בתהליך..המתן בבקשה.

יעל - ריקוד הודי בישראל / בלוג

מופע שהוביל לטיפ עסקי...

11/07/2017 21:04

 • נתחיל בסיפור אמיתי... לקוחה צלצלה אלי להזמין מופע ריקוד קצר באירוע שהיא ארחה בביתה. היו אלה נשים שהיא הכירה בטיול נשים להודו לפני כשנה וחצי, עם המדריכות שהיו וארגנו את הטיול. "זה בדיוק מה שיכול לשדרג לך את המפגש! בחירה מצויינת" אמרתי לה. והיא באמת רצתה להביא עוד משהו.... רק כשהגענו למחיר היא התחילה להתמקח. "תראי, זה הכל עלי, גם האוכל גם הדי ג'יי גם האירוח וגם את..... תראי צלצלתי למישהי מאשדוד שבאה בהרבה פחות ממך אבל אני לא רוצה להטריח מישהי מאשדוד..... תשמעי, זה לא חובה להביא מופע. יש לי די ג'יי..... תהיה לך חשיפה את יודעת..."

  חשיפה? פה כבר עולים לי נוגדנים לראש. חשיפה יש בכל מפגש עם אנשים. חשיפה יש גם עם קהל מצומצם וגם עם קהל המוני, גם אם זה בהתנדבות וגם אם זה המחיר הכי גבוה שאי פעם תמחרתי... זה לא מה שיתן פה הנחה! זה מעצבן!!!! מחשיפה לא קונים לחם!!!!

  כמעט וויתרתי. ירדתי למינימום בשבילו אני מוכנה לצאת מהבית. אבל היתה לי הרגשה פנימית שכן שווה לי ללכת. זו קבוצת נשים שטיילה בהודו ויהיו שם גם המדריכות של הטיול.  לבסוף לקחתי את העבודה. ומה אני אגיד לכם, זה היה בית ענק עם גינה אינסופית. עוד 300 ש"ח לא היו מפריעים לה בכלל. הדי ג'יי היה ילד בן 16...
  אך כמו בכל מופע, נתתי את הכי טוב שאני יכולה להיות, הבאתי הסברים וערך מוסף לריקוד, חיברתי אותן שוב להודו... הזזתי הצידה את השיחה הלא נעימה והמיקוח הכמעט מיותר שהיה שם.

  אחרי המופע נגשו אלי המדריכה ומארגנת הטיול (שמסתבר שהיא מהטובות ביותר בתחום הוצאת טיולים להודו) ושאלו: "יש לך הרבה ידע על הודו נכון?... אז למה לא תוציאי טיול נשים? אנחנו מחפשות עוד מדריכות איכותיות לטיולים ברוח אישית ואחרת...נתפור לך טיול שמתאים להודו שלך!"

  וואו! איזו דלת! איזו הזדמנות! ברור שכן.

  איך כל זה קשור לביז?
  מה שהסקתי מכל הסיפור הוא שאף פעם אין לשפוט מהר לקוחות, הזמנות עבודה ובכלל אנשים. במעגל שאתם יושבים בו במפגש יש עוד 40 אנשים שכדאי להקשיב ולתת תשומת לב לכולם. גם לאלה שאין לנו חיבור איתם (עסקי או אישי או אנרגטי...). מאחורי כל אחד ואחת שיושבים במעגל יש מעגלים נוספים ואין לדעת מאיפה תצא לכם הפניית הזהב הבאה!

  מאחלת לכולנו עסקים טובים והזדמנויות נפלאות :)

תגובות

יעל טל נוטע יעל - ריקוד הודי בישראל

רקדנית מקצועית ומורה למחול ...