בתהליך..המתן בבקשה.

ליאת יחיאלי - פיתוח עסקי ושיווק יצירתי / בלוג

עבודת צוות - זכות או חובה?

30/03/2015 15:23

 • הנה אנו מתקרבים לחגים, ומילים כמו "חירות" ו"חופש בחירה" נזרקות לאוויר.

  כבעלי עסק, אנו נזכרים שבחרנו לעבוד כעצמאים, ושזוהי זכות גדולה באמת להיות חלק מקהילה של אנשים, שהפכו את תחביבם לקריירה, בה אנחנו גם הבוס, העובדים, מחלקת השיווק ושירות הלקוחות.

  האמנם מדובר בעצמאות אמיתית? או שמא שיעבוד עצמי לעסק החדש אותו יצרנו על מנת לעסוק בעיסוק החביב עלינו?

  כאשר יסדתי את העסק שלי לפני 3 שנים, תחילת הדרך היתה רצופה באתגרים ובימים קשים. נקודות האור שהיו מידי פעם בפעם היו משמחות במיוחד כי אכן הגיעו מעבודה קשה, אך סביבתי המוצפת בשכירים מנומנמים, לא יכלה לסייע לי לצלוח את התקופות הללו, ונורא מכך –  חבריי ובני משפחתי לא יכלו להבין את התרגשותי סביב כל הצלחה והישג עסקי.

  משפט אהוב עלי במיוחד הינו ציטוט של ה. א. לוקוק שאומר ש"אף אחד לא יכול לשרוק סימפוניה, נדרשת תזמורת שלמה לנגן אותה" וכנ"ל לגבי העסק שלנו.

  מרבית היום, כעצמאים, אנחנו מבלים מול מסך המחשב, בנסיעות, או במלאכה קשה, וכפועל יוצא מכך – אנחנו - לבד. ישנה חשיבות מכרעת לעבודת צוות שנותנת לנו כוח גדול, יד תומכת וכתף חזקה בעיתות משבר ומצוקה.

  כחברי ארגון העסקים הקטנים בישראל, אנחנו נפגשים עם בעלי מקצוע אשר מזדהים עם סדר היום שלנו, ויודעים את הקשיים בצד הסיפוק מהזרעים ששתלנו ואף זכינו לקצור, בשונה מחברינו השכירים.

  אני כאן כדי להמליץ לכם לקחת את זה עוד צעד קדימה: עבודה צוותית!

  לכל אחד מאיתנו יש קבוצת כוח משלו; יכולה זו להיות קבוצה של בעלי מקצוע משלימים לנו (כגון ספר החובר ליתר מקצועות היופי), או בעלי מקצוע זהים איתם ניתן לחלוק את העבודה ( 3 רו"ח המחליטים לאחד כוחות);

  ובין אם מדובר בעצמאים אשר אינם נושקים לתחומנו, אך החיבה ההדדית והרצון להיות יחד, הם דבק חזק בדרך אל האושר.

  כל אלה הם סיבה מצוינת לחבור לבעלי עסקים נוספים ולמצוא מרחב עבודה משותף, בין אם קבוע או ארעי, וירטואלי או פיזי, ויחד לעבור את המשוכות ולהסתכל הלאה בגאון.

  "לא טוב היות האדם לבדו" זהו כלל חשוב גם בעצמאות. כי עצמאות אמיתית היא היכולת לבחור, והכי טוב לבחור לעבוד במקצוע אהוב, עם אנשים שעושים טוב בלב לצידנו.

  אני בחרתי להיות מוקפת בצוות חזק שחלקו מחבק אותי מידי שבוע באופן קבוע, וחלקו נמצא טיפה רחוק יותר – אך בקשר מתמיד.

  אז הנה כמה נקודות למחשבה:

  1. עבודת צוות היא הכרחית להפריה הדדית, יציאה מתקיעות, ואווירה חיובית ומעודדת.
  2. אדם נוסף לצידכם יעזור להניע אתכם לפעולה ויהיה נקודת ביקורת מצוינת למשימות אותם תתקשו לבצע;
  3. רוצים לשכור משרד או חנות? הרבה יותר זול לעשות את זה יחד, והרבה יותר אפקטיבי להיות בחברת אנשים עובדים, כשם שדומה מושך דומה;
  4. ככל שתחברו יחד יותר ויותר עסקים, תוכלו להוות גם כוח קניה למוצרים שיחידה אחת מהם יקרה יותר;
  5. צוות עבודה הוא כזה שיכול ללוות אתכם לפגישות חשובות, מצגות גדולות ולסייע לכם בהגשת פרויקטים משמעותיים בעסק, כמנוע עזר אנושי ומדהים!

  מאז אותם ימים בהם התחבטתי לבדי בשאלות הרות גורל, או סתם מה אוכל בצהריים בשלהי 2012, הקפתי את עצמי עם המון נחישות ומזל בלתי רגיל בקבוצת אנשים מופלאה שמלווה אותי ואני מאושרת ללוות גם אותם.

  היכולות שלנו יחד כפולות ומכופלות, ויש לנו המון ימים יפים שעושים את העסק של כל אחד מאיתנו מוצלח הרבה יותר.


  "להצטרף אחד לשני זו התחלה; להישאר ביחד זו התקדמות; לעבוד ביחד זו הצלחה" הנרי פורד


  חג שמח,


  ליאת יחיאלי


תגובות

ליאת יחיאלי פיתוח עסקי ושיווק יצירתי

פיתוח עסקי ושיווק יצירתי