בתהליך..המתן בבקשה.

orbach coaching / בלוג

מבולבלים? טיפים ליציאה מהבלבול

11/06/2019 12:31

 • מבולבלים? כמה טיפים ליציאה מהבלבול, לקבלת החלטות במצב של דילמה.

  1. ראשית נפלא שאתם במקום הזה. חלק מתהליך ההתפתחות והצמיחה שלנו, כחלק מזה שלאורך ציר החיים אנחנו מחליפים תקופה, מצב, סיטואציות, הכי הגיוני בעולם שבדרך אנחנו בדילמות ובתוך בלבול. ולכן קודם כל תוקירו את עצמכם. אתם בדרך הנכונה.

  2. מותר להיות מבולבל רק שווה להחליט שאנחנו לא חיים שנים קבות בתוך הבלבול. ולכן בשלב הזה תגדירו לעצמכם תקופה, כמה זמן אתם בוחרים להיות בתוך הבלבול?

  3. שבו עם עצמכם ותכתבו בצורה ברורה ומפורטת את הדילמה? או את הבלבול שאתם נמצאים בו. מה יש בדילמה? על מה היא יושבת? איך הגעתם אליה? מה הסיבה שאתם בצומת הזאת? למה לדעתכם נקלעתם לבלבול הזה?

  4. מה הייתם רוצים שייקרה? יש גמד קטן כל יכול, מה תגידו לו? מה באמת תגידו לו? הכי מהבפנוכו? אף אחד לא שומע. תכתבו את זה.

  5. מה החלופות שעומדות בפניכם? מה יש בדילמה? מה יש בבלבול? איזה חלופות אפשריות שתרצו בינהם לבחור?

  6. אתם מרגישים שיש חלופות נוספות אך אתם לא מצליחים לראות אותם? תפגשו עם חבר קרוב, או איש מקצוע, מישהו עם הקשבה ברמה גבוהה. כזה שיודע להקשיב לנאמר ולבלתי נאמר, למילים אך בעיקר להקשיב למה שבין המילים. ספרו לו את הדילמה ובקשו ממנו לשקף לכם במילים שלו מה אמרתם ומה הוא שומע ומרגיש ?

  7. עכשיו הזמן לחלום את החלום שלכם. סעו למקום שקט. תעשו לעצמכם דמיון מודרך. בתוך השקט תפגשו את הדמות שלכם שנה או שנתיים מהיום, תנהלו איתה שיחה ותשאלו אותה את כל השאלות שאתם רוצים כולל אלה הקשורות לדילמה. הדמות שאתם מדברים איתה יודעת את התשובה. תקשיבו היטב והחלופה הנכונה תגיע אליכם.

  8. קחו מחברת תרשמו את כל ההישגים שהיו לכם בתקופה האחרונה. תשאלו את עצמכם מה בכם אפשר את ההישגים. התשובה שתתנו לעצמכם אלה החזקות שלכם. זה ארגז הכלים שלכם. תשתמשו ברשימה כדי לקבל החלטה שנכונה עבורכם.

  9. חלק גדול מהדילמות יושבות על התנגשות ערכית. מה הערכים שאתם מתנהלים מתוכם? מה מניע אתכם לעשות את מה שאתם עושים? איזה מהחלופות מביאות לידי ביטוי את הערכים שלכם ואיזה פחות. האם יש ערך שתהיו מוכנים להפרד ממנו ויקל עליכם את קבלת ההחלטה לגבי החלופה הנכונה עבורכם?

  10. אין פתרון בית ספר לחלופה נכונה. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת לאן הבחירה שלנו תשרשר אותנו בעתיד. ממש כמו בדלתות מסתובבות. יש את המקום שאנחנו יכולים להשפיע ויש כאלה שלא. מה התרחיש הכי גרוע שיכול להתרחש אם בחרתם את החלופה הזאת או הזאת? ומה הדבר הכי טוב שיכול לקרות?

  11. מה עוד אתם צריכים כדי לקבל החלטה אם עדיין לא קיבלתם אותה עד עכשיו?
  מוזמנים בתוך השקט שלכם לעבור סעיף סעיף ופשוט להחליט.

  אהבתם? שתפו כדי שכל מי שנמצא בדילמה או בבלבול יוכל להאיץ את הדרך אל השקט והשלווה.

  הכנס טקסט כאן

תגובות

יניב אורבך מאמן עסקי ואישי

מאמן עסקי ואישי