בתהליך..המתן בבקשה.

פיני שרגיל בן סירה - מומחה לטיפול בדחיינות / בלוג

טיפ עסקי - איך לבצע יותר משימות

25/05/2014 17:54


 • זהו הטיפ המקצועי שנתתי היום במפגש קבוצת ש' בשוהם:


  אחד המאפיינים הכי בולטים של עסק עצמאי הוא כמות המשימות. לכל אחת ולכל אחד מאתנו יש אינספור משימות. טלפונים, פגישות, הצעות מחיר, טיפול בכספים, טיפול בניירת, אתר אינטרנט, פייסבוק, התעסקות עם ספקים, ובואו לא נשכח שאחרי כל זה אנחנו גם צריכים לעשות את העבודה המקצועית הספציפית שלנו, כלומר לספק את השירות או את המוצר שלנו.


  כל המשימות האלה יוצרות עומס שאף פעם לא באמת נגמר והעומס הזה גורם לכך, שיש משימות שאנחנו מספיקים לבצע ויש כאלה שלא. העניין הוא שבדרך כלל המשימות שאנחנו לא מבצעים הן לאו דווקא המשימות הפחות חשובות. ההפך, לפעמים הן המשימות הכי חשובות, אבל הן קשות או מאיימות או מרתיעות ולכן אנחנו דוחים את הביצוע שלהן. אז איך בכל זאת נגרום לעצמנו לבצע את המשימות החשובות שהתרגלנו לדחות למחר?


  אם נשאל בעלות ובעלי עסקים למה הם חייבים לעשות טלפונים וללכת לפגישות ולשלוח הצעות מחיר ולטפל בכל שאר מטלות העסק, בדרך כלל התשובה תהיה זהה – חייבים לטפל במשימות האלה כדי לקיים את העסק. כדי שהעסק יצליח. כדי שנרוויח כסף. זה די ברור, נכון?


  אכן ברור, אבל כללי מדי. וזו הבעיה. כי כאשר אנחנו מציבים לעצמנו יעד כללי מדי יותר קשה לנו להניע את עצמנו לפעולה. לעומת זאת, אם ננסח לעצמנו את המשימות שלנו לא רק באמצעות הצורך הכללי שהן משרתות, אלא באמצעות התועלת שתצמח לנו מכך שנבצע אותן, זה יניע אותנו לפעולה בצורה הרבה יותר אפקטיבית וילהיב אותנו במקום לתסכל אותנו.


  לדוגמה – במקום להגיד "אני צריך להתקשר ללקוח שלי כי הוא חייב לי כסף." – שזה נכון, אבל כללי מדי, נגיד לעצמנו משהו כמו "אני אתקשר ללקוח שלי כי עם הכסף שהוא חייב לי אני אוכל לעצב מחדש את הלוגו הישן שלי או להפיק סרטון וידאו לעסק." במקום להגיד "אני חייב אתר אינטרנט כי לכולם יש היום אתר אינטרנט." – שזה שוב, נכון, אבל כללי מדי, נגיד "כשיהיה לי אתר אינטרנט כולם יוכלו לראות את העיצובים היפים של המוצרים שלי וזה יפתח לי ערוצי מכירה חדשים." וכך הלאה.


  ניהול עסק עצמאי הוא עניין מאד תובעני ואינטנסיבי. יותר מדי קל לנו להיסחף בזרם הכללי של כל מה שצריכים וחייבים לעשות ואנחנו לא עוצרים מספיק (ולפעמים לא עוצרים בכלל) כדי להזכיר לעצמנו מה באמת יצא לנו מהמשימות שלנו כשנבצע אותן. לכן הטיפ שלי אליכם היום הוא לנסח לעצמכם השבוע לפחות משימה אחת באמצעות התועלת המדויקת שתשיגו אם אכן תבצעו אותה. יש סיכוי גבוה שזה יניע אתכם לפעולה וישפר משמעותית את המוטיבציה ואת היכולת שלכם לבצע אותה.

תגובות

פיני שרגיל בן ס.. לטיפול בדחיינות...

מאמן אישי ועסקי ועובד סוציא...

עסקים מומלצים בתחום

ליאור רוזנטל תקשורת אפקטיבית לעסקים ליאור רוזנטל תקשורת אפקטיבית לעסקים
LRPR - תקשורת אפקטיבית לעסקים
דביר דיאמנט דביר דיאמנט
דביר דיאמנט - לחגוג את הפרעת הקשב