בתהליך..המתן בבקשה.

טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלים / בלוג

עיצוב משרדי אופן ספייס

24/11/2018 20:53

 • עיצוב משרדים open space – המשרד הוא בית נוסף עבורכם

  בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים מנסים לעודד שיתוף פעולה בין העובדים וליצור אוירה שיתופית במרחב העבודה. תכנון משרדים באמצעות חללים פתוחים “אופן ספייס”, ישרה אווירה צעירה יעודד אפשרות לשיתופי פעולה יעילים, תקשורת בינאישית ברמה גבוהה ובשורה התחתונה: תפוקה טובה יותר.

 • מהו “אופן ספייס”?

  מדובר באזור פתוח ובו מספר עמדות עבודה. העמדת הריהוט בחלל תתווה את השימוש של העובדים במקום ותוכל לייצר אבחנה בין פרטי לציבורי. ישיבה בחלל פתוח חסכונית באופן משמעותי בשטח, כך נוכל לנצל בצורה מיטבית את שטחי המשרד. תכנון משרדים בשיטה המסורתית, חדרים נפרדים, תהיה הרבה פחות יעילה בהתייחס לניצול השטח הנתון, מה גם שהמעברים ומרחבי השימוש אותם נצטרך לייעד לכל חדר ולצורך כניסות לחדרים תגזול מטרים רבים מהחלל. כמו כן, עיצוב אופן ספייס יתאפין בדרך כלל בעלויות בנייה נמוכות יותר.

 • תכנון משרדי ועיצוב אופן ספייס:

  כל עסק מושתת על ערכים שונים והשקפת עולם משלו אלה יבואו לידי ביטוי בעיצוב משרדי החברה. בשלב התכנון הראשוני נערוך מחקר אודות העסק שלכם: מה הם הצרכים המדויקים לכם? מהי האווירה שתרצו לשדר? איזה רגש אתם רוצים לעורר? מה הם הערכים המובילים של העסק או החברה שלכם? האם ברצונכם לעורר בעובדים השראה ליצירתיות ומעוף או אווירת עבודה נטו? מתוך כך ניתן להבין שהעיצוב יהיה ייחודי עבורכם.

  חלוקת החלל תהיה אופטימלית ותאפשר עושר של מקומות ואבחנה בין פרטי לציבורי, בין עבודה לפנאי. עמדות העבודה יתוכננו זו לצד זו ויאפשרו לעובדים לנהל תקשורת פרודוקטיביות בנושאי העבודה. הישיבה תוכל להיות מאורגנת בישיבה של זוגות, רביעיות ואף בשולחנות ענק שייכללו 8-10 עמדות עבודה. ההעמדה תקבע בהתאם לאופי עבודת הצוותים, הרעיון של עיצוב אופן ספייס הוא שכולם יישבו יחד בחלל משותף אחד. ניתן לייצר גם חדרי צוות קטנים, או מקומות לאינטראקציה אישית בהם ניתן להפיק זמן עבודה שקט. יצירת מקומות עם אופי שונה באותו חלל יאפשרו לכל אחד למצוא את עצמו בכל רגע נתון במשרדים שלכם.

  כאשר מדובר על עיצוב אופן ספייס, אזורי ישיבה מפנקים: כורסאות מרווחות, שולחנות בר ושטח פתוח מקורה ומזמין, יאפשרו לעובדים מרחב בריא שיעודד צורות עבודה שונות והפסקות מרעננות כשצריך. בכל מקרה, ארגון הישבה יהווה תנאי ליצירת קשרים אנושיים, ויעניק תחושת שותפות. הישיבה בחלל אחד תהיה היררכית פחות ותשדר שוויון הזדמנויות לכלל העובדים בחברה. כל אלה יעוררו הזדהות של העובדים עם ערכי החברה, ייגרמו לעלייה במורל העובדים ולמחויבות גבוהה יותר לעסק שלכם.

  לרוב, צוות העובדים במשרדים מהסוג הזה ישהו במשרד סביב שעון ולכן המשרדים יעוצבו כך שיתנו תחושה של “בית”. המשרד ייתן מעטפת של תנאי מחייה נוחים: מטבח רחב ידיים, אזורי מנוחה, חדרי צוות לסיעור מוחות, חדרי ישיבות. בנוסף יוצעו אף חללי פנאי: כדורסל, פינגפונג, חדר משחקים, סנוקר, בר משקאות או חדר כושר. בדרך זו יוכלו להיוולד להם רעיונות מבריקים, זה השינוי המשמעותי שעולם התעסוקה העכשווי מציע. 

 • ריהוט הצטיידות ב”OPEN SPACE”

  עם עיצוב אופן ספייס, בחירת הריהוט תשקף את האופי של העסק שלכם ותיתן מענה פונקציונאלי. חלל המשרדים ימוקסם באמצעות תכנון נכון, העמדת ריהוט ובחירות בצורה מדויקת לחלל. במגמה לייצר חלל אסתטי ופונקציונאלי תידרש מחשבה יצירתית: יידורשו לרוב הפרדות אקוסטיות וויזואליות בין עמדות העבודה כדי לייצר מידה מסויימת של פרטיות, לא כל אחד יוכל להדחף לסך של השני. יוצעו פתרונות אלגנטיים לאחסון ציוד משרדי, קלסרים ותיקים כאלה שיאפשרו עדיין חלל פתוח וגישה נוחה לעבודה יומיומית של צוות העובדים. יש לקחת בחשבון שבתכנון כזה יהיה צורך בתכנון ריהוט בהזמנה אישית מנגר. אולם עלויות הבנייה במשרדי “אופן ספייס” יהיו נמוכות יותר אך ריהוט בהזמנה אישית מנגר נגרות אמן יעלה לא מעט כסף.

  הריהוט הנבחר יהיה נוח, ריהוט ארגונומי, התואם למימדי ומידות האדם, וישרת את העובדים שלכם בעת עבודה ממושכת. נספק את כל התנאים הנוחים לכל עמדת עבודה על מנת שכל עובד יוכל לייצור לעצמו סביבה נעימה ואישית. בחירת הריהוט תוכל להיות על בסיס יחידות מודוריליות ולהתבסס על שינויים עתידיים במבנה הארגוני של העסק שלכם ולאפשר יצירת אזורי עבודה דינאמיים, שישתנו מעת לעת בהתאם לפרויקטים הנתונים.

  לוחות השראה בכלל ולוחות מחיקים בפרט יוכלו לעודד יצירתיות בקרב העובדים ולהגביר את עבודת הצוות אל עבר המטרות המבוקשות. ניתן להתקין מסך גדול משותף וכך ניתן לייעד שעות ביום בהם העובדים מדברים ביניהם ועורכים פרזנטציה שתציג רעיונות או יעדים משותפים וחלוקת עבודה אופטימלית.

 • צבע וטקסטיל- בואו נעיז!

  אז… עיצוב אופן ספייס? בואו נייחד את המשרד שלכם באמצעות צבעים וחומרים ייחודיים. הבחירות העיצוביות יעלו בד בבד עם המיתוג העסקי שלכם וישקפו אתכם! שימוש נכון בצבעים וחומרים לחיפויים, ריהוט, ציוד וכו’ תדגיש את הייחודיות שלכם ותחדד לעובדים את תחושת השייכות. כדאי להוסיף בדים, שטיח, כריות, מחיצות בד וכד’ שיסייעו בבליעה אקוסטית וימנעו “הד” ויתרמו לתחושה עיצובית קלילה ונעימה.

   מאחר ובחלל פתוח המיזוג יעבוד בצורה זהה בכל החלל, ניתן יהיה לפתור זאת בקלות באמצעות טקסטיל, כירבולית רכה ונעימה לכל עמדת עבודה.

  תכנון ועיצוב משרדי “אופן ספייס” ידרשו יצירתיות מקצועית. ההמלצה היא לבחור באדריכלית שתיתן מענה לאורך כל התהליך ותגרום למשרד שלכם להיראות הכי אתם. לסטודיו  T.Z.F ובראשו אדר’ טלי זרחיה פרומוביץ, יש את הידע המקצועי לתכנן לכם משרד שיענה על צרכיכם ויטיס אתכם קדימה. בכל שאלה, בקשה או ייעוץ אהיה כאן בשבילכם התקשרו אלי 0528408755 או צרו קשר באמצעות הטופס באתר. טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלית הבית שלכם.

תגובות

טלי זרחיה פרומוביץ

אדריכלית