בתהליך..המתן בבקשה.

פיסול וחוטי מתכת / בלוג

סדנאות רבותיי סדנאות לפיסול בחוטי מתכת

26/01/2016 18:27

 • את רזי הפיסול בחוטי מתכת למדתי לבד. לא היה מי שילמד אותי. אולי היה אבל לא היה לי מושג שיש בכלל תחום כזה באמנות. 

  רק אחרי שפיתחתי לי את טכניקות העבודה שלי, גיליתי שעולם הפיסול בחוטים הוא עולם שלם, רחב, קסום ומלא ביוצרים מופלאים. אלכסנדר קאלדר, רות אסאווה, אליזבט ברריאן, דייויד אוליבירה ועוד רבים וטובים עד מאוד. מאוד מאוד טובים.

  ובשלב שבו נחשפתי לעולם היוצרים בחוטים החלטתי שאני רוצה לשתף בו עוד אנשים. לא התעצלתי ובניתי סדנה ללימוד איך מפסלים בחוטי מתכת.

  עשיתי פיילוט, ועוד אחד. התחלתי לעשות סדנאות ולשכלל אותן, להתאים אותן לקהל המשתתף, ולשפר אותן עוד.

  ואז, אחרי כמה וכמה סדנאו גיליתי משהו נהדר. אני מאוד נהנה מהסדנאות האלה שאני מעביר! אני נהנה לשתף את הידע שלי, אני נהנה לראות את היצירתיות של משתתפי הסדנה. אני נהנה מההפתעה על פניהם של המשתתפים כשהם רואים את מעשה ידיהם ופרי יצרתם, איך זה שלא האמינו שיצליחו ליצור יצא מוצלח כל כך.

  אני מאמין בשיתוף ידע, בהרחבת מעגל היוצרים. ואם יש מישהו שמתעלה עליי ביכולותיו, אדרבא, הגדלנו את היופי בעולם. קולגות ולא מתחרים, שותפים ולא יריבים. לכן, אני לא מחביא ומסתיר סודות, ספקי חומרי גלם, ועונה באהבה על כל שאלה. סבא שלי, שלימד אותי לשחק שחמט, אי אז כשהייתי ילד אמר: כשאתה מנצח זה בעצם אני ניצחתי, כי למדת את המשחק ממני. כשהייתי ילד, התחרותיות גרמה לי לכעוס עליו, כי מה זה שאני ניצחתי והוא אומר שהניצחון שלו. לקח זמן אבל הניצחון הגדול שלו, של סבא היה בזה שאימצתי את ההבנה שלו.

  את סדנאות הפיסול אני מפיץ היום בכל רחבי הארץ, למבוגרים ונוער וגם לקבוצות של הורים וילדים. המוטוריקה העדינה של הצעירים יותר לא מספיק מפותחת ליצירה מורכבת אז אני מתאים את הסדנה לגיל המשתתפים.

  הקהל הצעיר מופתע לגלות שחוטי המתכת מקיפים אותו בכל מקום. החל מכבלי החשמל על העמודים בחוץ, דרך החוטים שבקירות, המנועים החשמליים המלופפים, בכבלים של המחשב וגם מתלה הכביסה ועוד ועוד. 

  אנחנו עובדים עם מגוון מהחוטים בסדנה, מתנסים בהם, מבדילים בתכונותיהם ובוחרים, כל אחד לעצמו, באיזה מהחוט םהוא אוהב יותר לעבוד.

  שאלו אותי לא פעם מי בכלל בא לסדנאות שלך והתשובה מפתיעה את השואלים במגוון שלה.

  קבוצות חברים שמחפשים תוכן למפגשים שלהם, 

  משפחות שמחפשות דרך מיוחדת לחגוג יומהולדת,

  אמנים שמחפשים להכיר תחום חדש,

  קבוצות עובדים המחפשות משהו יוצא דופן ליום הגיבוש שלהן.

  אנשים מן השורה, עם הידיים השמאליות שלא חוששים להתנסות ומגלים כשרונות חבויים,

  מסיבת רווקות ועוד ועוד.

  בשורה התחתונה, בסדנאות שלי ההשתתפו עד היום מצעירים ועד קשישים,

  אנשים סקרנים המחפשים חוויה מיוחדת...


  ואני,

  בסוף כל סדנה אני תמיד מחכה לסדנה הבאה, לפגוש ולהכיר אנשים חדשים שאחרי הסדנה שלי, אולי יחליטו שחוטי המתכת הם המדיה היצירתית שלהם... 

תגובות

אריק אפק

פיסול בחוטי מתכת פסלים ייחו...