בתהליך..המתן בבקשה.

תמר סצמסקי - מדברת צילום / בלוג

אסתטיקה של חדות וטשטוש בצילום

30/10/2019 14:20

 • השימוש באסתטיקה של חדות , טשטוש ו/או חדות וטשטוש ביחד באותה תמונה, מאפיינת צילום ונובעת מהיכולות האופטיות של העדשות, ומשפיעה מאוד על מה שהתמונה מבטאה מבחינה רעיונית. 

  עומק שדה - כך נקרא האזור בתמונה  שבו האובייקטים  חדים.

  כשאנחנו משתמשים בעומק שדה מוגבל (חלק מהתמונה חדה וחלק מטושטשת), נוצרת הפרדה בין הנושא ובין הרקע. זוהי דרך מצוינת לכוון את הצופה למה שיותר חשוב בתמונה.

  בתצלום של ברוס דיוידסון, משנת 1958, אדם נמוך קומה יושב בקפיטריה ואנחנו רואים איך האנשים ברקע מלגלגים עליו. החדות היא עליו, כך שאנחנו יכולים להבחין באופן ברור בתגובתו למבטם של באי הקפיטריה, שממוקמים ברקע במטושטש. כך נוצרה בהחנה ברורה בין הנושא והרקע.

   אני שמחה לספר שב-4/12 אפתח מחזור נוסף של קורס יסודות הצילום,קןרס בן 8 מפגשים של 3 שעות כל אחד,  שמאפשר  לרכוש ידע ומיומנות רחבים בצילום לצד יצירתיות והבעה.

  הקורס מיועד לכל מי שאוהב לצלם ומעוניין לפתח ולהרחיב את היכולת לשלוט ולהשפיע על פעולת הצילום, לקבל כלים וידע המאפשרים לעשות החלטות מדויקות, ולהכיר  את כלי הביטוי הייחודיים למצלמה ואת האפשרויות להשתמש בהם לצרכיו.

  בסיומו של הקורס  תהיה לכל משתתפ/ת הבנה רחבה והתבוננות חדשה שתאפשר  לו/ה לצלם וליצור  עולם חדש ומרגש  באמצעות תמונות נהדרות. כמובן שנדון בהרחבה, בין היתר, באפשרות שלנו להוציא דברים מחדות ובמשמעויות של החלטה כזאת.

  https://www.bizmakebiz.co.il/Home/Events/50005/

   


תגובות

תמר סצמסקי מדברת צילום

מרצה בכירה לצילום, מדריכת ס...