בתהליך..המתן בבקשה.

מרכז אסטרולוגיה / בלוג

מקצוע כוכבים

26/12/2008 14:37

 • יותר ויותר אנשים פונים כיום אל הכוכבים לייעוץ ולעזרה. למישהו נראה הדבר מוזר? חבל. גרמי השמים


  הוכיחו את סמכותם לאנשים, והם מוכנים לעזור לכל מי שזקוק לעצתם.


    


  לאחר שנוכחנו פעם אחת בנכונותן של תחזיות הכוכבים, אנו באים שוב ושוב לקבל עצה מ"המתווכים" המלומדים שבינינו לבין הכוכבים – האסטרולוגים.


   


  שמה של האסטרולוגית הנתנייתית, בת אל קוצן, מופיע לעתים קרובות בעיתונים, באתרי האינטרנט וכן (מה שחשוב הרבה יותר) בשיחות בין אנשים. לקוראי העיתון "עולם חדש" מוכר, בוודאי, המדור שלה "ביקור אצל האסטרולוגית בת-אל קוצן" בו היא מגלה לנו סודות אחדים של עבודת "הכוכבים" שלה.


   


  בת-אל לא אוהבת לדבר על עצמה ועל משפחתה. דבר אחד שהיא סיפרה בשיחתנו הוא שנולדה ב-24 ביולי 1961 בעיר טומסק שבסיביר. וגם הזכירה את העובדה שיש לה שתי בנות גדולות, בנות 18 ו-19, שאותן היא אוהבת מאוד, ככל אמא.


    


  "החיים הפרטיים שלי לא מעניינים אף אחד" – היא אמרה. "עדיף לדבר על העבודה שלי".


   


  שיחתנו על עבודתה של האסטרולוגית התקיימה בצורת ראיון מעניין מאוד.


   


  -  כיצד  התחילה דרכך לאסטרולוגיה?


   


  אולי כדאי לספר שסבתות שלי היו מבינות בעשבי מרפא, אך הדבר היה טבעי כי נולדתי בסיביר, בעיר טומסק, היער היה קרוב לביתי, כחמש דקות הליכה. למשך החופש הגדול הייתי נוסעת לכפר בטייגה, 120 קילומטר מהעיר. גדלתי כילדה רגילה, למדתי, עבדתי, התחתנתי, ילדתי ילדים. הכול כרגיל. אבל משהו חידתי ומסתורי תמיד היה מלווה אותי לאורך חיי. שתי סבתות שלי תמיד היו מלמדות אותי אילו עשבים צריך לאסוף ובאיזו עת, איך לייבש אותם, איבה עשב לחלוט ולהשתמש נגד חזזית, איזה עלה להצמיד אם עקצה דבורה. חשבתי שזה דבר רגיל וכך חיים כולם. לעתים קרובות דודי היה לוקח אותי איתו לטייגה, והיינו משחקים – איך אפשר לשרוד בטייגה אם יש רק גפרורים. ידעתי אילו עשבים,


  שורשים וגבעולים מותר לאכול כדי למנוע הרעלה.


   


  פעם אחת לפני זמן רב, כשהייתי בת 10,לא יותר, נפל בידיי ספר כירומנטיה, ישן נושן, בכריכת עור עם קרסי מתכת. כשעיינתי בו, לא התפלאתי על שום דבר. הספר פשוט הזכיר לי את מה שידעתי מזמן. מאין? אינני מבינה. פשוט ידעתי וזהו! עכשיו אני יכולה להסביר זאת כתופעה של זיכרון החיים הקודמים, אך אז... אפילו לא חשבתי על כך.


   


  אחר כך הגיע הזמן של הקלפים. אל תחשבו שזה משחק בקזינו, אולי הדבר לא היה קיים אז. אך הקלפים בידיי דיברו. מה זה אומר – דיברו? כשהייתי פורשת אותם בשביל החברות שלי, כל מה שהייתי רואה (אכן ראיתי, משום שהכול התרחש כמו בקולנוע – סרט,תמונות), הכול היה מתגשם. חברותיי היו מבקשות ממני לנחש בשבילן, וכך היה כמעט עד שיצאתי מטומסק.


   


  באותו זמן התחלתי לנהות אחר הורוסקופים. קשה היה להשיג ספרות מקצועית. היו רק העתקי ספרים, מגזינים בשפה הבולגרית עם הורוסקופים בעמודים אחרונים. אני קוראת בולגרית, אוקראינית, בילורוסית. לא שאני מבינה גדולה, אבל בכתבי עת לנשים שאמי קיבלה לפי מנוי, קראתי כל מיני עצות בבישול, משק בית והורוסקופים והעתקתי אותם בשבילי. בהדרגה הצטבר אצלי אוסף גדול של המידע על המזלות. התחלתי למיין אותו באופן שיטתי, וכבר אז חלמתי שתהיה מכונה שתעזור לי לכתוב את זה בכתב יד יפה ולמיין כפי שאני צריכה.


   


  מאוחר יותר, כשהייתי בת 17 –  18, התחילו למכור ספרים הנוגעים בנושא זה, אך במחירים גבוהים. התחלתי לקנות את הספרים וללמוד אסטרולוגיה בעצמי. זה הפך לתחביב שלי. והתחביב לוקח כל זמן פנוי ולא פנוי. לאחר שקראתי משהו על מזל מסוים, בדקתי את זה על קרובים, מכרים או חברות שלי והבנתי שלא הכול מתאים. כבר לא הספיקה לי חלוקה למזלות בלבד. התחלתי להתעמק בנושא, לחפש מה ההבדל. אחר כך הופיעו מאמרים על הורוסקופים של בעלי חיים, פרחים, עצים. אבל גם זה לא היה לי מספיק.


   


  אך החיים המשיכו, התחתנתי, ילדתי בת, עוד פעם נכנסתי להריון ועמדתי ללדת את בתי השנייה. נשאר חודש למועד הלידה ו... אינני יכולה לעמוד על הרגליים. הזעיקו אמבולנס והביאו אותי לבית חולים, שם עשו לי ניתוח קיסרי בדחיפות. בזמן הלידה קרו דברים מוזרים. ראיתי את עצמי, אבל לא כרגיל, כאילו מן הצד. כאילו אני מנורה ואני מסתכלת מלמעלה. החיים שלי עברו מול עיניי, אבל... כל כך מוזר, כאילו אני צופה בהם בתיאטרון או בטלוויזיה, כלומר, אינני משתתפת בהם. אחר כך... ענן... ענן מוזר, בצבע לבן, כל כך לבן שרואים  "ניצוצות" בתוכו. איזה מין נצנצים המתגוונים בכל הצבעים... והענן הזה חיבק אותי. כשבן אדם מחבק, מרגישים שמחבקים בידיים, מצמידים אל הגוף, אבל כאן... זוהי תחושה בלתי נשכחת, הענן מחבק מכל הצדדים. הוא כאילו אופף אותך. נפסקו לי כאבים בגב וברגליים, שהיו לי בסוף ההיריון. הייתה הרגשת נוחות, קשה לתאר את זה, אבל עד היום היא נשמרת בזיכרון שלי... אחר כך שמעתי קול, אך הקול הזה היה כאילו בראשי, לא שמעתי אותו דרך האוזניים. זה היה קול סבתא המנוחה: "עוד לא הגיע הזמן, יש לך עור הרבה משימות לקיים. עזבי את הקלפים, את הידיים (כירומנטיה), את הקפה (קריאה בקפה), עשי רק מה שניתן לחישוב מתמטי. כל מה שאת צריכה, ייפול על ראשך". השנה הייתה 1988. ואכן, אף על פי שהיו לי שתי בנות קטנות הזקוקות לטיפול ולתשומת ליבי, מצאתי זמן וכסף פנוי לרכישת ספרות מקצועית שעלתה ביוקר. מדריכי אפמרידות, טבלאות בתים – כל זה היה יקר וגם היה קשה להשיג, אבל... באמת, כאילו מישהו עזר מן השמים, ובאותה תקופה היה גם כסף לקנות את הספרים.


   


  -  האם עלייתך ארצה שינתה באיזשהו אופן את רצונך לעזור לאנשים להתייעץ עם הכוכבים?


  -  העלייה לארץ בשנת 1993 בכלל לא שינתה את שאיפתי לעסוק באסטרולוגיה. אבל בשנים הראשונות הייתי צריכה לשלב את עבודת הייעוץ עם עבודות בארגונים שונים בארץ. עם הזמן גדל מספר האנשים שפנו אליי, כך ששילוב כזה הפך לבלתי אפשרי. ואז, בשנת 2000, הופיע "מרכז לאסטרולוגיה של בת-אל קוצן" שנרשם באופן רשמי.דלתות המרכז פתוחות לכל המעוניינים. חוץ מייעוצים אישיים שנערכים בצורת מפגש ונמשכים כשעה וחצי, אני גם נותנת הרצאות לצורך פופולריזציה של אסטרולוגיה ופנג שווי. התלהבתי מפנג שווי בשנת 2001 ומאז אני משתמשת בידע הזה בייעוצים ובחיי היומיום.


  -  את יכולה לספר על הלקוחות שלך? מי הם? באיזה גיל הם האנשים שמהם את מקבלת את רוב הפניות?


  -  סליחה, אינני מפרטת שמות אנשים שפנו אליי. אני רק יכולה להגיד שהם מייצגים חוגים חברתיים ומקצועות שונים: פקידים במשרדי עורכי דין ובבנקים, רופאים ואומנים, עובדי טלוויזיה ועיתונאים, מורים, חברי כנסת, עובדי מדינה, עובדי בתי משפט, אנשי עסק קטן ובינוני, אמהות חד הוריות, סטודנטים... אפשר להמשיך את הרשימה זמן רב. אחדים מהם לא מגלים את שמם האמיתי ולא את מקצועם. אבל עם רבים מהם אני בקשר טלפוני, ואנו מחליפים ברכות לכל החגים.


  האנשים שפונים אליי הם בגילאים שונים. באים אליי הן בני 20 והן בני 60 ואפילו בני 85.


  אחרי הביקור הראשון בייעוץ אנשים מביאים גם את הילדים והנכדים שלהם, ממלחצים למכרים ולקרובים שלהם.


  באות אמהות לדבר על הילדים. באים גברים ונשים.


  אני משתדלת לא לקבל זוגות אנשים. אך לפעמים יש מצב שבאה אם עם בתה הבוגרת. אני שואלת, למי "עושים קלף" ומקבלת את התשובה – לבת. אני שואלת אם יש לאמא חשק לשבת בסלון. "בשום פנים. בתי לא מסתירה ממני כלום". אני מתחילה בייעוץ, שואלת שאלות יותר אינטימיות –  על דרישות הבת למשפחה ולגבר, על החלומות שלה. והנה כבר הבת עצמה מבקשת שאמא תלך הביתה.


  -  איזה שאלות הן השכיחות ביותר?


  יש כל מיני שאלות. על תכונות האופי; על ההתאמה בין הבת והבחיר שלה או בין הבן והבחירה שלו; האם יש טעם להחליף עבודה ומתי עדיף לעשות זאת; מהו העיתוי הנכון להתחלת הלימודים או לניתוח, לטיול או לנסיעה; מתי עדיף לקנות או למכור דירה, לפתוח בעסק; האם כדאית השותפות לעסק עם בן אדם מסוים. האם כדאי להחליף את המדינה או את העיר ואם כן אז מתי. בזמן האחרון פונים הורים לעשות טסט לילדיהם. זה הרבה יותר פשוט מטסט אצל פסיכולוג. פה הילד לא עונה בעצמו, אלא אני מספרת להוריו, לפי תאריך לידתו, איזה מקצוע מתאים לו, מה תהיה דרך חייו. אם יש לו בעיות אופי, אני מסבירה איך להתמודד עם זה. 


  לקוחות רבים חוזרים לקבל ייעוץ נוסף, מתייעצים לפני קבלת החלטה חשובה. לעיתים קרובות אני מקבלת טלפונים מסוג כזה: "אירנה המליצה עלייך, מתי אוכל לבוא לייעוץ?" ולפעמים, בייחוד מדוברי העברית: "איך את מנחשת? בקפה?" ואני צריכה להסביר שאסטרולוג לא קורא בקפה ולא משתמש בקלפי טארוט... אמנם כשאני מתקשרת לאסטרולוג, שמפרסם תחזית בעיתון עברי, ושואלת איך הוא מנחש (אני שואלת שאלה כפי ששואלים אותי), ואם אני שומעת את תשובתו – בקלפים, בקפה – אני אומרת שהייתי רוצה לבקר אצל אסטרולוג, אבל מסבירים לי שאסטרולוג הוא שבוחר בין קלפי טארוט את הקלף שלך שמתאים למזל שלך... חבל... למרות שפע המידע לרשותנו, רק למאטים יש מושג מינימאלי על אסטרולוגיה.


  לעיתים קרובות שואלים שאלות על עיצוב הבית, הדירה, המשרד. אך הדבר מחייב ידיעת פנג-שווי. בייעוץ כזה אני מתייחסת לכל דיירי הדירה או לכל עובדי המשרד ומשתדלת לבצע את העבודה כך שכל אחד יהיה מרוצה. אני מציעה כמה וכמה אפשרויות, ואז המזמין ואני מקבלים החלטה ביחד. אנשים רבים, כשהם משנים משהו לפי ההמלצות שלי, מתפלאים כמה מהר מתרחשים שינויים בחייהם. למשל, אישה אחת שאלה, מה עליה לעשות כדי לסדר את חיי המשפחה, ואני המלצתי לה להחליף מקום של המיטה. היא עשתה זאת, כעבור חצי שנה התחתנה.


  לפעמים יש מקרים משונים. למשל: אישה באה לברר על קניית דירה, ואמרתי שבשנה הקרובה אני לא רואה שתהיה לה דירה, אבל תינוק – כן יהיה. אחרי שבעה-שמונה חודשים היא באה שוב בקשר לדירה וכבר הייתה בהריון לקראת הלידה. היא אמרה: "בת-אל, זה קרה באשמתך!" צחקנו ארוכות על כך ביחד. עכשיו, כשאנחנו נפגשים, היא אומרת לבן שלה: "תראה, הדודה הזאת ראתה אותך לפני שחשבנו עליך!" והם קנו דירה כעבור שנה!


  - האם הייעוצים וההרצאות שלך זמינים רק לנתנייתים?


  מה את אומרת! לאו דווקא. באים אלי לא רק אנשים מנתניה, אלא גם מתל אביב, הרצלייה, באר שבע, חיפה, נשר, ירושלים, מגרמניה, איטליה, אמריקה, קנדה, אוקראינה, רוסיה. אנשים שגרים לא רחוק ממני קובעים זמן ייעוץ ובאים אלי. אלה שגרים בערים אחרות כמו חיפה, פתח תקווה, חדרה, מזמינים ייעוץ בשבילם ומכרים שלהם, ואני נוסעת אליהם (בתנאי שיהיו שניים או שלושה ייעוצים באותה עיר). המעוניינים מחו"ל, כמובן, שואלים שאלות בטלפון או בדואר אלקטרוני. גם תושבי ישראל ברחבי הארץ פונים אלי לעזרה בטלפון או בדואר אלקטרוני. לעיתים נוצרים מצבים כשיש צורך לקבוע זמן ייעוץ נוסף, קרוב יותר למועד אירוע. בדרך כלל, הדבר נוגע לבריאות, בחירת תאריך ניתוח וכו'.

תגובות

בת אל קוצן

אסטרולוגיה, יעוץ זוגי, יעוץ...

עסקים מומלצים בתחום

ד"ר שי סולן - מומחה להשגת מטרות ד"ר שי סולן - מומחה להשגת מטרות
ד"ר שי סולן - מומחה להשגת מטרות משמעותיות
איתי לרך איתי לרך
איתי לרך האפקט- להשפיע על עצמך להשפיע על אחרים
נורית אילוז נורית אילוז
עסקים מצליחים עם נורית אילוז