בתהליך..המתן בבקשה.

פרופיילר לאנשים / בלוג

לחיצות ידיים - כל האמת על לחיצת יד נכונה: חוקים יעילים שיגרמו להם לסמוך עליך יותר

18/03/2013 16:49

 • ע"י איתן שגב face read
  לחיצת יד היא מנהג עתיק שמקורו אינו חד משמעי, אך משמעותו ברורה למדי. כאשר אנו מגישים את ידנו כלפי אדם אחר, אנחנו משדרים לו כי אנחנו סומכים עליו (אחרת לא היינו מושיטים אותה) וכי כוונתנו חיובית (לא מסתירים נשק בידנו הפתוחה).
  סירוב ללחיצת יד מתפרש לעתים קרובות כהפגנה של חוסר כבוד (אם נשים בצד את עניין המגע בקהילות דתיות, שם החוקים קצת שונים). לחיצת היד המושטת מסמלת מחווה של כבוד הדדי, פתיחות ומוכנות לסמוך האחד על השני.
  לחיצת יד טובה תגרום לאנשים לפרש את מעשינו לאחר מכן בצורה חיובית יותר ולצמצם תחושות שליליות שעשויות לעלות בהמשך הפגישה.
  ואם עוד לא ברור לך מה אפשר לעשות עם זה – זה יכול להיות הדבר שיגרום ללקוח להחליט לקנות דווקא אצלך, לבנקאי לאשר לך הלוואה ולמשכיר הדירה להשכיר אותה דווקא לך. יעיל בכל תחום בחיים.

  שיטות יעילות ללחיצת יד שתגרום להם לסמוך עליך נכון
  כדי לעשות זאת בצורה נכונה, מומלץ להשתמש שיטות הבאות:
  1. ללחוץ ולא למעוך – החוקרים ממליצים ללחוץ את היד בצורה בוטחת וידידותית. עם זאת, אף אחד לא אוהב שמועכים לו את היד.
  2. לשמור על היד התחתונה – לחיצת יד בדרך כלל תהיה שווה, כלומר, כל אחד מהאנשים מושיט אותה בצורה אנכית לרצפה והם יפגשו באמצע. לפעמים, יש אנשים שלוחצים את היד בצורה אופקית לרצפה כך שידם על העליונה או התחתונה.
  בתיאוריות ישנות של שפת גוף, נטו לחשוב שהאדם שידו על העליונה הוא גם הדומיננטי. לכן, היה נהוג לחשוב שאם מראש נגיש יד מלמעלה זה ירמוז לתת מודע של האחר שהוא עליון ודומיננטי יותר.
  גם אם זה נכון, עלינו להבין עובדה נוספת – אף אחד לא רוצה להרגיש "מלמטה". מצד שני, אם מראש נושיט את היד ללחיצה, אנחנו ניזום את הלחיצה (הופך אותנו למובילים) וגם נגרום לו להמשיך להרגיש בשליטה (ובכך נגדיל את שיתוף הפעולה). עדיף, לא?
  3. יציאה מאיזור הנוחות – לכל אחד מאיתנו יש איזור סביבו, בדרך כלל במרחק של 30 ס"מ מהגוף שנקרא המרחב האינטימי. לעתים, אנו מרשים לאנשים להכנס אליו למספר שניות כמו בזמן חיבוק.
  היחידים שמקבלים גישה לאיזור הזה, הם אנשים שאיתם אנו מרגישים קרבה אינטימית. ישנה גישה לאיזור האינטימי הזה לאנשים קרובים במיוחד כמו בני זוג למשל.

  לחיצת יד טובה תמיד יוצאת מהמרחב האינטימי שלנו ומושטת בצורה ישרה. כך, אנו מראים לתת המודע של האדם השני כי אנו סומכים עליו ומאפשרים לו לעשות את אותו הדבר. חשוב בנקודה זו, לעשות זאת מבלי לנעול את היד.

  4. להגיע למקום הנכון – מה שהופך לחיצת יד לכזו שמעודדת לחיצה היא הושטה מתוך רצון אמיתי ללחוץ את היד. לא לזרוק אותה קדימה, לא להגיש אותה כמו סחבה רטובה ש"נוזלת" לאדם השני באמצע הלחיצה אלא, על ידי הבאת היד בבטחון כאשר היד מושטת כשהבוהן פתוחה ולוחצת את היד השניה
  כאילו שתי הידיים ננעלות יחד.

  5. קשר עין וחיוך – הושטת יד נכונה היא חשובה ליצירת אמון. עם זאת, כדי לחזק אותה חשוב לזכור כי חלק מיצירת האמון הוא גם עם כך שאנחנו שומרים על קשר עין קל ומחייכים קלות.

  המאמר נלקח מהמדריך השלם ללימוד קריאת תווי פנים שפת גוף ומיקרו הבעות שיצא עכשיו לאור
  ניתן למצוא אותו בחנות הקרדיטים
  http://www.bizmakebiz.co.il/CreditStore/1744/
  אתם יכולים גם להכנס לאתר הבית שלי ובצע ניתוח אישיות אונליין
  http://face-read.com/
  המשך שבוע נפלא
  ושיהיה לכם רק טוב
  איתן

תגובות

איתן שגב פרופיילר לאנשים

קריאת שפת גוף ותווי פנים