בתהליך..המתן בבקשה.

איריס הסופרוומן / בלוג

האם נרקמות מערכות יחסים רומנטיות בדיור מוגן? יש אהבה גם בגיל הזהב!

10/08/2011 15:47


 • כמי שנמצאת פעמיים בשבוע בשעות הבוקר בדיור מוגן בתל אביב..ומלווה שם אישה  אשר זקוקה לעזרה


  שומעת אני כל מיני סיפורים חמודים על מה שנעשה שם.


  יושבת אני עם האישה החמודה שלי בלובי והיא מספרת לי על כל מיני דברים שמתרחשים שם בבית החדש שלה...


  וגם יושבות אנו בקפהשם ומקשיבות לנעשה מסביב.


  לפעמים ניגשים אלינו אנשים מחברי המקום ונהנים לשבת אתנו ולהשתתף בשיחה.


  ובאחת הפעמים האלו  בשבוע האחרון ניגשה אלינו אישה נחמדה מאד והתיישבה והירגשתי שהיא מאד רוצה לדבר על עצמה ולספר.


  עיניה היו בורקות ונראתה מאושרת מאד.האישה שלי לחשה על אוזני שלאישה זו יש סיפור אהבה מיוחד עם מישהו כאן בדיור מוגן.היסתכלתי עליה ושאלתי אותה חרש..בת כמה היא(היא פשוט נראתה ניפלא-מטופחת ומצוחצחת)? ענתה לי בשקט בת 88 שנים..פערתי
  את פי ופשוט חייכתי.


  התחלתי לדבר עם אותה אשה ולאט לאט גררתי אותה לספר לנו את סיפורה.


    . חנה, פולניה"פלפלית" אמיתית, התאלמנה לפני כ- 15 שנים בפעם השנייה. ל"דיור מוגן" עברה לפני כ-שנתיים, ושם פגשה את חיים חבר טוב מן העבר. "אני וחיים היינו בקשרים עוד מהבית", מספרת חנה"לה. "הבנים שלנו מיודדים כבר שנים רבות,
  וגם את אשתו המנוחה של חיים הכרתי. במהלך השנים בילינו לפעמים  יחדיו, שתי המשפחות, באירועים חברתיים שונים. חיים עבר להתגורר בדיור המוגן לפני כארבע שנים, יחד עם אשתו וכשחלתה אשתו טיפל בה במסירות עד שהיא נפטרה. הוא היה בעל מאוד מסור. כיום אני וחיים חברים ושכנים.
  אנחנו מתגוררים באותה הקומה ומבלים ביחד שעות רבות. אין לנו כוונה להתחתן או לעבור לגור ביחד, אבל אני כל פעם נדהמת מחדש כיצד בגיל כזה יכולה להתעורר אהבה כזאת חזקה. בזכות האהבה הזאת יש לי חשק לחיות. כשחיים רק יוצא מן החדר, אני כבר מתגעגעת אליו".


  "חנה היא אישה מאוד חברותית, פטפטנית ופעילה. היא התאקלמה נהדר בדיור המוגן, מתעמלת, שוחה, מגיעה להרצאות, לקולנוע ולחוגים שונים. היא התחילה עכשיו לחיות, ובהחלט הגיע הזמן", מעיד חיים עליה שהיגיע גם ללובי והצטרף לשיחה המרגשת.


  וכיצד אתם מבלים ביחד?שאלתי אותם?


  "חיים ממזר גדול", מחייכת חנה, "אבל הוא אדם טוב. הוא דואג לי, עושה למעני, מכין לי ארוחת ערב ומקפיד לברר מה חסר לי ומה אני צריכה.הוא פעיל ומלא אנרגיה. בתחום הרומנטי, יש לו הרבה חשק ויש לו גם יכולת! אבל אני לא מרשה לו להישאר לישון אצלי. הוא מגיע בערב, נשאר
  שעה-שעתיים, משוחחים, צופים יחד בטלוויזיה ומשחקים קצת. אם חיים ישאר לישון, אנחנו לא נישן, כי כל הזמן נעשה 'קונצים': ליטופים, נשיקות.כאשר דיברה כך חנה וראיתי את עיניה הנוצצות ואת חיים שמיסתכל עליה ובולע כל מילה--מה אומר לכם אני בת 62 והיסמקתי.. לחיים יש כל הזמן
  חשק, והוא שולח ידיים. הגיל הזה הוא הכי גרוע".

  "בגיל מבוגר יש חשק לשחק קצת, יש תיאבון, וכשיש לגברים הזדמנויות - הם קופצים עליהן", מסכים חיים.,מה לעשות חנהלה החזירה לי את נעורי.. 


  כאשר שמעתי סיפור זה מהזוג המקסים והמיוחד הזה סיפרתי להם קצת על עצמי ועל הזוגיות המופלאה והמיוחדת שיש לי (שקצת דומה לשלהם) והם שאלו שאלות והתעניינו והביעו את דעתם..ופשוט היה לי בוקר מקסים.


  האישה שלי שלא קל לה היה לעבור לדיור מוגן..וכבר בפוסט אחר כתבתי על כך...י


  http://www.bizmakebiz.co.il/Login/PostDetails.aspx?id=12708


  ישבה והיקשיבה והישתתפה בשיחה-דבר שהיא לא עושה הרבה.


  רק בשבועות האחרונים ניפתחה יותר ויותר מספרת על עצמה וגם רוצה לשמוע ממי על עצמי יותר ויותר.


  מרגישה אני שהיא מתחילה להתאקלם וזה מאד משמח אתי.


  יוצאת אני איתה לקונצרטים,הצגות..-מגיעה אליה גם כבר עוד פעם בשבוע בערב..לטייל באיזור..מכינה לה ארוחת ערב מסדרת לה את התרופות..ודואגת שתיכנס למיטתה עם חיוך על שפתיה ולא במרירות כמו שהיה כשהיגעתי אליה לראשונה.


  רק מלראות אותה מקבלת את פני כשאני מגיעה אליה..ובלי חשדנות יותר-כי היה לה קשה גם עם המעבר וגם שפתאום היא  זקוקה גם לעזרה-החיוך שעל פניה והנשיקה שהיא נותנת לי..רק כאן אני מבינה שהיצלחתי.


  ומאחלת אני לאישה מקסימה זו שתמצא גם בן זוג שאיתו תוכל ללכת לקונצטרטים ולהצגות ושהיה לה עם מי להעביר חוויות -ואת השנים שנותרו לה לחיות שתעביר רק עם שמחה בלב.


  ממני


  איריס
  http://iris-superwomen.co.il/6193/עזרה במעבר לדיור מוגן.aspxתגובות

איריס למדן-הסופרוומן-סבתא להשכרה

הסופרוומן-נתינת שירותים מיו...