בתהליך..המתן בבקשה.

YEADIM PRIVATE TOURS / בלוג

קרנבל בברזיל

31/03/2020 18:52

 • טיול בברזיל מומלץ לכוון לחודש פברואר, בו מזג האויר מצויין אבל בעיקר כיוון שבסוף פברואר, על פי רב, מתקיים הקרנבל של ברזיל . כן אותו קרנבל מפורסם שספק אם יש מישהו שלא שמע עליו. ולמה הקרנבל מתקיים בפברואר? כי מועד הקרנבל הוא כ-50 יום לפני חג הפסחא – למרבה הפלא יש  קשר הדוק בין ישו לקרנבל בברזיל .

  אז מה מקור הקרנבל בעצם?

  למעשה הקרנבל החל כחגיגה באירופה הקתולית בה מאמיניו של ישו התנזרו מאכילת בשר והנאות גופניות נוספות במשך  40 יום לפני חג הפסחא כאות הזדהות עם סבלו של ישו. הנוצרים המאמינים, בטרם כניסתם לתקופת התענית, חגגו במשך שלושה ימים של סעודות חטאים גדולות, ארוחות שחיתות, מגוון של חטאים ושכרון חושים אחד גדול. חלק בלתי נפרד מהחגיגות היה לצאת לרחובות למסיבות המוניות מחופשים, שותים ורוקדים עד דלא ידע....מכאן נקבע  40 ימים של התנזרות וכ 10 ימים לחגיגות ההוללות שאחרי.

  בתקופת הכיבוש הקולוניאליסטי בדרום אמריקה , הביאו המתיישבים החדשים את החגיגות ומנהגי הקרנבל לאמריקה הדרומית . עם השנים המתיישבים והעבדים שהמירו דתם לנצרות החלו לחגוג את הקרנבל והוסיפו לו את המנהגים האפריקאים והמנהגים המקומיים. עם השנים הקרנבל הברזילאי קיבל אופי ייחודי שונה מהחג המקורי ולמעשה כיום החג מרכז חלק מהתרבות הברזילאית . עם הזמן הקרנבל התפתח כמסורת עממית ,סביבו התפתח ריקוד  הסמבה, והחלו להתפתח סביב הקרנבלים בברזיל סגנונות מוזיקה, תהלוכות, מופעים, תרבות ושפה ייחודית לכל אזור.

  הקרנבל בברזיל נחגג במשך ארבעה ימים. האמת הקרנבל באופן רשמי הוא ארבעה ימים אבל ברוב החלקים של ברזיל החגיגות מתחילות בשבוע שלפני ומסתיימות ביום ראשון שאחרי עם מצעד המנצחות בריו. לתושבי המקום בזמן הקרנבל  נדמה לרגע כי העוני, הצרות, ובעיות היום יום מעולם לא היו קיימות. תהלוכות רחוב המכונות בולוקס, מתרחשות בכל רחבי ברזיל. בכולן מתכון די דומה : משאית מוזיקה עם רמקולים גדולים מובילה את התהלוכה וסביבה ועליה כמות מטורפת של רקדנים. במקביל נערכים ברחבי ברזיל תחרויות שונות בין בתי הספר לסמבה בסמבודרום ( אצטדיון סמבה  מיוחד) בכל עיר. בתי הספר לסמבה שניצחו נפגשים בסוף שבוע הקרנבל למה שמכונה מצעד המנצחות ובו כל בית ספר מציג מופע ייחודי משלו.

  הברזילאים ידועים לאורך כל השנה בשמחת החיים שלהם אולם הדבר בולט בעיקר בתקופת הקרנבל. ריקודי הסמבה ותהלוכות הרחוב משוות לברזיל אופי קסום ומיוחד של מקום אוטופי מלא שמחת חיים. הקרנבל בברזיל מושך מאות אלפי תיירים מכל העולם ומזמן הפך למקור הכנסה מרכזי בברזיל. רב התיירים מגיעים לערים המבוקשות בתקופת הקרנבל בברזיל : לריו דה ז'ניירו,סלבדור ורסיפה.

  הקרנבל בריו נקרא גם בשם "קרנבל קריוקה". למי ששואל קריוקה זהו הכינוי של תושבי העיר ריו דה זניירו. כולם בריו שוקדים במשך חודשים רבים על הכנת התלבושות המורכבות, שיעורי הריקוד, הופעות ברחובות והמוזיקה שתרעיד את העיר  במשך ארבעת ימי הקרנבל.. בכל שכונה יש קבוצת נגני רחוב, בטוקדה, אשר אחראים למסיבות במהלך הימים של הקרנבל. בתהלוכות, בתי הספר לסמבה הן מוקד העניין. 14 בתי ספר שונים עושים את מירב המאמצים  למשוך את תשומת לב השופטים דרך הפלטפורמות המושקעות  שהם בונים לצד הרקדנים הטובים ביותר. לשיאו מגיע הקרנבל בריו במצעד המנצחות המתקיים בסמבודרומו המרכזי בריו בשבת בערב של אותו השבוע לעיניי אלפי תיירים ומקומיים. במצעד, כשמו כן הוא, זוכות להופיע הלהקות שזכו לציונים הכי גבוהים בתחרויות במהלך השבוע. הקרנבל בריו הוא הכי מפורסם וידוע בעולם אולם גם לחוגגים בסלבדור מצפה הנאה מושלמת.

  הקרנבל בסלבדור, בירת מחוז באהיה בצפון ברזיל, מכונה לא פעם הקרנבל האמיתי של ברזיל.. במהלך שבוע הקרנבל מתקיימות בחוף מסיבות ריקודים סוערות בסגנון אפרו ברזילאי. הקרנבל בבאהיה הוכתר בספר גינס כחגיגה ההמונית הגדולה בעולם. שלא כמו בריו יש בסלבדור ארוע מרכזי אחד ברחוב הראשי וסביבו מצעדים קטנים יותר. תהלוכות צבעוניות של משאיות עם רקדנים ורקדניות כוכבי זמר ממחוז באהיה המכונים  טריוס אלקטריקוס ביחד עם להקות אפריקאיות מנגנות מוזיקה לטינית קיצבית. רבבות בני האדם המצטרפים לתהלוכות רוקדים במקום בצפיפות רבה ומכאן זכו לכינוי "ריקוד הפופקורן". הקרנבל בבאהיה מתקיים לאורך כל היום וכל הלילה ברחובות העיר.

  מעבר לקרנבל בברזיל ,אם כבר הגעתם לטיול ביבשת של אמריקה הדרומית, אל תחמיצו ביקור בבירת ארגנטינה בואנוס איירס, במפלי איגואסו המרהיבים בגבול ארגנטינה ברזיל פרגוואי, בירת האינקה מאצ'ו פיצ'ו , הקרחון המתנפץ הפריטו מורנו איי גלאפוס ועוד מגוון של אטרקציות.   

  פרטים נוספים ניתן לקבל ב - https://yeadimtours.com/מיקום/דרום-אמריקה/

תגובות

דני זקס- יעדים טיולים בהתאמה אישית

טיולים בהתאמה אישית בארץ וב...