בתהליך..המתן בבקשה.

נורית סתיו הובר - יוגה לנשום עם החיים

מילות מפתח: טיפול בכאב , תירגול נשימה , טיפול ביוגה , יוגה תרפיה , שיעורי יוגה , תרגול תנועה , ויניוגה , סדנאות יוגה , יוגה

אודות

רוב האנשים מגיעים ליוגה מתוך חיפוש אחר חוג תנועה רגוע או דינמי - הרצון להניע את הגוף, לפתח גמישות, להתחזק ולנשום טוב יותר..אני גיליתי שהיוגה היא הרבה יותר מחוג. היוגה היא דרך חיים.

כשפגשתי את היוגה לראשונה, לאחר 7 שנים באומנויות לחימה ולקראת הסמכה בלימודי נטורופתיה. התחושה שהיתה לי במהלך האימון ובעיקר אחריו, היתה תחושה של קלילות, בהירות, חיבור לעצמי, שקט פנימי, נוכחות - מעין הסתפקות והודיה על מה שיש,על הקיים. עם הזמן היוגה העניקה לי כוח ואומץ להתמודד עם כאבים, חרדות, קשיים שעלו- כמו שכולנו יודעים, החיים מביאים עימם הרבה דברים שאינם בשליטתנו ועלינו להתמודד עם כל מה שבא.

היוגה הפכה בשבילי לאורח חיים והשתלבה נפלא עם הרפואה המשלימה וכך לאט ובהדרגה סיגלתי לעצמי אורח חיים בריא יותר,שכלל תזונה מתאימה ונכונה, שימוש בחומרים טבעיים, קימה מוקדמת למען תרגול יוגה ומדיטציה, שינה מוקדמת, הפסקת עישון ועוד..עם הזמן הבנתי שהיוגה איננה רק תרגול על המזרון אלא תרגול של החיים ביומיום.

התנוחה שאנו מבצעים משקפת את התנוחה שלנו בחיים. למשל-אם ישנה תנוחה שקשה לי לביצוע,הרבה פעמים אנסה מן הסתם להמנע לעשות אותה באימון - כמו בחיים שאנו נמנעים להתמודד עם מצבים שאינם נוחים לנו או אף קשים עבורינו. היוגה לימדה אותי להתבונן במה שמונע או בקושי ולנסות בכל זאת לא להתייאש-כל פעם להתקדם בצעד קטן..העיקר הוא לא לוותר לעצמי. גיליתי שליוגה ישנם כלים רבים ומגוונים ע“מ לסייע לכל אדם לחיות חיים בריאים ומאוזנים.

לאחר שנתיים שתרגלתי בקביעות עם המורה הראשון שלי מייקל גפן ז“ל,החלטתי להרשם לקורס הדרכה עם מורתי הנפלאה רחל זולברג , במכון וינגייט. לימים עבדתי במחיצתה ועם מורי שחר בן דוד, כאסיסטנטית שנים רבות. במהלך אותה תקופה נרשמתי לקורס מורה בכיר עם אורית סן גופטה והייתי גם תלמידתה של נגה רון ברקאי.

התמזל מזלי ולמדתי ממיטב המורים בארץ. בנוסף נסעתי עם משפחתי לשנה להודו, שם למדתי במרכז KYM של שרי דסיקשר בצ‘אני וכן לימודי יוגה תרפיה מטעם KYM שנערכו באוסטריה. עם השנים רכשתי המון ידע ולא פחות חשוב , נסיון בהוראה ובלימוד לפי המסורת-אחד על אחד- לאנשים עם צרכים שונים.

בשנים האחרונות אני עובדת כרכזת קורסי מדריכי יוגה בוינגייט-מקום שהפך לבית שני. אני משלבת בין עבודתי כמרצה ומכשירת מורים ליוגה,לבין הדרכה פרטית או קבוצתית לאנשים שבוחרים להחשף לעולם היוגה.ולאלה הרוצים להעמיק עוד יותר.

היוגה מתאימה לכולם ובכל גיל - כל אחד מוצא בה משהו אחר, אם זה יציבה טובה, גמישות, התחזקות, נשימה, שלווה, פתרון לכאבים שהיו... היוגה מחייה את הגוף שלנו ועוזרת לחולל שינוי מהותי וחיובי באורח החיים שלנו-מבחינה פיזית,ריגשית ומנטלית.

אשמח מאוד לראותכם באחד מחוגיי, בביתי או בביתכם בשעור פרטני.
אני כאן בשבילכם :) נורית

תגובות

נורית סתיו הובר

יוגה ויוגה תרפיה