בתהליך..המתן בבקשה.

קרן מליניאק - NLP לתוצאות שנשארות איתך / בלוג

שחרור מטראומות כחלק מתהליך התפתחות אישית

07/10/2014 22:37

 • מהי טראומה ואיך זה קשור להתפתחות אישית?

  טראומות הן חוויות קשות שעברנו בחיים, הן מעצבות אותנו, בונות אותנו, משנות אותנו, אבל גם משאירות צלקות. צלקות פיזיות על הגוף נשארות לתמיד, אפשר לראות אותן, אך אחרי זמן מסוים הן כבר לא כואבות פיזית, הן פשוט שם. לעומת זאת, הצלקות שנחרטות בתת המודע בעקבות טראומות, עשויות לכאוב מאד ולאורך זמן רב. דווקא אותן אנחנו לא רואים אבל הן יכולות ללוות אותנו ולהכאיב לנו לתמיד.

  כשאנחנו סוחבים איתנו טראומה זה כמו לסחוב שק כבד על הגב, שלא משנה מה נעשה, הוא תמיד שם, עורב לו ומחכה לקפוץ ולהתערב. במצב כזה, קשה מאד לייצר לעצמנו את החיים שאנחנו רוצים, קשה לקדם דברים גדולים בחיים, קשה להשתנות, לצמוח, לגדול, כי כל פעם שהטריגר מופעל זה מושך אותנו אחורה, מעכב, מוריד, מוציא מהמשחק ומחזיר אותנו שוב בדיוק לאותה נקודה שהתחלנו בה... מתסכל! מאד!!

  לא סתם אומרים שהכל בראש. באמת הכל נמצא שם, התשובות, הפתרונות והשינוי האמיתי נעשה שם, בקופסה השחורה שלנו- תת המודע. בעיניי זה בדיוק המקום שמחבר בין הגוף לנפש, כי ברגע שתת המודע יהיה נקי מהטריגרים והטראומות (וזה אפשרי לחלוטין!!) הוא יאפשר לנו לעשות שינויים בכל הרמות והתחומים שנרצה. הוא יהיה רתום לשינוי ולא יפעל נגדו מתחת לפני השטח.

  בשנים האחרונות המודעות עולה לגבי כמה שליטה וכוח יש לתת המודע על חיינו. זה נכון וחשוב, אבל אנשים לא מספיק מודעים לזה שגם לנו יכולה להיות שליטה עליו וזו הגדולה של שיטת ה NLP. ברגע שהבינו איך אנחנו מייצרים במוח את הפחד או החרדה ואיך כל זה עובד, הבינו גם איך אפשר לשנות את זה ולהשתחרר מזה באופן מוחלט.

  כך למשל קרה לר' שהגיעה אליי, בת 33, מפוחדת מהחיים, נמנעת מהחיים, מכונסת מאד, היא נראתה מותשת וחסרת אנרגיות (לסבול שנים מפוסט טראומה זה מתיש!). היא לא הבינה איך משהו שקרה לה בגיל 14 משפיע עליה בכזו עוצמה עד היום. לאחר תשאול ממוקד ומעמיק התחלנו לעבוד וכבר לאחר הפגישה השנייה יכולתי לראות איך האור חוזר לה לפנים, איך מבעד למעטה העבה ששמה על עצמה כל השנים, מתחילה להגיח לעולם בחורה חיננית, חיונית, נעימה ומקסימה עם חיוך כובש. בפגישה השלישית היא גם כבר התחילה לשים לב לשינוי, להקלה, לצבע שחוזר לפנים והאמונה שמתחילה לגדול בתוכה, שזה באמת מאחוריה והיא יכולה להמשיך הלאה בחייה! את הפגישה החמישית לא באמת היינו צריכות אבל היא התעקשה... בעיקר חגגנו את ההצלחה של התהליך ובהחלט היה מה לחגוג.

  אז המסר הכי חשוב לי אליכם כאן הוא שזה אפשרי, אתם לא חייבים להמשיך לשאת את הצלקות הללו כל החיים!

  יש דרך פשוטה ויחסית מהירה להשתחרר ממה שמעכב, כך שתוכלו להמשיך בדרך שלכם ללא השק הזה!


  הכותבת: קרן מליניאק, מאסטר NLP, מטפלת בטראומות ופוסט טראומה. לפרטים נוספים חייגו עכשיו- 050-6999695
תגובות

קרן מליניאק

NLP לשחרור טראומות, חרדות ו...