בתהליך..המתן בבקשה.

אימון לריפוי והתמודדות עם כאב כרוני / בלוג

סיפור הריפוי העצמי שלי ממיגרנות קשות

14/05/2022 18:50

 • שלום.

  זאת פעם ראשונה , שאני כותבת בלוג.

  כבר זמן מה אני חושבת לפתוח בלוג ,ולספר על ההתמודדות שלי עם מיגרנות ועל המסע שלי בריפוי עצמי. ואולי מתוך הסיפור האישי שלי משהו ימצא את דרכו לריפוי שלו. שהרי נאמר "המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו"


  בגיל 19 התחילו המיגרנות הראשונות שלי, שהופיעו סביב המחזור החודשי. בגיל 37 הפסיק המחזור ומאז... רק החמרה, כלומר אט אט הן התחילו להופיע על בסיס יומי. ולי הבטיחו, שיפסק המחזור איתו ייעלמו המיגרנות, זה לא קרה.


  ניסיתי הכל, טיפולים מונעים, טיפולים אלטרנטיביים, טופלתי אצל הנוירולוגים הכי ידועים בארץ, כלום... לא עזר, ואם עזר אז לתקופות מאוד קצרות. כשהרגשתי שאין מוצא החלטתי להשתיל אלקרודות בראש, שמעבירות פולסים חשמליים לעצב ואמורות למנוע את התקפי המיגרנה. לצערי, הם לא צלחו. האלקטרודות זזו ממקומן, ואפילו אחת פרצה החוצה מהראש וגרמה לזיהום, הוכנסתי דחוף לניתוח להוציא אותה, מחשש שתגרום לזיהום בגופי. כל כך סבלתי מכאבי ראש, שהייתי מוכנה להיכנס בפעם השישית לחדר ניתוח כדי להחזיר את האלקטרודה לראשי, לצערי היא שוב זזה ממקומה.


  לפני הניתוח האחרון, אמא שלי קנתה לי את הספר, "נפש בריאה בגוף בריא, 8 המפתחות לריפוי הגוף והנפש" מאת מירב הראל. אם הספר היה עומד מולי בחנות הספרים, לא הייתי קונה אותו. למה? כי התעייפתי לשמוע את הסיפורים על החבר שהלך למרפא הזה, והמדקר האחר ואיך הוא עזר להם.


  אבל.... הספר הגיע אלי והיום אני מאמינה שכך היה צריך להיות. התחלתי לקרוא אותו עוד לפניי כניסתי לניתוח, מה היה לי להפסיד.

  באחד הפרקים מספרת המחברת על איך ריפאה את עצמה ממיגרנות. ותוך כדיי הקריאה בספר, בא השינוי החשיבתי, אם היא יכולה גם אני יכולה. וכנראה זה אפשרי והמיגרנה איננה גזירת גורל, שעלי לחיות איתה כל החיים.


  ביום בו הבנתי, שהאלקטרודה זזה, ואין מצב לניתוח נוסף, החלטתי, שאני מרפאה את עצמי, ואיפה שהרפואה הקונבנציונאלית נכשלה אני אצליח. הייאוש והתסכול עזבו אותי, הרגשתי נחרצת ומלאת אמונה. הרגשתי משהו שונה, שעד היום קשה לי להסביר במילים, כאילו פגע בי ברק ופתאום החיים השתנו. (נשמע כמו סצנה מסרט 😊).

  הרגשתי בכל תא ותא, נים ונים, עצם ועצם בגופי, שאני אצליח לרפא את עצמי מהמיגרנות, ובאמת התחלתי להרגיש טוב, נפלא, ושאני גמרתי עם המיגרנות.


  ומאז אני במסע של חיי, מסע מאתגר, שידעתי מראש, שיהיו בו גם "נפילות", אבל אני אקום מכל נפילה מחוזקת.


  בבלוג זה אכתוב על המסע שלי.

תגובות

ורד בן יאיר

אימון אישי להתפתחות אישית ו...