בתהליך..המתן בבקשה.

סיון ון דר פלאס - ליווי והדרכת הורים / בלוג

מה אפשר לעשות עם הילדים בהסגר הביתי

26/03/2020 17:51

 • כפי שהבטחתי, הנה כמה רעיונות מעשיים לפעילות בבית. מאד אשמח אם תוסיפו משלכם בתגובות או בפרטי, כדי שכולם יוכלו להיעזר וליהנות.

  בפוסט הקודם דיברתי על בניית כלים וכללים להתנהלות בבית. עכשיו אני רוצה להציע דרכים מהנות, יצירתיות ומחברות להעביר את הזמן בבית.

  הקורונה הביאה איתה המון פחד ומגבלות, אבל גם הזדמנות למשפחות להיות יחד ולהתקרב יותר. במציאות האינטנסיבית שלנו, לרוב קשה לנו לייצר זמן איכות משפחתי ולהכיר את העולמות של ילדינו מקרוב, בעיקר עם המתבגרים שמשתפים את חייהם איתנו הרבה פחות.

  במקום לראות את השהייה המשותפת כעול וקושי להורים, בוא ניצור הזדמנות לפעילויות משותפות שיחזקו את החיבור, ההיכרות והקרבה בין כל בני המשפחה.

  1) בפוסט הקודם דיברנו על הכנת תוכנית יומית ושבועית. כדי להעניק לילדים תחושת שייכות, משמעות וגם יכולת השפעה, נצלו את ההתכנסות המשפחתית, או צרו חדשה והזמינו אותם להעלות בעצמם הצעות ורעיונות לפעילויות השוטפות.

  תופתעו לגלות כמה יצירתיות יש להם וכמה רעיונות נהדרים הם יציעו. גם אם עולה רעיון שלא ניתן בתנאים הנוכחיים לביצוע, אפשר להסביר את הקושי ולחשוב *יחד* מה ממנו כן ניתן לבצע ואיך, או אילו חלופות אפשריות.

  2) בנוסף, הזמינו כל אחד מהילדים לחשוב על תחום שבו הוא/היא מתמחים ולהעביר שיעור חווייתי בנושא. קבעו מועד שבו כל אחד יעביר את השיעור שלו.

  שימו לב: אם המתבגר משוגע על להקה או זמר מסויים, הוא יכול לבחור בו כנושא השיעור. אתם תרוויחו היכרות עם חלק משמעותי בעולמו והיכרות טובה יותר איתו. גם משחק מחשב – כן, המשחק הזה שאתם לא יכולים לסבול שהוא עסוק בו כל הזמן – יכול להפוך להזדמנות נהדרת לחיבור והעמקת היכרות עם עולמו וגם לתחושת ערך ומסוגלות דרך הצגת נושא שבו הוא בקיא ומיומן.

  תנו לילדים לבחור כיצד הם רוצים להעביר את השיעור, אבל בקשו מהם לחשוב על התאמה לכל בני הבית, כך שכולם יוכלו להבין ולהשתתף.

  3) למי שמתקשה בהכנת תוכנית לשיעור – גם צפייה משותפת בתוכנית/סרט בטלוויזיה או אפילו משחק במחשב, יכולה להפוך לשיעור בנושא, כאשר הילדים ישלבו בצפייה הסברים וניתן יהיה לעצור מידי פעם לשאלות והסברים, או לעשות זאת בסוף התוכנית.

  4) עוד נושאים לשיעור משפחתי – תחביב, ספורט שאחד מבני המשפחה עוסק בו, ייעוץ סטיילינג על ידי מי שאוהב או מבין באופנה לשאר בני המשפחה, פעילויות מתנועת הנוער ועוד.

  5) רצוי מאד: גם ההורים יכולים להכין הפעלות מתחומי העיסוק שלהם וכך לחבר את הילדים עוד יותר לעולמם ולעיסוקיהם שמחוץ לבית. חשוב לעשות זאת בצורה חווייתית ומותאמת לכל הגילאים בבית.

  6) עוד אפשרויות: כתיבה, תכנון ובימוי של הצגה משפחתית, כתיבת שיר משפחתי וכד'. אפשר ורצוי לשלוח לסבא וסבתא ובכלל לשתף אותם בחלק מהפעילויות באמצעות מגוון כלי המדיה שברשותנו.

  בפוסט הבא אביא אוסף של אתרים שמציעים פעילויות חינמיות והעשרה בנושאים מגוונים, והצעות מעניינות ויצירתיות שמצאתי ברשת.

  מזמינה אתכם לשלוח לי או לשתף כאן בתגובות פעילויות מדליקות שמצאתם או המצאתם בעצמכם. קרדיט מובטח.

  **ואם אתם מרגישים צורך בייעוץ אישי - אפשר להיפגש איתי גם און ליין: בטלפון, סקייפ, זום וכד'. הורים רבים עושים זאת וזה עובד נהדר. הטלפון שלי לפרטים ולתיאום פגישה: 050-7510185

תגובות

סיון ון דר פלאס.. הנחיית הורים למ...

ליווי והדרכת הורים למתבגרים...