בתהליך..המתן בבקשה.

YEADIM PRIVATE TOURS / בלוג

טיול למונטנגרו פנינת הבלקן

25/03/2020 17:41

 • מונטנגרו או בשפת המקומיים "צ'רנה גורה" היא מדינה קטנה והררית בחלק המערבי של מדינות הבלקן בדרום אירופה. מונטנגרוהקטנה מישראל (כ-14 אלף קילומטר רבוע) שוכנת לחופי הים האדריאטי, בשולי הרי הבלקן, ויחד עם סרביה מהווה היום את רפובליקת יוגוסלביה החדשה. פירוש שמה "הרים שחורים" ומקורו של השם הוא בקו אופק ההררי מלא בעצים שחורים שנגלה לימאים שהגיעו לחופיה במאה השלוש עשרה. אוכלוסיית מונטנגרו מונה כ 630 אלף תושבים סך הכל והמשמעות היא הרבה שטח פנוי , חופים בתוליים , טבע לא מופר ומעל לכל היא עדיין לא חזק על מפת התיירות העולמית.

  מונטנגרו שומרת עדיין על צביונה האותנטי, ואפשר לחוות את תרבותה בלי להיקלע למלכודות התיירים המקובלות כל כך במקומות אחרים. במהלך טיול במונטנגרו ניתן  ליהנות מחופים בתוליים ויפים, ערי חוף יפהפיות, טרקים וטיולי ג'יפים הרריים, סקי, אומגה מעל קניון הטארה, ראפטינג בנהרות, אוכל מצוין ואוכלוסייה (כפרית ברובה) נעימה ומסבירת פנים.

  אחת מהסיבות המרכזיות להגיע למונטנגרו היא הנופים המרהיבים, שכוללים ארבע שמורות טבע גדולות, 117 חופים לאורך הים האדריאטי, אגמים, נהרות עמוקים וכן את הרי האלפים הדינריים הנישאיםהפארק הלאומי דורמיטור , שאף הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הוא שמורת טבע מדהימה ביופיה של רכסי הרים, אגמים, יערות אורן, פלגים תת קרקעיים ונהרות שוצפים, שהיפה בהם הוא קניון נהר הטארה והאגם  המפורסם בשמורה הוא האגם השחור המרהיב. מרחק כשעה ממנו נמצא אגם פיבה עם מימיו הצלולים.  כדאי לבקר גם באגם סקאדר, הגדול בבלקן, שמהווה את שמורת הטבע הגדולה באירופה לבעלי כנף. אתר טבע נוסף הוא יער ביוגראדאחד היערות הגדולים האחרונים שנותרו באירופה. ביער יש 220 מיני צמחים ו-86 מיני עצים, חלקם בני 500 שנה. בשמורה יש גם אגמים ושפע בעלי חיים, כמו דובים, צבאים, שועלים וזאבים. הדרך הכי מומלצת לטייל באזור ההררי ולהכיר את חיי המקומיים הוא בבחירה של אחד מטיולי הג'יפים למשפחות או בודדים.

  טיול במונטנגרו אינו שלם בלי לבקר במפרץ קוטור ובעיר העתיקה שבו. זהו מקום מופלא ביופיו. צוקי גיר אימתניים מזדקרים להם מתוך הים האדריאטי, כמו פיורדים ירוקים בתוך ים של מים כחולים, ומעליהם נוגעים קלות עננים לבנים, מלטפים בעדינות את פדחתם. לא בכדי בחר הלונלי פלנט בעיר כיעד הטוב ביותר בשנת 2016. מרחק נסיעה קצר מקוטור  לאורך החוף מגיעים לעיירה הציורית פראסט המונה כ200 תושבים בלבד. האטרקציה המרכזית שבה הוא האי המלאכותי הידוע בכינוי "גבירתינו של הסלעים" .בסמוך, לא נחמיץ את תצפית המרהיבה הנשקפת מהר הלובצ'ן אליה מגיעים בדרך הסרפנטינות.

  ברצועת החוף הדרומית נמצאת העיר בר שמעבר להיותה עיר גדולה עם הרבה תיירים בתחומה נמצא עץ הזית העתיק בעולם בן 2244 שנה. על פי האמונה המקומית אם תקיפו אותו שלוש פעמים תזכו לאהבה מזל וכסף. נסו , מקסימום תרוויחו. כמובן שבדרך לא תחמיצו תצפית על האי סנט סטפן –אי שכולו מלון  לאלפיון העליון בלבד. באזור החוף מומלץ להתמקם בעיר בודווה ובה מגוון בתי מלון ברמות שונות ועיר עתיקה שוקקת חיים.

  אז למה טיול במונטנגרו? יעד קרוב, לא יקר חופים מדהימים וטבע במלוא תפארתו הופכים אותו ליעד  אידאלי למשפחה הישראלית המטיילת. מונטנגרו עדיין לא התמסחרה ונמצאת במרחק קצר בטיסה ישירה .

  פרטים נוספים על טיול למונטנגרו https://yeadimtours.com/מיקום/ארופה/מונטנגרו/
תגובות

דני זקס יעדים טיולים בהתאמה אישית

טיולים בהתאמה אישית בארץ וב...