בתהליך..המתן בבקשה.

נחמה גורביץ - בשלנית

תיק עבודות

תגובות
 • רוית הרמן רוית הרמן - לפני 2613 ימים

  נחמה יקרה שלום,
  מייל זה מיועד לכל מי שחושב שאנחנו ההורים צריכים לקום כמה פעמים בלילה במשך השנים הקרובות. לכל מי שהשלים עם העיניים הטרוטות בבקרים, עם פיהוקים בשרשרת והתנצלויות על העייפות בעבודה, לכל מי שמפנטז על שנת לילה רצופה. המציאות הזו בהישג יד, זה לא חלום!
  אנו הורים לשני בנים, בני שש ושנה ו- 4 חודשים. הבכור ישן לילה רצוף מגיל מאוד צעיר, חודשיים בערך, ותמיד ידע להרדם בעצמו. השינה לא הייתה עניין שהתעכבנו עליו בכלל.
  כשהבן השני, אופק, נולד הנחנו שזה יהיה דומה, והיינו די בהלם כשהחודשים חלפו, ולא הגענו לרגע ההוא בגדילה בו התינוק מתחיל לישון לילות רצופים. לא רק שזה לא קרה, הוא ממש שנא ללכת לישון וניסינו כל פעם שיטה אחרת כדי להרדים אותו. בכל פעם שזה עבד ללילה אחד או שניים היינו בטוחים שהגענו אל המנוחה והנחלה ובכל פעם מתעוררים (תרתי משמע) אל מציאות מתישה של הרדמות ארוכות, 40, 50 ו- 60 דקות שעוברות בבכי ממושך עד שנרדם (וכעבור שעתיים, שלוש- מתעורר).
  חשבנו שהוא רעב, חשבנו שהוא צמא, נתנו ציצי, בקבוק, מים, שידלנו למוצץ (לא הלך), הרדמנו במנשא, על הידיים, על הכדור, במיטה שלנו, במיטה שלו. באמת האמנתי שזה יסתדר לבד ושהוא רק צריך קצת לגדול, עוד קצת להתרגל, והוא ירדם תוך דקות וישן כל הלילה.
  כשמלאו לו 11 חודשים ועדיין היה נרדם רק לקראת 22:30, 23:00, ומתעורר מספר פעמים בלילה, החלטנו לחפש פתרון. קיבלנו המלצה על נחמה, נפגשנו איתה, ויצאנו לדרך.
  נחמה בדקה איתנו את סדר היום, ההרגלים, הצרכים של אופק ושל שאר בני הבית, ובנתה עבורנו תהליך מדורג שעזר לנו ללמד את אופק להרדם ברצון במיטה שלו ולישון רצוף כל הלילה. זה נשמע כמעט לא אמיתי, אבל השינוי היה מהיר ומיידי.
  התהליך ארוך, והיו בדרך נסיגות, לפעמים של אופק, לפעמים שלנו... היחידה שלא הרפתה בשום רגע ושעזרה לנו לאסוף את עצמנו גם כשהתעייפנו היתה נחמה. בזכות ההתמדה שלה, התמיכה הרצופה שלה, האמונה שלה בנו, בתהליך, ובאופק, הגענו לתוצאות שלא העזנו לקוות להן.
  לאורך כל התקופה, וגם עכשיו, בתום התהליך, הרגשתי וידעתי שנחמה שם בשבילנו. בעידוד, בעצה טובה, בידע הרחב שיש לה על תינוקות בזכות הניסיון העשיר שלה והמקצועיות כאחות טיפת חלב ותיקה, ובאנרגיות הבלתי נגמרות לדחוף גם אותנו כשנגמר לנו הכוח...
  היום אופק בן שנה וארבעה חודשים, כמעט חצי שנה מתחילת התהליך, הערבים והלילות שלנו נראים אחרת לגמרי. גם היום יש לפעמים רגרסיות. כל מחלה, כל טיול או חופשה, כל יציאה מהשגרה טומנים בחובם פוטנציאל להפתעות ולרגרסיות. פתאום יש איזה לילה- שניים שאופק מתעורר או שהוא מתקשה להירדם ובוכה חצי שעה רצוף כמו פעם.
  ההבדל הוא שהיום אנו בטוחים בעצמנו, בתינוק שלנו, בידע ובכלים שקיבלנו מנחמה, ולא נבהלים כשזה קורה. אני מרגישה שהיום אנחנו יודעים לזהות את המצבים האלו, לאזן ברגעים נקודתיים בין הצורך של הילד לבין ה"כללים" הנוקשים מעט שתהליך השינה כולל, ולפתור גם מצבי רגרסיה בדרך טובה. אופק ללא ספק קולט את הבטחון שלנו ואת הרוגע, ומגיב בהתאם.
  אז לכל מי שמתלבט, ש"ייעוץ שינה" נשמע לו כמו איזה ממבו ג'מבו- אני ממליצה בחום שיפנה לנחמה ויתרשם בעצמו.
  לילה טוב לכולם, ותודה ענקית לנחמה ששינתה את לילותינו לבלי הכר.
  רוית

נחמה גורביץ בשלנית מהבישוליה שלנו

בשלנית

עסקים מומלצים בתחום

ברכה ריימונד ברכה ריימונד
Reymond
יאנה דוברוביצקי eat love איט אנד לאב יאנה דוברוביצקי eat love איט אנד לאב
יאנה דוברוביצקי- eat love