בתהליך..המתן בבקשה.

YEADIM PRIVATE TOURS / בלוג

האיים המלדיבים -חופשה חלומית

15/03/2020 17:19

 • האיים המלדיביים, מדינת איים באוקיינוס ההודי כ700 קילומטר מערבית לחופי סרי לנקה. מדינת האיים מורכבת מ26 אטולים ובהם 1192 איים כשרק 192 מהם מיושבים. מה זה בעצם אטול ? זהו בעצם שם שניתן לסוג מסויים של אי –או קבוצת איים – הנמצאים באוקיינוס טרופי . האטול הוא למעשה שונית אלמוגים המקיפה לגונה רדודה והמבנה הטבעתי יכול להיות פתוח או סגור. מקור הלגונה הוא בשקיעת הר געש ששרידיו לעיתים  מבצבצים מעל המים. באוקיינוס ההודי יש ריכוזי אטולים כמו באיים המלדיביים לחופי סרי לנקה, לקשדוויפ לחופי הודו ואיי סיישל צפונית מזרחית למדגסקר.

  אוכלוסיית האיים המלדיביים  מונה כ400,000 תושבים כולם מוסלמים. המלדיביים נחשב לגן עדן עלי אדמות ואחד מהיעדים התיירותיים הכי נחשקים בעולם. יחד עם זאת המומחים מזהירים בשנים האחרונות כי השנים הבאות עלולות להיות שנותיו האחרונות של המקום ולכן מומלץ להקדים ולבקר במלדיביים או כירח דבש, יום הולדת עגול ,יום נישואין או סתם חופשה מפנקת.

  עיר הבירה של המלדיביים ונמל הכניסה העיקרי היא מאלה. להבדיל מהחלום שאנו רגילים לדמיין כשהשם מלדיביים נאמר ,העיר מאלה היא צפופה מזוהמת ומזכירה יותר עיר גדולה בהודו. היא "מתהדרת" בזיהום אוויר, שווקים מטונפים ,ביוב ברחובות ועוד. במעבר חד מהאי מאלה ש"תפקידו" העיקרי אי לשדה תעופה ומנהלות של מדינה יתר האיים המאוכלסים מהווים ניגוד קיצוני. כל אי  מושכר לחברות תיירות זרות אשר הקימו ומנהלות עליו מלון המעסיק את התושבים המקומיים כנותני שרותים. בכל אי מלון אחד –כן כן, ממש כך, אי בודד ובו מלון בודד. בכל אחד מהאיים חוף עם חול לבן בוהק. צבע המים מזכיר שילוב של לאגו ארגנטינו ברכס האנדים בדרום אמריקה וצלילות של חוף יווני. בכל אי פזורים עצי דקל "מעוקמים" , בקתות קש בסמוך לחוף פרטי, ברקע סירות מפרש צבעוניות ומסביבכם נותני שרות מקומיים שלא מפסיקים לחייך ולפנק. חלום או מציאות ? ולכל זה תוסיפו את תחושת הבידוד מרצון מנותקת מחדשות, בורסה, מחלות, מגפת הקורונה, ובלי חזה חשוף –איסור גורף מתוקף היותה מדינה איסלאמית- תחליטו לבד אם זה יתרון או חסרון....

  ההגעה לכל אי היא חוויה ייחודית בפני עצמה. לאחר הנחיתה בשדה התעופה במאלה יוצאים לאולם מקבלי הפנים ובסמוך אליו נמצא את אמצעי התחבורה לאי החלומות שהזמנו. נוכל להגיע בעזרת סירת מרוץ פרטית או מונית שרות מים משותפת,  מעבורת, מטוס קטן וכמובן מטוס ימי. בהתאם למרחק של האי ,אליו אתם מגיעים, ממאלה כך מומלץ לבחור את אמצעי התחבורה המועדף. אם מדובר במרחק ממש קצר סירה משותפת, מעבורת, או סירת מרוץ פרטית יספיקו. אולם לא מעט מהאיים מרוחקים יותר ולכן מומלץ לקחת מטוס מים גם כדי לחסוך שעות מיותרות של שייט וגם להימנע מבחילות ומחלת ים לרגישים שבינינו. מעבר לכך זו חוויה מיוחדת לטוס ולהנות מנוף של אטולים ואיים רבים פזורים באוקיינוס שמתחתינו. חשוב מאוד כאשר מזמינים נופש באיים המלדיביים לכלול מראש בחבילה את כל המיסים המקומיים וההעברות. וכמובן לקחת בחשבון את עניין הכלכלה באיים ולהזמין ארוח על בסיס פנסיון מלא.

  אז מה לדעתכם יקרה לגן העדן הקסום של המלדיביים? ההתחממות הגלובלית ועליית מי הים הם הבעיה ממנה מתריאים המומחים .המלדיביים הם המדינה השטוחה בעולם וגובה פני היבשה שלה הוא בין מטר לשתיים מעל פני הים. הממשלה המקומית משקיעה מאמצים רבים בלנסות ולפתור את הבעיה. מנגד יש מומחים שמעריכים כי בעוד 15 שנה האיים הקסומים ייעלמו מתחת לפני המים. אז האם שווה לפספס בגן עדן עלי אדמות . בהזדמנות הראשונה הזמינו חופשה באיים המלדיביים.

  עוד פרטים על חופשה במלדיבים https://yeadimtours.com/מיקום/חופשה-אקזוטית/איי-המלדיביים

      

תגובות

דני זקס- יעדים טיולים בהתאמה אישית

טיולים בהתאמה אישית בארץ וב...