בתהליך..המתן בבקשה.

בלהה מנדילוביץ נדל"ן -סוכנת נדל"ן רמת גן-גבעתיים / בלוג

טיפים למכירה מוצלחת! טיפ 3: הכנת הנכס למכירה מוצלחת

20/05/2017 12:37

 • הכ

  איך מתמחרים נכס  בצורה מקצועית?

  ברוב המקרים כמוכרים אתם מתמחרים את הנכס שלכם על סמך מה שסיפר לכם השכן שבדיוק מכר את הנכס שלו או ע"י צפייה בנכסים ביד 2.

  נתונים אלה חלקיים בלבד, לא מייצגים את מחיר השוק האמיתי של הנכס שלכם, ובמקרים רבים יגרמו לכם לתמחר את הנכס גבוה מידי או נמוך מידי ובשני המקרים להפסד של  כסף או זמן.  אז איך נכון לתמחר את הנכס?

  בדיקת שוק – בדקו באתר רשות המיסים איזה נכסים, דומים לנכס שלכם, נמכרו בחודשים האחרונים ובאיזה מחירים. במקביל חשוב לבדוק איזה נכסים, ושוב, דומים לנכס שלכם, מוצעים למכירה כרגע.

  להכיר נכסים - כמובן שהנתונים היבשים לא מספיקים ולכן יש לבקר ממש ולראות את הנכסים שמוצעים למכירה היום. חשוב לראות מה המצב חיצוני של המבנה, מצב פנימי של הנכס, שיפוץ, שטח, חלוקה פנימית לחדרים, מספר חניות, גודל המרפסות, כיווני אויר, אפשרויות הרחבה ועוד.

  התייעצות עם איש מקצוע ניטרלי -  עכשיו כשאספתם נתונים, חשוב מאד להתייעץ  עם איש מקצוע ניטרלי. מחקרים מראים שכל דבר ששייך לכם אתם תתמחרו  בצורה רגשית ולא אובייקטיבית. מוכרים מחוברים רגשית לנכס שלהם (גם מי שטוען שלא J) והנטייה היא תמיד להערכה גבוהה יותר.

  קביעת מחיר השיווק של הנכס – המטרה היא לצאת לתהליך שיווק עם מחיר שיווק נכון שיעזור לכם להשיג את מחיר הסגירה הגבוה ביותר. מחיר השיווק הנכון הוא לא גבוה מידי ולא נמוך מידי. מחיר נמוך יוביל להפסד כספי מיותר ומחיר גבוה מידי ירחיק קונים פוטנציאלים רבים בעוד שמחיר ביניים יגרום לכך שהם יציעו הצעה שבתהליך מו"מ נכון תוביל למחיר סגירה גבוה.

  דרך תמחור זו מוכיחה תמיד  שהמוכר החכם הוא לא בעל מחיר השיווק הגבוה ביותר אלא בעל מחיר הסגירה הגבוה ביותר.

  נס טקסט כאן

תגובות

בלהה מנדילוביץ

סוכנת נדל"ן

עסקים מומלצים בתחום

דיאנה אבירם דיאנה אבירם
PROFIT
שלומית רייפר-תיווך ושווק נדל"ן לאנשים שלומית רייפר-תיווך ושווק נדל"ן לאנשים
שלומית רייפר תיווך ושיווק נדל"ן
אלי טובלי אלי טובלי
HOMENTOR