בתהליך..המתן בבקשה.

אלפא ק.א.ר בע"מ / בלוג

מתי כדאי לרכוש מזגנים

04/07/2019 04:29

 • מתי לקנות מזגן?
  למעשה, על פי רוב, כיום לא נכנסים לדירה חדשה אם לא מוודאים מראש שיש בה מזגן, או לחלופין מתקינים בה מיזוג אוויר. בכל זאת, כדאי מאוד לא לחכות לרגע האחרון, זאת אומרת לקיץ, כדי להזמין מתקין מורשה, אלא לנסות לחשוב כמה צעדים קדימה. אם תחכו לתקופת הקיץ סביר להניח שתשלמו הרבה יותר, ואולי גם תחכו קצת יותר. האביב הוא התקופה האידיאלית להתקנת מזגן, אבל לא נורא אם תתקינו גם בחורף או בסתיו. בכל זאת, מה צריך לדעת לפני שמחליטים להתקין מזגן חדש?
  בכל אופן, כיום ממעטים לייצר מזגני אוויר כאלה. הסטנדרד הוא “מזגנים מפוצלים”. מדובר אכן במזגן המפוצל כך שחלק המנוע נמצא מחוץ לבית וחלק המיזוג נמצא כמובן בפנים בנוגע לרעש – כמעט ולא מרגישים בו.
  מי טוב בקור, מי טוב בחום? סוגי המזגנים המפוצלים
  המזגנים המפוצלים נחלקים למזגנים עיליים, רצפתיים, מיני-מרכזיים ומזגנים רב-מאיידים. נשמע קצת מסובך, אבל זה מאוד פשוט. אז מה בכל זאת ההבדל ביניהם? העיליים הם הנפוצים ביותר; הם בדרך כלל מותקנים על קיר בצמוד לתקרה. פתח האוויר שלהם מורכב כלפי מטה, מה שמאפשר הפצת אוויר קר בצורה מיטבית. הבעיה היחידה שלהם היא דווקא בעת עונת החורף, משום שהחום של המזגנים האלה מתפזר יותר לאט, . מזגן מיני מרכזי הוא מזגן המכיל מנוע גדול אחד, עם מספר פתחי אוורור ברחבי הבית, כך שההפעלה שלו משחררת קור בכל החללים. היתרון הבולט שלו הוא העלות הנמוכה יחסית. הרבה יותר חסכוני ויעיל להתקין בבתים מזגן אחד כזה, מאשר מספר מזגנים.
  היקר ביותר הוא המזגן הרב-מאייד, לו יש יחידת שליטה חיצונית. היתרון שלו הוא בכך שאפשר לשלוט באילו חדרים בדיוק לשחרר אוויר קר ובאילו לא, בניגוד למזגן מיני מרכזי המפזר את הקור לכל החללים ללא קיפוח – אם כי ניתן כמובן לסגור את התריסים, דבר שעוצר את הקור, אך לא חוסך אנרגיה.

  הכנס טקסט כאן

תגובות

קובי לוי איש המ.. יעקב לוי איש המ...

מזגנים, התקנה ושירות. חבר ב...