בתהליך..המתן בבקשה.

משרד עורכי דין דפנה זאק / בלוג

ייפוי כח מתמשך (דמי חנוכה)

13/12/2020 10:28

 • לפני כשבוע הגיעה א' למשרדי, כשהיא מוטרדת מאוד. היא הסבירה כי היא נוהגת בכל שנה להעניק לנכדיה דמי חנוכה (וכמובן גם מתנות לימי הולדת וכו') בסכומים לא נמוכים. עוד סיפרה כי המחותנת שלה הפכה להיות חסויה ומונה לה אפוטרופוס. נודע לה כי על פי הדין, אין האפוטרופוס יכול להעניק מתנות מכספי החסוי, גם אם החסוי נהג לעשות כך קודם.

   

  א' התייעצה איתי כיצד להבטיח שנכדיה ימשיכו להנות ממסורת דמי החנוכה והמתנות גם במקרה שבו היא לא תתפקד נפשית וקוגניטיבית. הסברתי לה כי הפתרון כאן הוא פשוט: ייפוי כח מתמשך, בו תיתן הוראות מפורשות למיופה הכח עוד היום, יבטיח את מסורת דמי החנוכה והמתנות.

   

  בכך שאנו מכינים מבעוד מועד ייפוי כח מתמשך, אנו מונעים בעתיד מילדינו את הצורך לפנות לבית המשפט למנות לנו אפוטרופוס. כמו כן, אנו מונעים מריבות עתידיות בין הילדים, בשל העובדה שכיום בהיותנו במלוא יכולותינו, אנו קובעים מי יהיה מיופה הכח: בן/בת הזוג, ילדינו (כולם או רק אחד מהם), ביחד או לחוד - והכל לפי רצוננו.

   

  המלצתי לכל חבריי: פנו לעורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים, והכינו וחיתמו על ייפוי כח מתמשך. הדבר חשוב מאין כמותו, הן עבורכם והן על מנת למנוע סכסוכים במשפחה.

   

  רק בריאות

  וחג אורים שמח

  עו"ד דפנה זאק

  052-3274704

  08-8534696

תגובות

דפנה זאק משרד עורכי דין

משפחה