בתהליך..המתן בבקשה.

קליניקה לטיפול פרטני זוגי ומשפחתי / בלוג

"שלי" "שלך" "שלנו" (סיפור מקרה - השמות בדויים)

04/12/2008 22:01

 •  נדב כבן 44, גרוש + 2 הכיר את דנה בת 38, גם היא גרושה + 1 ובהריון מתקדם, לפני כ- 8 שנים, עת


   עברה להתגורר במושב שלו. מהר מאוד עברו לגור ביחד, התחתנו, דנה ילדה את בנה ונדב גידל אותו כבן. עם  השנים נוסף למשפחה ילד נוסף - ילדם המשותף.


  הנושא לטיפול כפי שהגדירו אותו בפגישתנו הראשונה, היה "שלי" "שלך" "שלנו", איך עובדים כצוות, איך מתאמים עמדות ומגיעים אל הילדים כ"חזית אחידה" ?! איך מגדלים את הילדים תוך התחשבות בצרכיהם, (של הילדים) מבלי לאבד את עצמם כאינדיבידואל וכזוג ?!


  כיום מדובר ב- 4 מתבגרים בני 17, 16, 15, 13 וילד צעיר יותר כבן 6. המורכבות המשפחתית גרמה לכך שנדב ודנה מתמודדים כעת עם התביעה של גיל ההתבגרות מול 4 מתבגרים בו - זמנית, דבר המקשה על התארגנותם מול הסיטואציה. בבתים אחרים "נורמטיביים יותר" ישנו מתבגר אחד אשר "סולל את הדרך" לאחיו המתבגרים אחריו. בבית שכזה ישנם ויכוחים, ישנן אי הסכמות, מחלוקות כעסים ו"טריקות דלת" אולם בדרך כלל  יש את חזית ההורים ויש את המתבגר הנמצא במיעוט. כאן אל מול יחידת ההורים ישנם 4 מתבגרים היוצרים ביניהם קואליציות ואלמנט של כוח משותף, ללחץ מתון עד מאסיבי, תלוי בנושא ובסיטואציה. (במפגשים עולים נושאים שיגרתיים של דמי כיס, תפקוד בביה"ס, רכישת מותגים, חברים, אזורי ושעות בילוי, יחסי מין, עם מי מותר או אסור לצאת


  ועוד ועוד, אך בעוצמות ובהדהוד כפולים ומכופלים).


  נדב ודנה מביאים אל חדר הטיפולים נושאים של חוסר אונים מול "כנופיית המתבגרים" ומתקשים עקב נושאים של  נאמנות לילדים של כל אחד מהם בנפרד, להציב להם גבולות.


  בפגישות אנחנו עובדים על החסמים, על תחושות הכוח אל מול תחושות הנחיתות ובונים חזית אחידה זו.


   רווח מישני אך חשוב מאוד אותו הם רואים בפגישות הוא "אי של שקט" לזוגיות שלהם המתאפשר בקליניקה הרחק מהמהומה שבבית. בחדר הם יושבים פעם בשבוע באופן מסודר מישירים מבט זה מול זו ומדברים על כל מה שכואב, שוחק עמוס מייגע, וגם על כל מה שמספק, ממלא ונותן כוח להמשיך.


  הפגישות מזכירות להם בתוך כל העומס והמהומה - מדוע הם יחד, מה היה הניצוץ שחיבר ביניהם בעבר ואיך מתחזקים ומשמרים אותו היום.

תגובות

זהר טל לינדר

MSW טיפול פרטני זוגי ומשפחת...

עסקים מומלצים בתחום