בתהליך..המתן בבקשה.

חשיבה הורית / בלוג

הצד השני של המטבע ל "ככה נולדו לי שלושה ילדים בארבע שנים" - כתבה שפורסמה בזמנים מודרניים 10.5.2017

16/05/2017 07:59

 • הורות לילדים צמודים היא אתגר כפול ומכופל בהחלט חשוב לנשום עמוק, לבקש עזרה, להתסנכרן עם בן הזוג, לזכור למלא מצברים בפעילות ולהנות מהדרך, יחד עם כל זאת יש בה גם ייתרונות שאין בהורות במרווחים גדולים יותר. אמנם בשלבים הראשונים צריך חיתולים לגדוד, אך בהמשך הבגדים יכולים להיות משותפים במידה כזו או אחרת ואז המגוון גדל. לילדים צמודים יש תחומי עניין משותפים: כך למשל ההצגה שנלך אליה תתאים לכולם, המסלול בו נצעד בטיול יהיה ברמת קושי שתתאים לכל המשפחה ואם נכנס למוזיאון מדע למשל, אזי נוכל לבחור את התערוכה שמתאימה לכל המשפחה מבלי להתפצל (מה שיותר קשה ליצור כאשר יש ילדים בני 10 ופעוטות בני 3.)

  ייתרון נוסף היא החיברות בין הילדים. כאשר הם קרובים בגיל יותר נוח ליצור משחק משותף ה"דרישה" לחברים מהגן / מהכיתה נמוכה יותר. הילדים יוצרים אינטראקציה משמעותית ביניהם. לפעמים נדמה כי זר לא יבין אותם.

  בשלבים מוקדמים יציאה מהבית עלולה להיות אתגר, אני נעזרתי בשמרטפ צעירה שהייתה כמו אחות גדולה לילדיי ועוד זוג ידיים לצדי ( בטח יש לכם שכנים ושכנות כאלה). אך בהמשך זו חוויה, למשל כשהם בני 5- ומעלה מספיק לקבוע איתם נקודת מפגש במשחקיה ולא צריך לרדוף אחריהם. 

  אני בהחלט בעד לשלב את הילדים בקניות ומטלות בית אחרות כפי שמוזכר בכתבה, אך למה לכלוא אותם באוטו? אחרי הצהרון ועד שעת השינה יש לילדים כשעתיים יחד- תהנו מהם ואיתם, הקניות יחכו ומקסימום תזמינו מהאינטרנט. בנוגע לייתרון שהבית נישאר נקי- עיזבו את "מסדר המפקד". צריך לעשות בחירות, ואם צריך לבחור בין בית נקי לזמן כייף עם הילדים- אני בוחרת בילדים. יש טריקים למכביר המציעים כיצד למזער אתה הליכלוך- בילוי של פקניק בפארק כארוחת, ניילון מתחת לכסאות האוכל ועוד. וותרו על הבית כמוזיאון, צרו סביבה בטוחה בשביל הילדים ותהנו יחד איתם. עיזבו רגשי אשמה ונצלו כל הזדמנות להיות יחד ולהנות ממנה. יחד וגם לחוד.

  כשהם גדלים יחד גם העצמאות שלהם גדלה יחד צרכים מקבילים גדולים ומאתגרים (רק תחשבו על ההוצאות בגיל 12-14 כשלחבריהם בכיתה יש בר/ בת מצווה, שלא נדבר על ההכנות לנשפי הסיום בסוף התיכון) אך עוד קודם מגיע הגיל שאפשר לצאת לבלות בלי ייסורי מצפון כיוון שכל הילדים כבר גדולים מספיק וכשהקן מתרוקן גם יחד- אוטוטו יש לי שלושה חיילים... מחשבים מסלול ומתחילים לצעוד.

  תשכחו ממה שהשכנים יגידו, תתגמשו, תהנו וכשילדיכם יהיו גדולים ולהם עוד יהיו תינוקות תסתובבו בעולם עם חיוך ענק.

תגובות

קלאודיה כץ מנחת הורים התמחות תאומים

הנחיית הורים וצוותי חינוך, ...