; שאלות ותשובות | אומנות המגע במים | הדי שקד טיפולי מגע במים וטסו | מטפל במגע במים ומורה מוסמך לווטסו | חיפה - עסקים עושים עסקים

בתהליך..המתן בבקשה.

אומנות המגע במים

שאלות ותשובות

שאל שאלה

שאל שאלה

השאלה שלך
שלח שאלה


 1. מירב אבני Juice PLUS

  מה זה טיפול ווטר דאנס?

  ווטר דאנס
  שם גינרי לטיפולי מים המשלבים עבודה מעל ומתחת לפני המים (כגון Waterdance, Healingdance, Aqwabalancing, Massage di Atlantic , u.w.w )
  בשיטות אלה, בדומה לווטסו, הטיפול מתחיל כשהמטופל נתמך בידי המטפל וחווה סדרת תנועות אשר נועדו להגמשת והגדלת טווח התנועה ונפח הריאות. ומשם מתפתח לרצף של ציפה וצלילה נשימה ושהייה. המטופל מקבל לידיו קליפס לאף (למניעת כניסת מים) והמטפל מתחיל בהדרגתיות ובעדינות תוך כדי הקשבה וחיבור לנשימה להרגיל אותו לשהייה ארוכה יותר ויותר מתחת למים. כאשר המטופל מרגיש בטוח מתחת למים, משוחרר מהצורך בתמיכה בראשו וחופשי מכוח המשיכה, הגוף כולו יכול להשתחרר ולנוע בצורה זורמת, מתמשכת, ומתפתלת המזכירה תנועה של דולפין או נחש. תנועה ריקודית זו משלבת מתיחות עיסויים עירסולים וגלגולים.
  טיפול הווטר דאנס מאפשר לגוף תנועה ארוכה, גמישה, רכה ומשמעותית יותר מאשר על היבשה ומטופלים רבים מספרים כי חוו מצב מדיטטיבי עמוק... תחושות של חזרה לרחם... מסע בחלל... גמישות ותנועתיות של בלרינה... ויצאו מהטיפול בתחושת מודעות עמוקה לגוף, תחושת שלמות, קבלה ואושר.

  "טיפול המשלב בתוכו תנועתיות זורמת יפה ומושלמת גורם לנו להרגיש זורמים יפים ומושלמים" (אלכסנדר ג'ורגיאקופולוס - כוריאוגרף, ממציא שיטת ה Healingdance , מורה לווטסו ו Waterdance)

 2. מירב אבני Juice PLUS

  מה זה ווטוסו? ולמה זה טוב?

  מהו ווטסו?
  ווטסו היא שיטת טיפול ועבודה עם הגוף במים, שפותחה בארה"ב החל מ-1980 ע"י הרולד דאל, מורה לזן-שיאצו. מאז, בעזרתם של מטפלים ומורים רבים ברחבי העולם, הפך הווטסו למה שרבים מחשיבים כהתפתחות המשמעותית בתחום הטיפול במגע של ימינו. בעוד שדרכי טיפול אחרות מבוססות על מגע בלבד, השימוש במים בווטסו,והחזקת הגוף במים, מביאים הן את המטפל והן את המטופל לרמה חדשה של קשר ואמון. עובדה זו, בשילוב עם היתרונות התרפויטים של המים החמימים, וחופש התנועה המוגבר שהמים מאפשרים, יוצרים השפעה על כל רמות הקיום שלנו.
  ווטסו היא שיטת טיפול עדינה, המבוצעת במים חמימים (כ-35 מעלות). הטיפול משלב אלמנטים של עיסוי, הנעת מפרקים, שיאצו, מתיחות שרירים וריקוד. המטפל תומך באופן רציף במטופל, בזמן שהוא צף על-פני המים, מערסל אותו, מנדנד ומבצע מתיחות. ההשפעה המרגיעה של המים החמימים, והתמיכה הרגשית והפיזית של המטפל, בשילוב עם תנועות הווטסו והעבודה הנקודתית, כולם ביחד יוצרים טיפול בעל טווח רחב של יתרונות תרפויטים, בעל פוטנציאל ריפוי ברמות שונות של מודעות.
  במהלך הטיפול משולבים רגעים ללא תנועה, יחד עם תנועות זרימה ריתמיות, דבר המשחרר את הגוף באופן שאינו אפשרי בטיפול על היבשה. המים החמים מרפים את השרירים ותומכים בעמוד השדרה. באמצעות תמיכה זו, ובזכות תחושת חוסר המשקל במים, עמוד השדרה, המפרקים והשרירים ניתנים להנעה ולמניפולציות הייחודיות לדרך העבודה במים. ההשפעה של הטיפול כוללת מתיחה עמוקה ושחרור של שרירים ומפרקים בעלי טווח תנועה מוגבל, יחד עם מצב של הרפיה כללית, מעודדים שחרור של מתח ולחץ.
  הווטסו מיושם כיום ברחבי העולם במרכזי בריאות וספא, כמו גם במרכזים רפואיים כחלק מתכניות טיפול ושיקום פיזיותרפיות במים.
  למי מיועד הווטסו?
  כל אדם יכול להנות ולהפיק תועלת מווטסו. בעוד שמטופלים רבים פונים לטיפול עם בעיה ספציפית- תסמונות כאב כרוניות, שיקום לאחר פציעה או ניתוח, הרחבת טווח תנועה ספציפי- מטופלים רבים אחרים יבקשו את הווטסו לצורך החוויה של הרפיה עמוקה,העצמה, שחרור, ותחושת המדיטציה העמוקה.
  מטופלים מתארים את השפעותיו הספציפיות של הטיפול: הגדלת טווחי תנועה וגמישות, הרפיית שרירים, הגברת יכולת הנשימה העמוקה, ירידת רמת מתחים, הפחתת כאב, שיפור באיכות השינה ופעילות העיכול, ותחושה כללית טובה.
  הווטסו יעיל מאוד המצבים של כאב כרוני, בעיות שלד ועמוד שדרה, כאבי שרירים ומפרקים ומצבי סטרס וחרדה. השפעתו מרבית אצל נשים בהריון (ניתן ליישום החל משבוע 14 ואילך, ממש עד הלידה), כחלק מתהליך ההכנה הפיזי והרגשי ללידה ולבואו של תינוק חדש לעולם.
  מי המטפלים בווטסו?
  רק אדם שקיבל הכשרה מתאימה לעבודה וטיפול במים רשאי לטפל באופן מקצועי.
  ארגון הווטסו העולמי WABA מכשיר מורים לטיפול ווטסו, ומגדיר את דרגות המומחיות בטיפול.
  בישראל, מטפלי ווטסו עוברים הכשרה אצל המורים המוסמכים באופן פרטי או במוסדות אקדמאיים שונים (אוני' ת"א, מכון וינגייט, איל"ן), כחלק מתכנית הלימודים למטפלים במים (הידרותרפיסטים). הלימודים כוללים, מלבד העבודה במים, גם לימודי שיאצו, אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית, ועזרה ראשונה. מטפלי ווטסו מוכרים ע"י ארגון ההידרותרפיה הישראלי.

הדי שקד טיפולי מגע במים וטסו

מטפל במגע במים ומורה מוסמך ...

עסקים מומלצים בתחום

עינת ברקן עינת ברקן
עינת ברקן - מנהלת רשת Juno - רשת רפואה משלימה לבריאות האישה
איתן פורקוש נטורופת טיפולים ברפואה משלימה איתן פורקוש נטורופת טיפולים ברפואה משלימה
טיפת שלווה - קליניקה לטיפולים ברפואה משלימה ביוקנעם