בתהליך..המתן בבקשה.

חשיבה הורית / בלוג

ספרים רבותיי ספרים !

10/06/2018 04:52

 • ספרים רבותיי ספירם !!!!

  כיצד מקרבים ילדים לספרים ?

  הוא לא מחזיק ספר ביד! היא רק בנייד, היא לא יודעת מה זה לפתוח ספר בקושי את הספרים של ביה"ס היא פותחת!

  יש לי שלושה ילדים, באמת באמת ששלושתם גדלו באותו בית J , שלושתם ראו אותנו קוראים באותה מידה וראו את הספר מונח על השידה. לשלושתם קראנו סיפורים לפני השינה- כשהיו קטנים ועם לכל אחד מהם נהגנו לבחור ספר שמתאים- למה שמעניין אותו או אותה. אז לכל אחד יש העדפה; אחד אוהב ספרי מתח ופעולה, השנייה רומנטיקה והשלישית פנטזיה. אסף- קורא מדי פעם ספר- אך כשהוא מתחיל אותו- הוא קורא בו ברצף- חייב לסיים את המשימה- קורא אותו ברצף עד המילה האחרונה. עמית, לעומתו, כמעט ולא קוראת. מעדיפה סרטים סדרות- מסכים  ועדי.... היא בוחרת בקפידה ספרים לקריאה, ביראת קודש, בהנאה גדולה וצוללת לתוך העלילה. את החדווה והאושר שיש לעדי כשהיא רק חושבת על חנות ספרים- אי אפשר לתאר.  עבורה להכנס סטימצקי, צומת ספרים ודומיהן זה כמו להכנס לחנות הממתקים השווה ביותר.

  אני מאמינה כי לכל ילד יש את האהבות שלו והוא יקח מכל אירוע את מה שמתאים לו. יחד עם זאת, באחריותנו, ההורים, ליצור לילד הזדמנויות לחשוף את האהבות הללו. ובנוגע לספרים: באחריותנו ליצור סביב הספר חוויה חיובית; בעת קריאת הסיפור, בעת בחירת הספר, בפעילויות נוספות חוויתיות שניתן לעשות סביב סיפורים, בשיח בנושא. עלינו להוות דוגמא אישית רצויה- זה אומר שהילד יראה אותנו קוראים ספר, שיהיה ספר מונח מוכן לקריאה. נכון, לרובנו אין זמן לקראו כפי שהינו רוצים כי יש דברים נוספים לעשות ופיתויים- אגלה לכם סוד- גם לילד יש!

  אהבה לספרים נבנית כתהליך. אפשר ואף רצוי להתחיל לבנות אותה מינקות, יחד עם זאת, חשוב לזכור שזה אף פעם לא מאוחר להתחיל והשינוי מגיע.

  הורים יקרים, אני מזמינה אתכם לנצל את החגיגה סביב הספרים בשבוע הספר ולאתר הזדמנויות ולקרב את ילדיכם לספרים וסיפורים. שעת סיפור, הצגה על ספר שנוהגים לקרוא בבית, השוואה בין הספר לסרט התואם- דיון למה מתחברים יותר ומדוע. ספרים רבותיי, ספרים! לא משנה איזה ספר ; ספר קלטת, ספר דיגיטאלי או ספר קלאסי - כולם מפתחים את עולם הדימיון, מפתחים את היצירתיות, מעשירים את אוצר המילים והרגשות ומעוררים מגוון איזורים במוח

  אני מזמינה אתכם לספר ולשתף בדרך שלכם לקרב את הילדים לספרים.


  חגיגת ספירם מהנה- קריאה נעימה.

  קלאודיה כץ- חשיבה הורית

  מנחת הורים, מרצה, מנחת סדנאות וקבוצות הורים.

תגובות
 • דליה מורג דליה מורג - לפני 788 ימים

  אני מצטרפת לכך שדוגמא אישית של ההורים בכל דבר וגם בקריאה היא החינוך המשמעותי ביותר וילדים מטמיעים את דפוסי ההתנהגות של הוריהם.
  בנוסף,אני חושבת שהורים שנותנים עדיפות לרכישת ספרים,שמדברים על ספרים,שספרים אצלם זו חגיגה והנאה-יגדלו ילדים שיהנו מספרים ויאהבו לקרוא.

 • קלאודיה כץ מנחת הורים התמחות תאומים קלאודיה כץ מנחת הורים התמחות תאומים - לפני 788 ימים

  תודה דליה מורג על שכתבת. מסימה בהחלט

 • אסנת ישורון  מצב הרוח אסנת ישורון מצב הרוח - לפני 788 ימים

  מזמינה אתכם לאמץ את שישי אחר הצהריים שלנו-
  לפני האוכל, כולנו ביחד בסלון- על הכורסא, הספה או הפוף, ברקע "שם כאן ובכל מקום" ב- 88 אף אם, וכל אחד מבני הבית עם הספרשלו, ואחרי ארוחת שישי
  - פותחים יחד משחקי קופסא

 • קלאודיה כץ מנחת הורים התמחות תאומים קלאודיה כץ מנחת הורים התמחות תאומים - לפני 788 ימים

  נפלא. רק לתאר את התמונה הזו מרחיב את הלב. ומשפר את " מצב הרוח" :-) תודה על השיתוף אסנת ישורון מצב הרוח

קלאודיה כץ מנחת הורים התמחות תאומים

הנחיית הורים וצוותי חינוך, ...