בתהליך..המתן בבקשה.

שינוי מכאן עם תמי שמיר / בלוג

להיות מי שאני ועם מי שאני בוחר לחיות

15/06/2014 11:44

 • במהלך השנים אני מאמנת נשים וגברים אשר חלקם נמצאים עמוק בארון כי אין ביכולתם להכיל את הכאב אשר יציאתם מהארון תעורר אצל בני משפחתם.זכור לי בחור מקסים בתחילת שנות השלושים שלו, שאמו היתה בטוחה שבנות רבות נופלות לרגליו, והסיבה העיקרית לכך שהוא טרם מצא את בח"ל הוא השפע המוצע לו והוא "סתם דון ז'ואן".. הבחור בן זקונים, חשש כל כך להכאיב להוריו, שהעדיף לחיות בסתר עד שכבר לא היה מסוגל לשאת את עצמו יותר.בתהליך ארוך כאשר אני מלווה אותו לאורך כל הדרך, הוא זכה להכיר את עצמו:מה חשוב לו, איך הוא רוצה לחיות, עם מי הוא רוצה לחיות, ההתחלה היתה קודם לקבל את עצמו, לומר בקול גדול: "כן, אני הומו", מניסיון, כאשר מתאמנים מקבלים את עצמם, הדרך לקבלת ההחלטות תהיה קלה יותר.באימון אני מלמדת לקבל ולאהוב את מי שאת/ה מבלי לשמוע את "רעשי" הסביבה : מה יגידו השכנים, החברים...סמכו על מעגל הכוח שלכם שידע לקבל אתכם כפי שאתם, כן..זה יהיה קשה, כן..יש להם ציפיות מכם...אך הם גידלו אתכם לחשוב, לקבל החלטות שטובות לכם, להבדיל מה טוב לכם ומה לא...

  אם אחת אמרה לי שהיא לא מסוגלת להסתכל על בתה שבחרה לעזוב בן זוג נהדר, שלושה ילדים צעירים וגם לקבל את דרכה החדשה כבת זוג של אהובתה.

  אין פתרונות קסם, עובדים על כלים אימוניים, הנשענים על פסיכולוגיה חיובית: במה טובה ביתך שאלתי אותה, אילו השגים יש לה? על מה היית רוצה לשבח אותה. "אני אוהבת את הדעתנות והעצמאות שלה" אמרה לי...כיום, מנהלות האם וביתה יחסים טובים, הן מגשרות על פערים שהרחיקו אותן והשלב שבו מכירה האם את בת זוגתה יגיע בקרוב כאשר היא תהיה בשלה.

  כך אני, וכך אני בוחר/ת לחיות, וכאשר הקבלה מגיעה מהמקום הפנימי שלנו, כולם יקבלו אתכם ומי שלא...לא, לכל אחד ואחת יש זכות לבחור את חייו, לחיות אותם בשלמות ובמלאות.

  איכות החיים נקבעת על פי הבחירות והאחריות בו אנו מתנהלים.

תגובות

תמי שמיר אימון אישי והנחית סדנאות

שינוי מכאן-הנחיית סדנאות וא...

עסקים מומלצים בתחום

דביר דיאמנט דביר דיאמנט
דביר דיאמנט - לחגוג את הפרעת הקשב
ליאור רוזנטל תקשורת אפקטיבית לעסקים ליאור רוזנטל תקשורת אפקטיבית לעסקים
LRPR - תקשורת אפקטיבית לעסקים
סיגל לבאן סיגל לבאן
הדרכת טיולים