בתהליך..המתן בבקשה.

YEADIM PRIVATE TOURS / בלוג

מאצ'ו פיצ'ו העיר האבודה בפרו

11/12/2019 13:03

 • העיר האבודה של ממלכת האינקה נבנתה במאה ה15 וננטשה ביום בהיר אחד עד שנתגלתה שוב בתחילת המאה העשרים. מאצ'ו פיצ'ו הוכרה בתחילה כאתר שימור מורשת עולמית של אונסק"ו ומשנת 2007 נבחרה לאחד משבעת פלאי תבל של העולם החדש. העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו ,זוכה כל שנה למיליוני מבקרים ולא בכדי.

  אז מה סוד הקסם של העיר הקדומה? 

  מאצ'ו פיצ'ו נמצאת כ2500 מטר מעל גובה פני הים ו80 ק"מ מערבית לעיר קוסקו. העיר נחשבת ליצירה העירונית המרשימה ביותר של בני האינקה שחיו  באזור. זוהי אחת מערי האינקה היחידות בעולם אשר לא נהרסו על ידי הכובש הספרדי בדרום אמריקה. העיר מאופיינת במבנים מרשימים שנשתמרו כמעט  באופן מלא ובעזרתם ניתן ללמוד ולהתחקות אחר תרבות בני האינקה העתיקה שנעלמה לה. הם בחרו להקים את העיר המרכזית של האימפריה במקום זה  תוך ניצול היתרונות של רכס האנדים.  האינקה בנו את העיר המרשימה בעזרת אבנים גדולות ומסותתות הצמודות זו לזו בדייקנות מדהימה ללא שכבת טיט ביניהן. האבנים נחצבו ממחצבה בסמוך לאתר על הדרך המובילה לקוסקו. בעיר ,שכיום הינה אתר ארכאולוגי ענק ניתן למצוא  כ140 מבנים שונים ובהם מקדשים,אתרי  פולחן לשמש ולגשם, מבני מגורים ופארקים מרשימים.  

  העצמה של העיר הנגלית בפני המטייל במאצ'ו פיצ'ו,בשילוב הנוף הטרופי המרשים מסביב, הופכים את הביקור במקום לחוויה בלתי נשכחת.

  מאצ'ו פיצ'ו מומלצת לביקור כמעט ברב ימות השנה בשל מזג האויר הנח בה. ניתן להגיע למאצ'ו פיצ'ו במספר  דרכים : באופן עצמאי , בטרק רגלי במשך ימים או בסיור מודרך בו ניתן ללמוד ולהכיר בצורה טובה את בני האינקה ואת הסיפור על העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו .

  אם כבר הגעתם לאזור חובה לשלב ביקור בהר הצבעים ובעמק הקדוש של האינקה וכמובן בקוסקו ,העיר העתיקה על כיכרותיה וסביבתה העתיקה.

  בכל שאלה אנחנו פה לשרותכם  https://yeadimtours.com/מיקום/דרום-אמריקה/פרו/

תגובות

דני זקס- יעדים טיולים בהתאמה אישית

טיולים בהתאמה אישית בארץ וב...