בתהליך..המתן בבקשה.

טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלים / בלוג

עיצוב וילות

30/10/2018 18:06

 • וילה היא בית פרטי רחב ידיים בעל חלל גדול ויש הרבה מה לעצב ואזורים רבים שצריך להתייחס אליהם ולהקדיש להם תשומת לב גם כאשר מדברים על תכנון או עיצוב וילות, כלומר שיפוץ או לחלופין בנייה מהיסוד. אצלנו בסטודיו T.Z.F ובראשו אדריכלית טלי זרחיה פרומוביץ, מאמינים בתפיסה טוטאלית של עיצוב ואדריכלות בעיקר מהסיבה שמדובר בעבודת תכנון מקיפה ביותר

 • בניית הוילה שלכם זו כנראה אחת ההשקעות הגדולות ביותר בחיים שלכם ולכן חשוב לתכנן ולעצב את החוץ והפנים יחד- כך שיהלמו יחד בהרמוניה וכחלק מהתזמורת הזו תשולב גם הגינה. לבוני בית המון פעמים יש נטייה לפרק את התכנון לחלקים ולתת את מלאכת התכנון למתכננים שונים שאין ביניהם תיאום. במקרה זה התכנון ככל הנראה לא יהיה מוצלח במיוחד מאחר ויש צורך בחשיבה מערכתית וכוללת של כלל הבית. אם מראש העבודה תחולק לפרגמנטים ללא שום קשר ביניהם הסיכוי שהם יחברו להם לכדי שלם אחד מוצלח הוא כמעט אפסי.

  תכנון בית פרטי יתחיל כבר מנגיעה בחזיתות הבית ותכנון מעטפת הבית, כך שתיצור מינון נכון של פרטיות וגם תנצל בצורה מירבית את נתוני השטח הטבעיים כגון: אור טבעי ואיוורור נכון. פנים הבית קשור, מן הסתם לחזיתות הבית ואלה קשורות בצורה ישירה למיקום החדרים. כך לדוגמא: בחדרי השינה נשאף לפרטיות מירבית, החלונות יותאמו להעמדת הריהוט בחדרים. בחלל המרכזי לדוגמא נשאף לפתיחות מירבית לגינה ולחוץ. אתם בטח כבר מבינים שלא ניתן להפריד בין חלקים תכנוניים אלה מתחילים בשלב תכנון המבנה החיצוני ובד בבד בתכנון החלל הפנימי.

 • אז איך אפשר לעשות את זה נכון?

  יש יותר מאפשרות אחת כשהמועדפת היא לשכור מישהו שיתכנן את כל הבית מהיסוד לטפחות באחריות: גם את האדריכלות וגם את העיצוב כולל היתרים, ממש כמו אצלנו בטודיו.

  אופציה נוספת, לקחת אדריכל, מעצב ומתכנן נוף שונים שיידעו לתקשר יחד ולעבוד בצורה אפקטיבית ויעילה. אם אתם עדיין לא יודעים, לאדריכלים ומתכננים יש הרבה אגו, לכן חשוב להבין מראש אם הדינמיקה טובה ותוכל להוביל אתכם אל מחוז חפציכם. חשוב שלמתכננים יהיו אינטרסים זהים לשלכם- לבנות את בית החלומות שלכם. אם יש לכם שמץ של ספק בנודע לכך, עדיף שתשחררו ותחזרו לאופציה הראשונה אחרת תצטרכו להתמודד לא רק עם בניית בית שזה תהליך קשה בפני עצמו אלא גם בניהול גנון (לא נעים במיוחד).

  בתהליך בניית בית- נזדקק לשירות עיצוב פנים מהרגע הראשון לצד האדריכל ועד לשלבי הסיום, זאת על מנת לשמור לכל אורך הדרך על סנכרון מלא בין קווי המתאר של הבית לבין העיצוב הפנימי של החללים.

 • יתכן ונרצה לעצב מחדש את ביתנו כאשר אנו רוכשים בית קיים ומעוניינים לבצע בו שינויים מהותיים על מנת לבטא בו את הנגיעה האישית שלנו ולבצע שינויים פרקטיים. או לחלופין, כאשר אנחנו מרגישים שהאווירה והעיצוב בביתנו הקיים אינם תואמים יותר את הצרכים שלנו. עם השנים לעיתים נוצרים פערים בין העיצוב שהיה בבית לבין המקום בו אנו נמצאים כיום.

  היכרות המתכנן עם אורחות החיים של דיירים בבית, הבנת צרכיהם, טעמו וסגנונו האישי יוכלו להוביל לתרגום מדהים של חלל מהכוח אל הפועל.  לאור זאת, כל תהליך תכנוני יתחיל בבירור וצרכים ובניית פרוגרמה: הבנה של השטח הפיזי ובמקביל הבנה אמיתית של החומר האנושי. תהליך התכנון טומן בחובו הקשבה והבנה מלאה- זה הסוד לתכנון טוב ומותאם אישית.  

  לסיכום: האדריכלית אותה תבחרו לצורך תכנון הוילה שלכם חייבת להיות בעלת ראייה רחבה וכישרון. כל חלקי התכנון יילקחו בחשבון וראייה כוללת של כל חלק מהוילה המהווה יחד את השלם. אצלנו בסטודיו נהפוך את תהליכי התכנון והבנייה לחוויה חיובית ועשירה בה תמיד תרגישו במרכז והתוצאות… מדברות בעד עצמן.

תגובות

טלי זרחיה פרומוביץ

אדריכלית