בתהליך..המתן בבקשה.

גילה אזולאי - תבונה כלכלית / בלוג

משפצים? איך להכניס בטחון כלכלי לכל הליך השיפוץ?

14/03/2017 10:46

נכנסתם או שאתם מתכננים להכנס לתקופה של שיפוץ או בניה?
זו תקופה שבה צריך לקחת בחשבון שהאנרגיה שלנו מופנית לכיוון הבניה ולכן ברוב המקרים יש ירידה בתפוקה בעבודה. אז אם אתם שכירים , יש פחות מקום לדאגה. אבל אם אתם עצמאים- קחו זאת בשיקולים של בניית התקציב - בתקופת הבניה , ההכנסה צפויה לרדת !
בשביל להכניס בטחון כלכלי אני ממליצה לנהל את כל הפרויקט של הבניה או השיפוץ בחשבון נפרד. זה נכון שיש עלות לניהול חשבון נוסף , אבל המחיר שמשלמים על הערבוב הרבה יותר יקר. כשבחשבון הפעיל פתאום יורדים סכומים גדולים וכרטיס האשראי מתמלא בתשלומים על המטבח או הקרמיקה זה מאוד מלחיץ.
כשכל הפרויקט מתנהל בחשבון נפרד אפשר לדעת בדיוק כמה עלה כל השיפוץ עד עכשיו, כמה נשאר לי ואיך אני מתכנן קדימה עד הסיום. זה מכניס שקט ורוגע יחסי בכל התהליך המלחיץ.
בתוך התקציב חשוב לא לשכוח את הכריות לספה ואת העצים שנשתול בגינה, זה נראה כמו כסף קטן יחסית לעלויות האחרות, אבל אם לא נתכנן- או שנחרוג, או שנכנס לבית עם תחושת החמצה שזה לא עד הסוף גמור.
אנשים שאני מכירה, לא ישנים טוב בתקופת השיפוץ, יש הרבה מאוד לחץ ומתח וחוסר בהירות מאוד גדול.
ליאור ואביטל שיפצו את הבית שלהם במושב והרגישו שהפרויקט חונק אותם. ליאור לא ישן בלילה וכל הזמן דאג אם התקציב שהם תכננו יספיק להם לשיפוץ.
היום אחרי שהם כבר נכנסו הביתה הוא אמר לי: ״הצעד הכי חכם שעשינו בתוך כל הבלאגן הזה של השיפוץ היה לפגוש אותך ולעשות סדר במספרים. אם לא היינו נפגשים, הייתי היום במקום אחר לגמרי.. ״
אז אם גם אתם לקראת שיפוץ או בניה, חשוב להתייחס לניהול הכלכלי של הפרויקט כדי לא להיות מופתעים ולדעת שאתם בדרך הנכונה.
יש לכם שאלות? התלבטויות?
מוזמנים להתקשר לשאול בשמחה
גילה
052-6036414
תגובות

גילה אזולאי ייעוץ כלכלי

ייעוץ כלכלי | סדנאות והרצאו...