בתהליך..המתן בבקשה.

אבי כרמלי - שירותי מים / בלוג

מאיץ חום לדודי חימום מים.

25/02/2011 11:22


 • מאיץ חום בדוד, כשמו כן הוא. יתרונו בכך שאין צורך לחמם את כל כיבול הדוד, {150 ליטר} בשביל לצרוך כמות קטנה של מים חמים, לדוגמה: מים לשטיפת כלים. מקלחת לתינוק ולילד, מקלחת רגילה לאדם.  יש להפעיל את מנגנון החימום בדוד כ20 דקות טרם השימוש, ורצוי לכבותו בתום השימוש.
  פעילותו של המאיץ נעשית ע'י התחממות המים בחלקו העליון של הדוד, ובכך נוצרת הפרדה מלכותית בין המים המתחממים ובין שאר המים בדוד. ולכן יש צורך להשתמש במים שחוממו מיד, כח לאחר זמן קצר המים מתערבבים, ומקבלים מים פושרים. ולכן לא מפעילים את החימום בדוד ומשתמשים לאחר
  מספר שעות. לא יהיו מים חמים דיים.


  המאיץ חוסך הן בעלויות החשמל, והן בזמן ההמתנה למים חמים, וכל זאת במידה והמאיץ מתפקד הייטב. המאיץ צובר אבנית במהלך השימוש, וככל שהשימוש רב יותר אורך חייו מתקצר. המסקנה: באם מפעילים את החשמל לשעה ואין מספיק מים חמים, יש צורך להחליף את המאיץ, מאחר ונצברה כמות
  גדולה של אבנית במאיץ ועל גוף החימום, והתוצאה היא שמחממים אבן ולא מים, העלויות נעשות גבוהות, וחוסר הנוחות יגבר, הערכה כללית: יעילותו של המאיץ הינה בין 2-3 שנים וכשמתחיל הזיוף, כדאי להזמין שירות בכדי לשמור גם על הדוד עצמו.


תגובות
 •  - לפני 3447 ימים

  יש לי בדוד מאיץ (ככה קניתי את הדירה).
  נכון שזה נוח שמתחמם מהר, אך המים גם מתקררים מהר. הבנתי שתהליך החמם המהיר גם גוזל הרבה חשמל. אם אני רוצה מים חמים או פושרים למשך כמה שעות בתור אחת שעובדת בבית - המים מתקררים מאוד מהר (בבניין בן 8 קומות).

אבי כרמלי שירותי מים חמים

דודי שמש וחשמל, שירות למים ...