בתהליך..המתן בבקשה.

עדית שדה- בעלת שדה מרכז לבריאות טבעית / בלוג

האדם טבע ורפלקסולוגיה

20/05/2017 15:44

 • " והיה כעץ שתול על פלגי מים אשר פריו יתן בעתו ועלהו לא יבול וכל אשר יעשה יצליח " (תהילים א ג')

  אדם, טבע ורפלקסולוגיה

  השתקפויות - להיות או לא להיות?

  האדם והטבע, שניים שהם אחד.

  עפ"י התפיסה הסינית העולם הגדול (המקרוקוסמוס) והאדם (המיקרוקוסמוס) הנם בבואה זה של זה. מצב זה מייצר זרימה מתמדת והשפעה הדדית ביניהם. הטבע והאדם הינם השתקפות, ולכן איזון פנימי (הרמוניה ושלום) באדם משמעו איזון (הרמוניה ושלום) בטבע.

  אנו כבני האדם  דומים לעץ הנמצא  בין השמיים לארץ. כמו העץ המכה שורשיו בקרקע ונוגע בצמרתו בשמיים, ששורשיו ניזונים מהמינרלים שבאדמה  וצמרתו המקבלת אנרגיה מלמעלה מהשמש.

  כך, טמונים בתוכנו מהויות מחזוריות מהטבע כמו: זמן,עונות, טמפרטורת הגוף, מחזור ווסת, מחזוריות בחלום, ברמה מולקולארית וברמה פיזיקאלית.

  המחזוריות הזו חוזרת על עצמה, וכך גם שומרת על עצם קיומה ומעבירה את אנרגיית החיים (הצ'י) הלאה.

  בריאות האדם מקבילה לטבע, כפי שזרע נזרע, יש את שלב הנביטה, ההתפתחות של הצמח, התבגרות, יצירת פרי וכו'. ישנם תמיד תנאים חיצוניים שמשפיעים במהלך התפתחות הצמח, כמו תנאי אקלים או מזיקים למיניהם. והצמח אמור להתגונן מפניהם. ישנה כמובן חשיבות רבה לאיזה תורשה יש לו.

  כאן תפקידו של החקלאי להיכנס ולאזן את התנאים הללו, ע"י גיזום, השקיה בזמן, חימום כהגנה וכו'. עליו לדאוג שהתנאים יהיו אופטימאליים לצמח על מנת שיגדל וייתן את התבואה הטובה ביותר.

  מאחר ואנו משולים לחקלאי שיודע מתי לזרוע, לקצור, לגזום, לדשן וכו', אנו צריכים לגרום לכך שלגוף שלנו תהא היכולת להתמודד בפני אתגרים שונים בחיינו בצורה הטובה ביותר. לכן עלינו לדאוג לאיזון של כל המערכות בגופינו והאיברים שבתוכם.


  אנו אמורים למנוע מעצמנו להגיע לידי כשל, הווה אומר, לדאוג שהגוף שלנו יהיה מאוזן ובריא ומסוגל להתמודד עם כל גורם מחלה מבחוץ שיוצר לגופינו אתגר נוסף.

   כאן חלה עלינו האחריות ליצור טיפול מונע בשגרת היומיום האינטנסיבית שלנו, שנחווית ע"י רובנו כמתוחה בתחומי החיים השונים.

  התמודדות אפקטיבית עם לחצי היומיום יכולה להישען על ערוצי טיפול שונים ברפואה מונעת.

  בהמשך נבין את יתרונותיה של הרפלקסולוגיה כערוץ טיפול משמעותי.

  בטיפול רפלקסולוגיה (מדע או תורת ההשתקפות), רפלקס= השתקפות לוגיה=לוגוס ביוונית שפירושה מדע.  עבודה דרך כפות הרגליים שדורכות על אמא אדמה כל הזמן ומקבעות כחותם את מה שעובר עלינו. הגוף הוא מפה, כאשר ההתבוננות מהיום שנולדנו, היא מתוך הסתכלות על הטבע המשקפת את דרך ההסתכלות על האדם . כל תהליך מתבטא בכף הרגל, באלמנטים המתקשרים לתופעות אקלים והרגשות שלנו. זהו מעגל המבטא מחזוריות ותהליכים.

  ברפלקסולוגיה אנו עובדים על מערכת שלד ושרירים, מערכת הורמונאלית, מערכת לימפתית(מערכת החיסון), מערכת עצבים,מערכת אנדוקרינית, מערכת חושים, מערכת עיכול,מערכת נשימה,סילוק רעלים,כליות ודרכי שתן ושיכוך כאבים.

  ברפלקסולוגיה מתייחסים לאנרגיה, שנקראת במונח המזרחי צ'י, ככוח המניע. כוח זה מהווה את התשתית לעבודתי כרפלקסולוגית. זו אותה אנרגיה בדיוק שמניעה בטבע ברקים ורעמים,אותה אנרגיה בדיוק שמזיזה הרים וגם אותה אנרגיה שבתוכנו.

  בתהליך הטיפולי אנו מתמקדים באיזון אנרגיית הצ'י, שאינה ממשית, בלתי ניתנת לנגיעה ואינה ניתנת למדידה. היא עוברת בתוך עשרה  ערוצים לאורך גוף האדם, שנקראים מרדיאנים.  את הההילה (האאורה) הסובבת את האדם ואת אנרגיית הצ'י ניתן לצלם באמצעות צילום קיריליאני.

  ניתן לבדוק את  מצבו של האדם עפ"י עוצמת ההילה. האנרגיה גורמת לתנועה והיא גם חלק ממנה. צ'י שגורם לפעולה וצ'י שבונה את הצ'י.

  מאחר ולא ניתן לראות את הצ'י (האנרגיה), ניתן לראות את התוצאה וכאשר הצ'י אינו מתפקד בצורה תקינה (מאוזנת) אנו הופכים חולים.

  הצ'י הוא גורם מניע, וגורם לביצוע תנועות בגוף רצוניות ולא רצוניות. הצ'י זורם בין העור לשרירים והוא נלחם נגד כל גורם מחלה, פתוגן, גורם חיצוני. 

  השאיפה שלנו היא לאזן את הצ'י בגוף. שלושה מקורות חשובים באיזון הצ'י הם:

  נשימה נכונה ואוויר צח

  תזונה נכונה

  תורשה (המקור בהורים שלנו)DNA  

  שלנו שצריך להיות תקין.

   כמו הזרע שזורעים ופורץ החוצה בסוף מתוך האדמה, ושלמען זה הוא צריך להתמודד עם דחיפת האדמה האבנים ותנאי השטח. יש לזכור שבסוף מבצבץ החוצה הצמח הצעיר ושאם יקבל את מה שהוא זקוק לו יגדל ויהיה לצמח גדול, יפה וחזק. החשוב הוא הצעד הראשון,  שבד"כ הינו המאתגר מכולם.

  על המטופל חלה חובת אחריות על מעשיו ועל מה שקורה בחייו. הבחירה היא החשובה, ואני תקווה שתוביל לשאלה של מה אני עושה עם זה? ושלאחריו יעשה מעשה בכדי לזוז מהמקום בו הוא נמצא. אני בטוחה שכולנו מבקשים לעצמנו בריאות טובה, אושר אמיתי ושמחה. ובעבור זה נדרשת עשייה.

  ההסתכלות על האדם היא רחבה. כל אדם הוא אינדיבידואל ולכל אחד ישנה מפה וסיפור משלו. לכל אדם ישנה מהות משל עצמו עם פוטנציאל ייחודי משלו ושבסה"כ יש מקום "להעיר" " להאיר" אותו. חשוב לשאול שאלות ,ולקבל כמה שיותר אינפורמציה על מנת שניתן יהיה לתת את הטיפול הנכון והמדויק ביותר.

                                                                   עדית שדה (אפרתי)

                                                                   רפלקסולוגית מומחית,

                                                                   מכוונת ומלווה תהליכי שינוי באמצעות טיפול, ייעוץ אישי, וסדנאות התפתחות.

   

   

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
   

   

   

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

      

   

   

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

      

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


תגובות

עדית שדה -המרכז לבריאות טבעית

טיפול במצבי משבר,מרצה, ומנח...