בתהליך..המתן בבקשה.

התלהבות למכירות / בלוג

איך באמת להעניק מכל הלב? - מקודש לריש באהבה רבה.

14/11/2015 10:20

 • אני מכירה המון אנשים מקסימים ונהדרים שאוהבים לתת לילדים שלהם, להורים שלהם, למשפחה שלהם, לחברים שלהם ואפילו לזרים, אבל זו לא באמת הענקה טהורה, שלמה ושבאמת תיתן לצד השני, כפי שהנותן מתכוון לכך. הבעיה היא שאותם אנשים בעלי כוונות כנות וטובות לעזור, לא יודעים לקבל ומי שלא יודע לקבל לא יכול באמת לתת או לעזור לצד השני. זה לא נשמע הגיוני, נכון?
  תרשו לי לספר לכם על שיחה שהיתה ביני לבין יוד: יוד הוא בחור צעיר ומקסים באמת נשמה טובה, שאוהב מאוד לעזור ולתמוך לתת מעצמו, אבל לא ידע לקבל. באחת השיחות בינינו, מלפני כשנה, יוד סיפר בהתרגשות על הקשר הטרי בן החודשיים שלו ועל החברה החדשה שלו, כמה שהוא אוהב אותה, כמה שהיא מתחשבת ומקסימה וסיפר שרק לפני כמה ימים, כשהוא היה חולה, היא אמרה לו שאחרי העבודה היא תבוא אליו עם מרק חם להיות שם לצידו. יוד ענה לה שאין צורך ושהיא תהיה עייפה אחרי העבודה הקשה שלה. יוד המשיך לספר לי שלאחר העבודה החברה התקשרה אליו והודיעה לו שהיא לא עייפה ושהיא רוצה לבוא אליו עם מרק חם. יוד ענה לה שאין צורך ובסופו של דבר החברה ויתרה ולא הגיעה אליו. הוא הסביר לי שלא רצה שהיא תטרח, זה קשר חדש והוא לא רצה להעיק עליה...
  יוד לא הבין שעשה טעות, אז ביקשתי ממנו לעשות איתי תרגיל: אמרתי לו: בא נהפוך את האירוע, היא החולה ואתה אחרי יום עבודה קשה, ומה אתה עושה? יוד ענה: "אני מתקשר אליה ומודיע לה שאני בא אליה עם מרק חם ובא אליה." שאלתי ואם היא עונה לך: "לא אתה בטח עייף וזה סתם יותר שתבוא." איך תגיב? יוד ענה לי: "אני אענה לה שאני בא בכל זאת". שוב שאלתי: "ואם היא עדיין תתעקש שלא תבוא?" יוד ענה לי: "הייתי בא אליה בכל מקרה, לא חשוב מה היא תגיד". ביקשתי מיוד לעצום את העיניים ולדמיין שהחברה שלו בצורה יפה ואוהבת מתעקשת בכל זאת שהוא לא יבוא, היא לא מוכנה שהוא יבוא אליה ואומרת לו נתראה בעוד שלושה ימים כשאחלים ושוב אל תבוא.
  טון הדיבור של יוד נעשה עצוב פתאום ואמר: "זה מרגיש כאילו היא לא רוצה לראות אותי, כאילו היא לא רוצה להיות איתי, כאילו שהיא לא אוהבת אותי יותר". עניתי ליוד: "אבל היא אומרת לך שהיא כן אוהבת אותך ורק בגלל שהיא דואגת לך שלא תדבק, שאתה עייף ושעברת יום עבודה קשה היא לא רוצה שתבוא". יוד עדיין עצוב ענה לי: "זה לא משנה מה היא אומרת, אני הייתי נפגע וחושב שהיא לא אוהבת אותי יותר ורוצה לנפנף אותי". "אבל..." - התעקשתי. "אין אבל" ענה יוד. 
  אמרתי ליוד שיפקח את העיניים ואמרתי לו: "עכשיו אתה מבין למה צריך גם לדעת לקבל? היא אוהבת אותך, רוצה לתמוך בך, לעזור לך, להיות שם לצידך ואתה? אתה גרמת לה לחשוב ולהרגיש שאתה לא רוצה אותה. אתה רצית להעניק לה מנוחה ובמקום זה היא נפגעה כי אתה לא ידעת לקבל ממנה את מחוות האהבה שלה."
  עם דמעות בעיניים יוד הסתכל עלי, אמרתי לו: "עוד לא מאוחר, אתם זוג צעיר, אתה יכול ללמוד להתנהג אחרת-ללמוד לקבל ותוכל להציל את הקשר שלך איתה". יוד צעק מאחורי הגב שלו תודה, כשהוא רץ לטלפון להתקשר ולהתנצל בפני החברה שלו... 
  בהמשך היום הוא אמר לי תודה ושהיא מבינה וסולחת לו סמל ההבעה ‏‎smile‎‏

  לפעמים אנו כל כך רוצים לעשות טוב לאנשים אחרים שאנו מוותרים על עצמינו והרצונות והצרכים שלנו למענם, אבל בדיוק אז אנו הכי הרבה פוגעים בנו עצמנו ובהם. מאמינה בכם, שמהיום גם אתם תרשו לעצמיכם לקבל, כדי שתוכלו באמת להעניק ולעשות באמת טוב לכם ולאחרים כשאתם נותנים להם.

  אם אהבתם את כתבו תגובה, לחצו כאן לדף הפייסוק שלי וסמנו לייק ושתפו.

  אוהבת אתכם,
  שבת קסומה, אוהבת ונפלאה לכם,
  שלכם,
  יפית

תגובות

יפית פרנקל Yafi.. מאמנת אישית למכ...

מאמנת אישית ומנטורית לאושר ...

עסקים מומלצים בתחום

דוד לחיאני דוד לחיאני
פנים חדשות - פשוט לאהוב את יקיריך מחדש
יעלי רהב-סיון  "מקשיבים" יעלי רהב-סיון "מקשיבים"
מקשיבים-מרחב אימוני יוצר מקום
שרית אונגר יעוץ עסקי ואישי בתקשור שרית אונגר יעוץ עסקי ואישי בתקשור
שרית אונגר יועצת עסקית ואישית באמצעות תקשור