עם 2 ילדים .. אני כבר לא נראה/ית כמו פעם , מה תגיד הסביבה "ועוד .... ?

מי מכם שהתחבר כשקרא את השורות הראשונות ,חשוב שיפנה לאימון ולא יישאב באדישות לסיטואציה כי אפשר גם אחרת ! החיים לפעמים נותנים לנו תחושות רגשיות ממש קשות ואנו לא באמת יודעים מה לעשות , מרגישים תקועים אין לנו כוח למריבה הבאה ולא משנה מה הבסיס שלה רועדת לנו האדמה ,כואב לנו בלב בא לנו לצעוק , קר לנו בשניים ואנו ממשיכים "רגיל" בשיר של נורית גלרון " נגיעה אחת רכה "אז עברת פתאום לכיוון המטבח וחזרת אחרי דקה ובדרך לא שמת ידך על כתפי לנגיעה אחת רכה " אני חושבת שיש מצבים בחיים המשותפים שלנו שכך אנו מרגישים, אנשים לא באמת יושבים ומדברים מקשיבים ומפרגנים .ברוב המקרים אנו מביאים את הצד שלנו והיתר לא באמת מעניין ובדרך זו מין הסתם לא ניתן לגשר, וחבל להישאר תקועים עם תחושה של אין מוצא ,אוירה מתוחה,לא נעימה וציפייה עצובה לפיצוץ הבא.

ו..יש עוד דרכים ,אפשר גם אחרת..אני מאד מאמינה בזוגיות ובכוחה לצלוח משברים ,ניתן ללמוד לחיות נכון ביחד ,להעריך את האיכויות והדברים הטובים של בן הזוג שבתוך ים הכעס מסביב שכחנו להסתכל עליהם .איך ניתן לדבר מהי בכלל תקשורת בונה מה אנחנו אוהבים לעשות ביחד איך מחזירים את המילה אהבה לתוך הבית ונפרדים מהכעס ,זו מילה קשה אבל ברוב המקרים ממחישה כמה הפער עמוק וכואב . איך ניתן לגשר על הפערים שאליהם הגענו כיצד מתמודדים יחד עם הגוזלים ועם המשפחה המורחבת כמה נכון לפרגן לתת כוח ואומץ , לוותר על השיפוט והביקורת ובסוף במאמץ משותף ומתוך רצון , לחזור לחוות בתוך הבית אחדות שמחה אהבה ושנים של צמיחה.

לא תמיד שני בני הזוג מוכנים ללכת לאימון זוגי דעו שגם אם אחד יתחיל את התהליך ויבין איך ניתן לשנות ולשפר יש בידיו את הכוח להרים את הבית על רגליו וליצור משהו אחר טוב יותר.

מניסיון מקצועי שנצבר במשך שנים ארוכות למדתי , כי זוגות המצליחים לצלוח את המשבר, מגלים איכויות וכוחות חדשים בעצמם ובזוגיות, ויכולים לצאת מחוזקים ,ליהנות שוב מקרבה, אינטימיות, אמון הדדי הערכה וכבוד אחד לשני.

אם תקראו את מילות השיר ותרגישו שייכים חבל לחכות ! בואו ננסה ביחד לצלוח את המשבר

יש בינינו בית - דודו טסה
מילים: דודו טסה ואלי אליהו
לחן: דודו טסה

על הדלת כתבנו כאן גרים
וחיכינו לאושר
וקנינו כמה דברים
שהרווחנו ביושר

והבטחנו בלילות הקרים
ושכחנו בבוקר
אין הנחות בחיים
שילמנו ביוקר

ויש את מה שרצית שאהיה
ויש מה שרציתי שתהיי
ויש בינינו בית
ולא נכנס מספיק אור

ורצינו לשכב כמו זרים
ולברוח בחושך
בחלון עמדו שיכורים
ששרו על חופש

ויש את מה שרצית שאהיה
ויש מה שרציתי שתהיי
ויש בינינו בית

ולא נכנס מספיק אור

אימון אישי

אימון אישי נועד לאמיצים ומתחיל כשאנו מזהים תהליך או דפוס בחיינו אשר זקוק לשינוי ,קידום . תהליך שמוביל למצב של תקיעות והפתרון לא נראה באופק ,במקום להישאר אדיש כמו רוב האנשים ולהיכנע למרוץ החיים.נכון לנקוט צעדים ואחת האפשרויות הזמינות היא לפנות לאימון אישי ולנסות יחדו להגיע לפתרון בדרך שלכם .
בחיים האישים ,פגשתי לא פעם מקומות כאלה ואני יכולה להעיד שכאשר חוברים לאדם המתאים שמסייע לנו לפרוץ ולהוביל לדרך אחרת . קל יותר לפתור את אותה תקלה . לפנות לאחר ולבקש כיוון זה דבר שמקל ,כל אחד מאיתנו שנמצא בתוך הסיטואציה לא תמיד רואה את כל התמונה ולעיתים קרובות מפאת הלחץ רבים מאיתנו לא נותנים מספיק את הדעת עושים טעויות או ממשיכים בתקיעות .האימון האישי הוא לא פתרון קסם,אבל יש עם מי לשוחח ויש מי שיכוון אותנו לעוד כמה משיחות מכחול בתמונה שפספסנו ,נקודות שיעזרו לראות את התמונה הכוללת ויכוונו לשימוש בכלים נוספים ומציאת פתרונות.
אז מה זה אימון אישי : אימון אישי בעיני זה לקחת את גלגל החיים לבדוק מה הכי רלוונטי עכשיו לשינוי או התקדמות ולהתחיל לעבוד כדי לעבור מהנקודה שבה אני נמצא לנקודה שאליה אני שואף להגיע ופשוט לשפר את איכות החיים ולנסות לחיות אותם כמו שאני רוצה.
האימון תכלס : כחלק מהתהליך האימוני המאומן יקבל גלגל שבנוי מ -8 פלחים שמחולקים לתחומים מהותיים בחיינו : אהבה ,קריירה ,זוגיות ועוד.. יבנה אותו בהתאם להעדפותיו ויחלק לפי סדר חשיבות . בהתאם לבחירותיו של המאומן נזהה יחדו את הנושאים שמפריעים לו ביותר וננסה ביחד להבין לתרגל ולראות כיצד ניתן לראות את הדברים בזווית אחרת . בכל מפגש רואים התקדמות ומגלים איך להמשיך בצעדים קטנים לעבר השינוי . כאשר אני מצליח לשנות פלח אחד בחיי ההשפעה מידית ומהר נרגיש שגם הפלחים האחרים מקבלים זווית ראייה שונה. תכלס, זה אומר שהתחלה של שינוי נקודתי בחיי גורמת לשינוי וליכולת לראות את הדברים בצורה שונה , שינוי דפוסים מעכבים ופריצת גבולות .אני לומד להכיר את עצמי מקרוב להבין כיצד אוכל לחיות את חיי ממקום טוב יותר , לפנות לעצמי זמן , לשים את עצמי במרכז ולהעריך את עצמנו יותר וכשנתחיל לחיות את חיינו מתוך קלות ופחות שיפוטיות ובקורת נרגיש טוב ,יהיה קל לקבל ולפרגן לסביבה והכי חשוב אנו נחיה מתוך הנאה ,רוגע ועוצמה פנימית.
לסיכום אני חושבת שלכל אחד מאיתנו כדאי לעשות אימון אישי ,לרענן דברים שכבר שכחנו. במרוץ החיים , אנחנו רצים את חיינו ולא באמת חיים אותם דעו זה הרגע הנכון להחליט אני מתחיל לעשות את השינוי ובמקום לחיות מתוך תחרות ואולי בשביל אחרים והסביבה אני אשמיט את הת' הראשונה ואחיה את חיי מתוך חרות

דוגמא למספר שאלות שיכולות לעזור לכם להחליט האם כדאי לכם להתחיל באימון אישי:
* כיצד אתה מרגיש כשאתה מסתכל על החיים שלך ? והאם אתה חיי את חייך כמו שהיית רוצה ?
* אילו תחומים בחייך מתנהלים לשביעות רצונך ? אילו תחומים לא . . .?
* מהם הנושאים המרכזיים שמעסיקים אותך ?
* מה מטריד או מציק לך ? מהם המכשולים העיקריים ? מה מעכב אותך ?
* באיזה תחום היית הכי רוצה לעשות שינוי ? אם יכולת לעשות שינוי, במה היית בוחר ?
* מה לדעתך צריך לעשות כדי ליצור איזון בחייך ? מה לדעתך צריך לשנות כדי למצוא איזון ?
* מה הכי חשוב לך ?


אם לחלק מהשאלות לא קיבלת תשובות משביעת רצון אשמח אם תיצור קשר ונתחיל תהליך אימון שעשוי לגרום לשינויים ותמורות בחייך

תודה שחשבת עלי

העסקה לא יצאה לפועל ובכל זאת תודה שחשבת עלי

אסתר בוטביקה

מלמדת ומטפלת בשיטת "חיבור ל...