בתהליך..המתן בבקשה.

מלווה תהליכי סליחה לשחרור כעסים / בלוג

להוציא את העז מהבית ולראות מעבר... סיפור לשבת

21/02/2019 08:20

 • איש אחד בא לרבי שלו ואמר לו: "כבוד הרב, אני מיואש, אני זקוק לעזרתך. השמחה נעלמה מביתנו. אנחנו גרים בחדר אחד אני, אשתי, חמשת ילדינו וחמותי. אנחנו כל יום צועקים זה על זה. ממש הגענו לקצה, זה ממש גיהנום. "שאל הרב: "אתה מבטיח לעשות כל מה שאגיד לך?"
  האיש ענה שיעשה הכול כדי להחזיר את השמחה לביתו. אמר הרב: "מצוין. כמה חיות יש לכם בבית?" "יש פרה, עז ושש תרנגולות" אמר האיש. אמר לו הרב: "קח את כל החיות שלכם, הכנס אותם יחד איתכם לחדר, וחזור אליי בעוד שבוע". האיש חזר לביתו ועשה כמצוות הרב.

  שבוע לאחר מכן חזר לביתו של הרב, מיואש לגמרי. וכשהוא מיילל אמר לרב: "אני בהתמוטטות עצבים. הבוץ , הלכלוך, הרעש, אנחנו כולנו בטירוף".
  "חזור חזרה והוצא את החיות החוצה." אמר הרבי. האיש מיהר לביתו ושוב עשה כמצוות הרב.
  למחרת חזר לרבי עם עיניים נוצצות משמחה: "איזה חיים נפלאים! החיות יצאו החוצה, הבית הוא גן עדן. כל-כך שקט, יש מקום, כל כך נקי, כל-כך מרווח! אנחנו מאושרים".

  _________________________________

  נקודה למחשבה
  "להיות שמח לא אומר שהכל צריך להיות מושלם. זה אומר שהחלטת לראות מעבר...." פרופורציה... זה לפעמים כל מה שצריך בחיים . אל תחכו לרגע שיקרה משהו, חוו כל רגע ורגע, כי  אף פעם אין לנו זמן.

  אנחנו אלופים בלראות את הייאוש ומה לא טוב, או חסר לנו. תתבוננו מעבר, תסתכלו, תורידו משקפיים ואפילו החליפו לאחרות. אל תחכו לרגע של משבר בשביל להעריך את מה שיש לנו פה ורק עכשיו לשמוח. חייכו, חברים העולם מונח בכף היד שלכם!

  שבת שלום

תגובות

חדי חזן

תהליכי סליחה לשחרור כעסים

עסקים מומלצים בתחום

חלי פודה - מאסטר רייקי יוצרת ומרצה חלי פודה - מאסטר רייקי יוצרת ומרצה
חלי פודה- מאסטר רייקי יוצרת ומרצה
עופרה יעקב הצופן הביוגרפי עופרה יעקב הצופן הביוגרפי
עופרה יעקב -הצופן הביוגרפי
עו"ד מיכל ילובסקי-פטרבורג עו"ד מיכל ילובסקי-פטרבורג
ילובסקי-פטרבורג משרד עורכי דין