בתהליך..המתן בבקשה.

שלי חרמון אתריא ומרכז פעימות - רפואה סינית למשפחה - ארומתרפיה - פרחי באך / בלוג

5 השמנים הארומתרפיים שאתם חייבים שיהיו לכם בבית!

12/08/2019 12:53

 • למי שלא מכיר, ארומתרפיה היא שימוש בשמנים ארומתרפיים (אתריים) לצורכי טיפול - "ארומה" - ריח. "תרפיה" - טיפול.

  השימוש בשמנים אתרים לבישום ולטיפול היה נהוג עוד בימי קדם. לשמנים האתרים יש סגולות רבות - חלקן קשורות בהיבטים פיזיים וחלקן בהיבטים נפשיים. 

  מרביתנו מכירים את השמן האתריים לבנדר או עץ התה והם ממש משמשים אותנו בחיי היום יום שלנו להרגעה, לחיטוי, לניקיון ועוד.

  בכתבה זו, ריכזתי עבורכם את 5 השמנים שסופר חשוב שיהיו לכם בבית - לעזרה ראשונה!

  לבנדר - מלך השמנים האתריים! נמצא כמעט בכל בית. הוא מחטא, מטפל בכוויות ועקיצות אבל גם מרגיע את מערכת העצבים ומעולה לאמבטיות מרגיעות, מטפל בחרדות וסטרס ומעולה לשימוש גם בילדים - בעיקר לבנדר צרפתי שהוא מתוק ועדין יותר. לבנדר הוא השמן שאתם חייבים שיהיה לכם בארגז הכלים והוא היחיד שניתן להשתמש בו ישירות על העור.

  רוזמרין - הוא לא רק מטפל בכינים בילדי בית הספר והגן, הוא גם נחשב ל"שמן הסטודנטים" כי הוא ממריץ דם לראש ומחדד את הזיכרון והעירנות. מעולה לשימוש בארנות גם להרחקת נמלים ומזיקים המגיעים לארונות. ניתן לשימוש במבער בהדפה בזמן למידה או לטיפטוף מספר טיפות בארון בו אתם מאכסנים מזון יבש.

  הערה חשבה להורים לילדים - לא ניתן לשים שמן אתרי ישירות על העור, גם לא על הקרקפת! זה מסוכן ועלול לגרום לצריבה, כאבי ראש ועוד.

  אקליפטוס - הילדים חולים? הגעתם לעבודה ואחד הקולגות היה חולה? פשוט מאוד - השתמשו באקליפטוס גלובולוס. מחטא את האווירה מוירוסים וחיידקים ומונע הדבקה. חובה בכל בית ובעיקר בחורף שקר מידי לפתוח את החלונות לאיורור.

  רבנסרה - שמן לחיזוק מערכת חיסונית אצל ילדים ולא רק. אם הילדים חוזרים מהגן ומבית הספר עם התחלה של צינון ועם ליחה לבנה - שימו רבנסרה במבער או מהלו מעט בשמן נשא ומרחו על בית החזה והגב העליון - הקלה מיידית מובטחת!

  תפוז - שמן מופלא ומעורר מצב רוח . אם אתם חשים דיכדוך, חוסר שמחה, דיכאון ועייפות - התפוז ירים את המצב. מייצר שמחה, אופטימיות ומסלק תחושות של דיכאון ועייפות. מעולה לשימוש במבער או בשמן נשא במריחה על העור.

  הערה חשובה - להיזהר בחשיפה לשמש - פוטוטוקסי ועשוי לגרום לצריבה וכתמים בעור.

  לסיכום, לשמנים ארומתרפיים סגולות מופלאות השמפיעות על מצבנו הנפשי והפיזיולוגי. חשוב לדעת שאין להשתמש בשמן אתרי ישרות על העור ויש למהול אותו בשמן נשא.

  ניתן לשימוש גם במבער להדפה או באמבט מים חמים.

  מומלץ להיוועץ בארומתרפיסט מוסמך לפני השימוש.

  בריאות!

  שלי חרמון - מטפלת ברפואה סינית עתיקה וארומתרפיסטית מוסמכת

תגובות

שלי חרמון

רפואה סינית, ארומתרפיה, פרח...