בתהליך..המתן בבקשה.

ברוח היצירה / בלוג

הסיפור האישי שלי - מאת שני חמו האמנית היוצרת

04/05/2021 11:33

 • ברוח היצירה - שני חמו סודרי

  שמי שני חמו סודרי, אני בת 38 אומנית יוצרת ומנחה סדנאות מבאר שבע.
  בגיל 30 עברתי מהפך ששינה את חיי אחרי שמשבר רגשי שגרם לשיתוק גפיים תחתונות בגופי, נימולים בידיים וגמגום חריף. להפתעתי הרופאים טענו שזה יישאר קבוע ושאני צריכה ללמוד לחיות עם מה שקרה לי .
  לא הסכמתי! במשך שנים נאבקתי וסירבתי לקבל את המצב כפי שהוא. באורח כמעט פלאי, במשך שנים, עם הרבה עליות וירידות, כוח רצון ומוטיבציה מצאתי את התרופה שעוזרת להכל להיעלם ולו לכמה רגעים.
  כמובן שאני נעזרת שגם בגורמים רפואיים, אבל האומנות שלי היא הדבר האמיתי!
  הפעם הראשונה הייתה באופן מפתיע כשהרגשתי דחף פנימי ולא מוכר לקחת קנבס, מכחולים וצבעים ולהתחיל לשחרר את הכאב שלי החוצה. עם הזמן לימדתי את עצמי טכניקות מגוונות ושכללתי את יכולותיי להביע את מה שיש לי בפנים. כל עבודה שאני יוצרת מבטאת רגע של תחושה ורגש פנימי מאוד עמוק שמבקש למצוא ביטוי והכרה, ואינו מצליח לצאת בדרך אחרת. ולכן האומנות שלי הפכה לדרך ריפוי אמיתית עבורי.
  היום לאחר 8 שנים  אני מאובחנת בהפרעה קונברסיבית - משמעות ההפרעה היא שהכאב אותו אני חשה בנפשי מתבטא באופן ישיר דרך הגוף: ברעידות, גמגום עדין, נימולים בידיים וכאבים ברגלים.
  זה מבהיל ולא נעים, אבל ברגע שאני נכנסת לחדר העבודה, ומתחילה להוציא החוצה התסמינים נעלמים כלא היו.. זה מחזיר אותי פנימה למקום בו אני מרגישה מוגנת, פשוט אני.
  הרופאים קראו לי ״נס רפואי", אבל אני מאמינה שמצאתי את הדרך לרפא את נפשי. ואם יצירת האומנות עוזרת לי לבטא את רגשותיי וכאביי העמוקים כפי שאינני יכולה בשום דרך אחרת, כך היא יכולה לעזור גם לאנשים אחרים.


  לפני כשנתיים הקמתי את העסק "ברוח היצירה" ואני מקווה שבעזרת הסיפור הפרטי שלי אוכל לעורר השראה ולתת מענה לאלו שאיבדו אותה בדרך. בסדנאות שאני מעבירה, אני חשה סיפוק רב ומתרגשת לראות את התלמידים שלי מביעים את רגשותיהם. באומנות אין דבר כזה לא טוב - כי מה שהנפש יוצרת זה תמיד לטוב!
  אתם מוזמנים לפנות לדף הפייסבוק האישי ולהתרשם מהעבודות של נפשי היוצרת - ללא הדפסות וללא עותקים, כל יצירה מבטאת ייחודיות של רגע של רגש שביקש לצאת החוצה באותה העת.

תגובות

שני חמו סודרי

אמנות -אבסטרק אקריליק על קנ...