בתהליך..המתן בבקשה.

פרופיילר לאנשים / בלוג

יום 1 – מסדרת טיפים עד ה-29.6.16 - לחיצת יד עסקית

02/06/2016 18:00

 • מחקרים רבים מראים כי התקשורת הבינאישית מורכבת יותר משפת גוף מאשר ממילים. הבעות פנים, נימת קול והשפה הכוללת של הגוף שלנו, מהווים מרכיב חשוב להבנת האדם שעומד מולנו ומשפיעים על התקשורת אתו.

  אמנם איננו קוראי מחשבות, אולם בעזרת קריאת תווי פנים ושפת הגוף, נוכל להבין הרבה יותר טוב את המתחולל בראשו במעמד השיחה, ואת רגשותיו באותו הרגע:

  לחיצת יד עסקית

  לחיצת יד עסקים צריכה להיות שונה מלחיצת יד במעמד חברתי, וצריך לדעת כיצד לבצע אותן. מנתחי אישיות רבים שבוחנים התנהגויות של פוליטיקאים, מתמקדים בלחיצות היד שלהם, כדי להבין טוב יותר על מבנה האישיות שלהם.

  כדי לעשות זאת בצורה נכונה, מומלץ להשתמש שיטות הבאות:

  1. ללחוץ ולא למעוך – החוקרים ממליצים ללחוץ את היד בצורה בוטחת וידידותית. עם זאת, אף אחד לא אוהב שמועכים לו את היד.
  2. לשמור על היד התחתונה – לחיצת יד בדרך כלל תהיה שווה, כלומר, כל אחד מהאנשים מושיט אותה בצורה אנכית לרצפה והם יפגשו באמצע.
  3. לחיצת יד טובה תמיד יוצאת מהמרחב האינטימי שלנו ומושטת בצורה ישרה. כך, אנו מראים לתת המודע של האדם השני כי אנו סומכים עליו ומאפשרים לו לעשות את אותו הדבר. חשוב בנקודה זו, לעשות זאת מבלי לנעול את היד.
  4. להגיע למקום הנכון – מה שהופך לחיצת יד לכזו שמעודדת לחיצה היא הושטה מתוך רצון אמיתי ללחוץ את היד. לא לזרוק אותה קדימה, לא להגיש אותה כמו סחבה רטובה ש"נוזלת" לאדם השני באמצע הלחיצה אלא, על ידי הבאת היד בבטחון כאשר היד מושטת כשהבוהן פתוחה ולוחצת את היד השניה כאילו שתי הידיים ננעלות יחד.
  5. קשר עין וחיוך – הושטת יד נכונה היא חשובה ליצירת אמון. עם זאת, כדי לחזק אותה חשוב לזכור כי חלק מיצירת האמון הוא גם עם כך שאנחנו שומרים על קשר עין קל ומחייכים קלות.

  שמחתי מאוד להעביר לכם את  הטיפ ה-1 מתוך סדרה שלמה של טיפים שתקבלו כל יום עד ה-29.6.16

  להרשמה לערב הייחודי שיתקיים ב-29.6.16 לחצו כאן

  ניתן לרכוש כרטיסים בחנות הקרדיטים לחצו כאן

תגובות

איתן שגב פרופיילר לאנשים

קריאת שפת גוף ותווי פנים