בתהליך..המתן בבקשה.

מתי חרותי - סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים / בלוג

איך אני יכול לעזור לכם השנה... טיפים לעיצוב הבית

10/10/2016 19:49

 • איך אני יכול לעזור לכם השנה... טיפים לעיצוב הבית

  5 טיפים לתכנון ועיצוב של בית – ע"י מעצב הפנים – מתי חרותי:

  1. הסלון: הסלון הוא החלל המרכזי, בו תשהו את מרבית זמנכם במנוחה, בצפייה במסך הטלוויזיה, בפעילות משפחתית משותפת. גם הסלון בנוי מאיזורים, ובעזרת אלמנטים שונים ניתן ליצור הפרדה בחלל – אם בחיפוי קיר/טפט שנגמר באזור הטלוויזיה או אם בנישת גבס שמגדירה את פינת האוכל, האפשרויות רבות. דבר חשוב ביותר בתכנון חלל שכזה הוא למנוע 'עומס יתר', הן בעיצוב ובצבעים, והן בתאורה ובדקורציה הנלווית(הום סטיילינג). תאורה - כמה שיותר יהיה מגוון מבחר האפשרויות להדלקה ולכיבוי של תאורה בחלל הסלון המרכזי יהיה חיוני לשעות שונות במהלך היום, וגם תחסכו בחשמל. יהיו ימים שרק תרצו קצת אור רך למען תנומה טובה ולא סלון מוצף תאורה, וחלק מהאור ישאר כבוי.

  2. המטבח: במטבח המשקל הרב ביותר הוא על התאורה, שכן מדובר על חלל שזקוק לתאורה נאותה וממוקדת עבור המטלות השונות. ודאו שהחלונות מכניסים תאורה טבעית חזקה ובהירה ושאין וילון כהה שחוסם את האור, תאורה שחסרה תשלימו באמצעות תאורה פונקציונלית בדמות תאורת פלורסנט או לד צהוב, בתוספת גופי תאורה שקועים בתקרה או הנמכות מסביב. תאורת לדים חסכונית קבועה בתוך הארונות מטבח תעניק פתרון אידאלי למשטח שיש מואר – לא לשכוח שאתם עושים גם הצללה בעצמכם במטבח וחשוב מיקום זוית גוף התאורה. עבודה נעימה.

  3. חדר השינה של ההורים: בחדר השינה, המאסטר, חשוב לשמור על אינטימיות, המקום שבו ההורים משתחררים מכל מה שקורה במהלך היום, מהעבודה, מהחום,מהמתחים, זה האזור היחיד שבו ההורים מבדילים אותו משאר בני המשפחה, והזוגיות נבחנת במיטבה. חשוב מאוד שחדר השינה יכיל את כל מה שאתם אוהבים וחולמים עליו, אז אם חלמתם על ג'קוזי – זה הזמן. חדר השינה יתאפיין בצבעים בהירים, תאורה חמה ורכה. גופי תאורה שנותנים אוירה בפינות החדר תמיד יוסיפו, 2 גופי תאורה צמודי קיר ימוקמו ליד ראש המיטה לקריאה אינטמית הם בגדר חובה. איחסון - בחדר השינה האיחסון חשוב על מנת שכל אחד יקבל את המקום הראוי לו לבגדים ולאיבזרים. חשוב לתכנן איחסון חכם ורב ולנצל את גובה החלל במלואו, תכנון חכם לעתיד חשוב שיכלול מקום בו מתלבשים, מתרחצים ונחים יחדיו כשיש מספיק ספייס מסביב גם לנשום.

  4. פינת עבודה: "המשרד הביתי" הוא מקום שמשמש כתחליף או כמקום העבודה העיקרי. בתכנון פינת העבודה יש לקחת בחשבון גורמים – כמו רעש, תאורת עבודה נכונה, אורוגנומיה של מקום הישיבה ו"נוף" מרגיע או איזו תמונה שבה תוכלו לתת את המיקוד והמבט. גם במשרד בעבודה רוצים להרגיש בנוח וגם במשרד בבית. אז אם יש לכם משרד ביתי זה מצוין – קיר אחד במשרד יכול לשמש כקיר השראה/ או קיר כוח צבעוני/תמונה. קיר שמחופה טפט או חיפוי אחר לטעמכם. תאורה פלורסנטית מעל השולחן עבודה או מנורה שולחנית חשוב מאוד ,ותאורה נוספת תציף את החלל ותשמור אליכם ערים במקום להירדם "בעבודה". עבודה נעימה.

  5. המרפסת: אחרון חביב החלטתי לתת טיפים על המרפסת – המרפסת היא המקום שאני הכי אוהב, כי היא גם חלק מהבית, אך גם חלק מהחוץ, מקום לבשלנים שאוהבים לגדל אורגנית את תבליניהם. מקום מנוחה וחלל משפחתי או אישי, להרגע ולנשום את האויר הצח.  סידור הצמחייה – ישנם פטנטים רבים כיום לתליית ויצירת גינה מרחפת שניתן לרכוש בחנויות והמשתלות  - בייצור עצמי - ניתן לקדוח 4-5 חורים בקיר אחד במרפסת, לתלות עליו ברגים ולמשוך חוט כביסה צבעוני מצד לצד ועליו לתלות עציצים קטנים וגדולים כל 20 ס"מ לערך במרווחים.להעמיד על הריצפה עציץ או שניים גדולים עם נוכחות ירוקה, שולחן עץ עם כיסאות דקורטיביים או לחלופין ספסל עץ תמיד יתנו תחושה של הגינה הפרטית שלכם. ותהנו מהשלווה.

  אז שתיהיה שנה טובה

  שלכם, מתי

  מתי חרותי - אדריכלות ועיצוב פנים      |    www.matiheruti.com      |        matiheruti@gmail.com       |      052-3406802 

תגובות

מתי חרותי - סטודיו לעיצוב פנים

עיצוב משרדים, חברות, מרפאות...

עסקים מומלצים בתחום