בתהליך..המתן בבקשה.

אמידה ישראל ניהול השקעות למשקיעים / בלוג

בחירה בקובי חזן כאחד ממנהלי ההשקעות המבטיחים לעתיד - מגזין ההשקעות השנתי של גלובס 2.2011

05/09/2015 14:10


 • לכל אחד מהם ותק של כמה שנים בשוק ההון, אך הם כבר הצליחו להטביע חותם ולבלוט כאנשי מקצוע איכותיים ובעלי יכולת לקבל החלטות השקעה מושכלות. איזה מוטו מנחה אותם בעבודה, מהו הטיפ שלהם ל-2011, ומה הבוסים שלהם חושבים עליהם. קבלו את 10 מנהלי ההשקעות הצעירים והמבטיחים

  למה נבחר?

  רפי קסל, מנהל ההשקעות הראשי של אנליסט:

  "בשלוש השנים האחרונות קובי מנהל בהצלחה קרנות וקופות בהתמחויות רחבות. במיוחד בלטו בביצועיהן קופת הגמל 'קתדרה כללי' וקרן הנאמנות 'אנליסט הזדמנויות' הממוקמות שתיהן בצמרת טבלאות ההשוואה בתקופה שהייתה מאתגרת במיוחד. התשואות הגבוהות שהשיגה קופת הגמל נבעו בעיקר מהגדלת ההשקעה באג"ח קונצרניות ובמניות ככל שירדו השערים, ובניגוד למצב הרוח ששרר באותה עת בשווקים. כדי להשיג תוצאות השקעה נאותות בקרן 'ההזדמנויות' נדרש מעקב שיטתי, סיזיפי ומתמשך אחרי מספר לא קטן של חברות שהנפיקו חוב, חלקן הגדול מאיכות בינונית ומטה. עד כה עמד קובי במבחנים אלו בהצלחה".

  המוטו של קובי בניהול השקעות:

  "אני מחפש לרכוש חברות שנסחרות מתחת לשוויין ההוגן ובעלות אופק צמיחה. הבנה וניתוח עסקי הליבה של חברה, על חוזקותיה וחולשותיה, הם הבסיס להשקעה בה, ובכל ני"ע הקשורים אליה. באמצעות אנליזת החברה ניתן להעריך את המשך התפתחותה וכנגזרת מכך את שווייה ההוגן".


  הטיפ של קובי ל-2011:

  "מניית פריורטק. לחברה יש מספר חברות בנות כמו קמטק ופי.סי.בי אשר נסחרות בבורסה בתל-אביב. בנוסף, יש לפריורטק חברה בת, אמיטק, שאינה נסחרת ויש לה פוטנציאל גבוה. מדובר במיזם משותף עם חברה סינית המהווה חלק מקבוצת פאונדר - אחת הקבוצות היותר גדולות בסין בתחום הטכנולוגיה. במיזם זה, אשר החל לפני חמש שנים ומתפתח בקצב מהיר, מייצרים מצעים אלקטרוניים בטכנולוגיה מתקדמת לתעשיית השבבים.

  ייחודה של הטכנולוגיה בכך שניתן להעביר חלק מהפונקציות שמיוצרות על השבבים אל המצע עצמו - מהלך זה חוסך עלויות ומשפר ביצועים. החברה, שקיבלה לאחרונה הלוואה מקרן פימי, הודיעה על השקעה משותפת נוספת במפעל בסין בהיקף כולל של 40 מיליון דולר במטרה להרחיב את כושר הייצור. מהלך זה משקף את הביטחון של שתי השותפות במיזם. עם זאת, יש גם סיכונים. ככלל, העסקים בסין טומנים בחובם סיכון גבוה וכן המחזוריות בענף השבבים מפתיעה וחדה".

  נציין כי ההמלצה של חזן לפריורטק ניתנה בחודש ינואר, ומאז הספיקה המניה לזנק ב-30%

תגובות

קובי חזן מנהל השקעות

ניהול השקעות למשקיעים פרטיי...