בתהליך..המתן בבקשה.

iMarkets / בלוג

מסחר באופציות מטח

17/07/2014 21:11

 • ההבדל העיקרי בין מסחר באופציות מעוף לבין אופציות מטח הוא שבראשון נכס הבסיס משתייך אל המדד של תל אביב 25. במקרה של מטח נכס הבסיס הוא מטבע אותו ניתן להמיר. רבים בוחרים אופציות מטח כבסיס לסחר. מאמר זה יסביר מדוע.

  מידע נוסף באתר שלנו >>


  מט"ח – על מה מדובר?

  מט"ח בישראל הוא כל מטבע שאינו שקל חדש, כלומר אינו המטבע שמייצג את מדינת ישראל. תמיד יש מטבעות שכיחים בהם אנשים נוהגים לסחור, בדרך כלל מדובר על מטבעות של מדינות יציבות מבחינה כלכלית, כמו למשל ארה"ב, יפן, שוויץ, בריטניה ועוד. בדיוק כמו נכסי בסיס אחרים בהם ניתן לקנות אופציות, ניתן גם לסחור באופציות מט"ח. הגובה של הפרמיה תמיד יקבע במועד של העסקה וכן פרק הזמן של האופציה וכן הגובה הפוטנציאלי של התשואה. אם המשקיע צדק לגבי מגמת כיוון השוק הוא יקבל את הרווח עליו ידע מראש. אם הוא טועה הוא יפסיד את הפרמיה אותה שילם בעבור העסקה.


  אופציות מטח- כרטיס ביקור

  קניית אופציות מטח או אופציה מטח מאפשרת למשקיע לרכוש או למכור מטבע חוץ מסוים כנגד מטבע אחר. יש לקחת בחשבון כי תמיד הערכים של שער החליפין נקבעים מראש. המימוש של אופציית מטח יכול להיעשות בשיטה האירופאית, כלומר רכישה ומכירה במועד ספציפי בלבד (מועד זה תמיד נקבע מראש) או בשיטה האמריקאית בה ניתן לבצע את פעולות הרכישה והמכירה עד תאריך פקיעת התוקף של האופציה. במקרה והמשקיע בחר לא למכור את מטבע החוץ או לקנות אותו, כלומר לא לממש את אופציית המט"ח שברשותו , בעת פקיעת האופציה הוא יאבד את הסכום אותו השקיע על רכישת האופציה.


  אופציות מטח – חשוב לדעת

  שיטת החיזוי של אופציות מטח היא תמיד לגבי יחס של צמד מט"ח בהם בחר המשקיע. חשוב לקחת בחשבון שבדרך כלל משלבים השקעת מטח עם סוגים שונים של השקעות. בנוסף, לא תמיד יש אפשרות לדעת מה יהיו השינויים במטבע החוץ וזאת משום שיש מדינות שמעדיפות "לטאטא" את כל הקשור אל הכלכלה שלהם מתחת לשטיח ולא לחשוף את הבעיות בפני העולם ולכן יש שינויים שיכולים להשפיע על המטבע שלא תמיד ניתן לחזות ומכאן הסיכון.
תגובות

נקודות פעילות

0
ב 4 החודשים האחרונים
(10 סה"כ נקודות)
04
צפיות בפרופיל