בתהליך..המתן בבקשה.

איריס קורן- יעוץ לנראות אסטרטגית / בלוג

דיוק - מילת הקסם להצלחה!

29/10/2019 10:50

 • אחד הדברים עליהם אני מדברת עם לקוחותיי שוב ושוב זה נושא הדיוק. ויש מספר סיבות לכך שאותן למדתי כפי שנהוג לומר ”על בשרי“. וכמובן שאין דוגמא טובה כמו דוגמא אישית.
  במהלך חיי המקצועיים עברתי כמו רבים מחבריי שינויים והתנסויות רבות:
  המקצוע הראשון שלמדתי בצורה מקצועית (המכללה למינהל) היה ניהול לשכה עם התמחות בלשכות משפטיות - הלימודים והניסיון בן השנים הרבות במקצוע בצורותיו השונות, הביאו אותי לאהבה לעולם המחשב בכלל והכרות עם התוכנות השונות ולא פחות חשוב הסקרנות והרצון ללמוד עוד איך להשתמש בהן, ה“שריטה“ שלי לסדר וניקיון נווטה למקום של ארגון וסדר דיגיטלי ואורגני, והיכולת הורבלית שלי הופנתה ליכולת לקרוא ולהבין מסמכים משפטיים וכמובן לנסח אותם עד רמה של כתיבת הסכמים.
  המקצוע השני שלמדתי בצורה מקצועית (אורט הרמלין) היה שיווק, ניהול והפקות - כאן הלימודים והניסיון בן השנים הרבות התפתח לכדי ראיית צרכי הלקוח והבנת הצרכים מתוך בליל דברים שהועלו על ידו. יכולת הניתוח ששכללתי עם השנים סייעו לי לתת ללקוחות שלי בדיוק מה שהם צריכים (שלא תאם תמיד למה שהם חשבו שהם רוצים בהתחלה) דבר שהוכיח את עצמו בשיווק מדוייק ולקוחות מאושרים.
  המקצוע השלישי שלמדתי בצורה מקצועית (אונ‘ בר אילן) היה דוברות ויחסי ציבור - פה הלימודים והניסיון שבא לאחריהם לימדו אותי, להשתמש במילים כפי ”שלשים חימר או בצק“ ולעצב בעזרתן משפטים ופסקאות, שיסקרנו לקרוא ויעבירו את המסר המדוייק שרציתי, מתוך קריאה והנאה ולא בדחיפה לפרצוף בגסות. למדתי להתגבר על החשש והביישנות הטבעית בלפנות לעיתונאים וכתבים ’מפורסמים‘ (רואים אותם בטלויזיה ומאזינים להם ברדיו!) כי רובם אנשים קשובים, אכפתיים ומלאי רצון לעזור (למרות שנתקלתי גם בכאלה שמקשיחים את ליבם שלא בצדק), והכי חשוב למדתי שההתמדה משתלמת!
  תוך כדי גם השלמתי את התואר הראשון שלי בסוציולוגיה ותקשורת (בהצטיינות באונ‘ הפתוחה) ממנו חידדתי את היכולת להסתכלות חברתית רחבה, וניתוח אנתרופולוגי של נוהגים והתנהגויות, ותרגום של כל מה שראיתי וניתחתי לכדי יעוץ מדויק והכוונה ללקוחות שלי, תוך התייחסות אל העולם של לקוחות הקצה שלהם.
  וכאשר פתחתי את העסק שלי לפני מספר שנים, ניסיתי למצוא לעצמי הגדרה. אך כל הגדרה שניסיתי להשתייך אליה לא היתה מדוייקת לי מסיבה פשוטה:
  • כאשר פנו אלי לסיוע אדמיניסטרטיבי - מצאתי את עצמי מסייעת באופן הכי טבעי גם בשיווק וביחסי הציבור.
  • כאשר פנו אלי לסיוע שיווקי - מצאתי את עצמי מסייעת קודם כל ביצירת סדר אדמיניסטרטיבי בחומר השיווקי של הלקוח וכמובן גם ביחסי ציבור.
  • וכאשר פנו אלי ליחסי ציבור - כבר ברור שהלקוחות קיבלו הרבה מעבר...

  כלומר, לא התאמתי לשום הגדרה קיימת. וכל הזמן יצאתי מתוסכלת שאני לא כמו הקולגות שלי אז מה אני עושה ”לא בסדר“?

  ואז נפלה התובנה - זה לא שאני עושה משהו ”לא בסדר“ אני פשוט עושה את זה אחרת!

  הבנתי שאני יצרתי מקצוע חדש, כזה שמשתמש בכלים משלושה עולמות מקצועיים שאני מצויינת בהם ואוהבת אותם, ובעזרתם, אני שוזרת חבל אחד חזק וברור ומותאם אישית, שעליו הלקוח יכול לטפס להצלחה! והדגש הוא על המילה ’יכול‘ - כי אני נותנת ללקוח את הכלים וסוללת לו את הדרך, אבל ”חובת ההוכחה“ חלה עליו: המקצועיות, המקצוענות וההתמקצעות צריכים לבוא ממנו. ושילוב בין לקוח שרוצה ושימוש בכלים שהוא מקבל ממני: פותח דלתות, יוצר דרכים חדשות והופך את העסק למשהו שפשוט נראה טוב ונכון יותר והכי חשוב - מדוייק יותר!

  ועסק מדוייק פונה ללקוח מדוייק ולקוח מדוייק זה לקוח מרוצה!

  אז זו ההתנסות האישית שלי בדיוק, ואשמח לעשות את הדיוק הזה - גם עבורך!


  איריס קורן - יועצת לנראות אסטרטגית  
  050-7527758


תגובות

איריס קורן יועצת לנראות אסטרטגית

יחסי ציבור ואסטרטגיה שיווקי...