בתהליך..המתן בבקשה.

אמירה סגל מאמנת למערכות יחסים טובות / בלוג

פרידות - "לקום מחר בבוקר, עם שיר חדש בלב"

04/04/2021 21:33

 • "נפרדנו כך, היתה דממה".... זוכרים את השיר?...

  פרידות מבני/בנות זוג לעיתים קרובות מכאיבות מאוד, ומשאירות אותנו עם דממה רגשית ותהום פעורה בבטן. יש מי שמצליחים להתאושש מהפרידה מהר יותר, אבל יש גם מי שלא.

  ישנן גם פרידות ישנות יותר, שעדיין מקשות על מי שרוצה כבר להתחיל קשר חדש אבל מתקשה... כי הכאב עדיין שם, "עדיין לא נקיים". "אני מוצאת את עצמי כל הזמן חושבת עליו", "אני יוצא עם מישהי חדשה, אבל המיתולוגית כל הזמן בראש שלי". זהו מצב שמן הסתם מחבל בכל קשר חדש שמתחיל.

  יש גם מי שמתקשים להחזיק מערכות יחסים, למרות הרצון הגדול ונסיונות חוזרים ונשנים. הקשר מתחיל טוב, ואחרי זמן מה – דברים משתבשים... ושוב מגיעים לפרידה. מצב שהוא כל כך מתסכל, מוריד את הבטחון והדימוי העצמי, ואפילו מגיעים למצב שבו כבר מוותרים כי "ממילא לא הולך לי".

  תהליך אימון יכול לסייע ולשרת כמה היבטים בכל הקשור לפרידות:

  -->-->-->@ סיוע בהתגברות על הפרידה (גם אם היא ישנה יותר), להרים מחדש את הדגל של הדימוי העצמי, תחושת הערך והכוחות לצאת את העולם מחוזקים ובטוחים יותר. חיבור מחדש למסוגלות.

  -->-->-->@ במפגשים, אנחנו יוצרים "ועדת חקירה אינטימית", שמאפשרת לקבל תובנות לגבי "מה לא עבד לי קודם", דפוסי התנהגות שאולי מחבלים בקשר, ובעיקר מה אפשר ללמוד לעשות אחרת במערכת היחסים הבאה. לשפר תקשורת, לנהל ציפיות, ולהגיע למקום הדדי ומשתף פעולה יותר.

  -->-->-->@ התחילה מערכת יחסים, והפחד מכשלון מתחיל לטפס ולהשתלט? זהו בדיוק המקום לקבל חיזוק, עידוד, הבנה של מה ואיך נכון להתנהל בקשר, לעשות אחרת, מותאם יותר, כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה.

  -->-->-->@ הבנת אופני התקשורת שלך. במערכות יחסים ישנם שני צדדים. כל אחד מהצדדים מתנהל עם מפת דרכים ומילון מושגים וציפיות משל עצמו... לא תמיד מה שאמרת, או הכוונה, נקלטו בדיוק לפי הרצון שלך, ולפעמים צריך ללמוד לבנות גשר בין המילון שלך, למילון של מי שמולך, או פשוט לתאם גרסאות -->-->-->באימון מקבלים כלים לשיפור ובניית תקשורת טובה יותר.

  אז...

  אם אתן.ם לאחר פרידה, או אם אתן.ם בלופ של פרידות חוזרות ונשנות - אפשר בעזרת האימון, לצמוח ממערכת יחסים כושלת – למערכת יחסים עובדת.

  שני דברים בסיסיים צריך בשביל להתחיל

  א. לרצות לעשות אחרת, כי הרצון הוא המנוע ותוכנת ההפעלה לכל התחלה חדשה -->-->-->.

  ב. ליצור עמי קשר -->-->-->שיחה ראשונה - בלתי מחייבת, מבטיחה שבכל מקרה תצאו עם חיוך. כל שביל חדש, מתחיל בצעד הראשון אליו. 

  אמירה סגל – מאמנת לשיפור מערכות יחסים

תגובות

אמירה סגל

אימון לשיפור יחסים, ולהתגב...